Chraňte se před cestou do Valkenvanie. Zvláště když jste bankéř, protože soudce v tomto kdysi bohatém, ale dnes rozpadajícím se městě finančníky nenávidí a bez milosti trestá. Chris Thorne se této chyby samozřejmě dopustí při cestě do Atlantic City. Dálnice není průjezdná, takže se spolu s ambiciózní advokátkou, kterou chtěl okouzlit, a s klienty z Brazílie vydá po neznámé cestě. Udělá dopravní přestupek a stojí před soudem. Alvin Valkenheiser má pro lidi z finančního světa pouze jediný rozsudek - trest smrti. Předtím je však čeká absurdní hladomorna, připomínající gotické romány. (Warner Home Video CZ)

Olík

Chevy Chase, Dan Aykroyd, John Candy....mí králové let osmdesátých, měl bych chrochtat blahem. Měl bych, ale nechrochtám.....něco tak divného (někdo to nazývá specifického) jsem od, na několika frontách bojujícího, Dana Aykroyda opravdu nečekal. Bylo to jako důrazné zaklapnutí vína na pomyslné truhlici osmdesátkových komedií, jako odzvonění zlatých let panů Aykroda, Chase, Murrayho, Ramise, Candyho, Moranise nebo Belushiho. ()

Zalost

Tak tohle byl dosti svébytný film. Chvílemi jsem nevěděl, co si o něm mám vlastně myslet, ale ve výsledku výrazně převažuje příjemný pocit z dobré černé komedie. Dan Aykroyd si skvěle střihnul roli starého soudce, jako režisér už je trošku slabší, ale pořád je výsledek solidní nadprůměr. Pro mě rozhodně příjemné překvapení, některá hodnocení tu slibovala méně. ()

Master19

Není nad to, vidět takovýto film dnes. Doteď mi byl utajen a je to jako objevit neznámý zapomenutý klenot. Pravdou je, že kdybych ho viděl dřív, asi bych to neřešil tak kladně, ale dneska prostě nemůžu jinak. Krásná Demi, solidní Chevy a bezva práce Dana Aykroyda. Až to půjde přístě v televizi, tak si to zase pustím. ()

Trellíno

Velice příjemná, lehce černá komedie s Chevy Chasem, pro kterého mám prostě slabost a tak se mi tento film velice líbil. Dan Aykroyd si zde pro sebe uspořádal filmařský víceboj, když si sám napsal scénář, ujal se režie a obsadil dvě z hlavních rolí. A navíc mi Nic než trable chvilkama dokonce připomínaly Burtonovu tvorbu. ()

Joll

Naprosto nechápu strašné hodnoceni na IMBD a některé názory na tuto skvělou komedii, která je skoro jak z Burtonovy filmotéky!Výborný Chevy i Aykrod s Candym, kteří si vystřihli hnedle dvojrole.Nesmím zapomenout i Negrona který byl taky skvělý!Pro mě jedna z nej komedii 90. let která měla ale spíše patřit do 80.:)Škoda že je tolik opomíjená jak v TV tak na DVD. ()

• Kapela, která se ve filmu objevuje, je Digital Underground. Při skladbě "Same Song" pak na pódiu sekunduje raper 2Pac. (Stanley619)
  • Dan Aykroyd v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)
  • V drobné roli (hotelový portýr) se ve filmu párkrát mihne autor námětu, Danův mladší bratr Peter Aykroyd. (rawboy)