Texaský šerif si umíní, že do města neblaze proslulého kriminalitou přinese spravedlnost. Přitom mezi ním a rančerovou dcerou vzniká milostný vztah. (oficiálny text distribútora)

RHK

Bývalý tulák a nyní nový šerif, jeho přítel karbaník a mladá farmářka se musí postavit třem zločinným bratrům Moranovým, kteří kradou ve velkém dobytek a vraždí oponenty. Barevný, typicky béčkový, ale napínavý a svižný western z roku 1954 s Georgem Montgomerym - bývalým boxerem a častým hercem westernových a dobrodružných snímků. Celý film na: http://www.youtube.com/watch?v=2Fetb6bMXAo . ()

MM_Ramone

Dejiny každej pohraničnej oblasti v rozpínajúcom sa Texase sú plné rôzných príbehov o skazených banditoch a bezcitných gangstroch, ktorí násilím a strachom ovládali pokojné spoločenstvá podctivo žijúcich občanov. Ale sú aj príbehy o celkom odlišných mužoch. Statočných mužoch, ktorí bojovali na strane zákona, poriadku a práva. Boli to osamelí pištoľníci, čo odvážne stáli proti všetkým, ktorí nerešpektovali zákony. Jedným z nich bol aj šerif Cruze. ** ()

laik_60

milovníkov westernov, pred takouto hovadinov z päťdesiatych rokov vystríham. Strašne naivné, bez hereckého kumštu, toto by som nečítal ani ako vydanie "dobrodružnych románov" za tri päťdesiat !!!! ()

Ripley

Původně jsem nechtěl nic psát,ale vidím tu jen dva komentáře a pouze 25 hodnocení.Jde o starší leč barevný western což jsem uvítal.Nemám rád čb westerny.Jak se dnes píše je to western typu B určený zřejmě pro TV.Překvapilo by mě,kdyby tohle běželo tenkrát v kinech.Tím však film nechci shazovat.Film je překvapivě tak krátký(70 minut bez závěrečných titulků),že jsem se nestihnul nudit.Kratší western jsem neviděl.Děj je jednoduchý,ucelený a srozumitelný.Nechybí klišé typu:klaďas se stane šerifem v malém městečku s vypořádá se s tamní bandou záporáků.Proč ne,mám to tak rád.Charaktery všech hlavních i vedlejších postav jsou jasně nastíněné hned od začátku.Představitel šerifa je sympaťák stejně jako jeho "kámoš" karbaník v podání zajímavého Franka Faylena.Záporáci jsou víceméně jednodušší,takže to má šerif snadné.Je to taková jednoduchá nenáročná jednohubka,která by neměla urazit milovníky starých westernů. ()