Aneesha je šokovaná z prezidentkinho prejavu a ponáhľa sa späť k rodine, len aby zistila, že ich bezpečné útočisko – a životy – sú v ohrození. (Apple TV+)

BFG2000

Zatím nejslabší epizoda. Zcela změnila dosavadní tón. Z chytré, napínavé, emoční vztahové zápletky se stal asi pokus o horor nebo jak to nazvat. Epizoda sleduje pouze linku s Aneeshou, která je asi ta nejméně zajímavá ze všech a ani její herci nemají na to, aby utáhli, byť jen těch 33 minut. Snad se sedmička vrátí do starých dobrých kolejí. ()

Martrix

Tak konečně dostali milovníci invazivních sci-fi v co doufali. Výrazně pomohlo soustředit se na jednu dějovou linku a neposkakovat od dětí k vojákovi a od Japonky k doktorce. Tentokrát sledujeme jen Aneeshu a její rodinu, kteří se poprvé setkají s ... vcelku vyvedeným prevítem. Tvůrci ale s pohledem na potvoráka šetří a dávají prostor divákově fantazii. Za mě bezva...těch prvoplánovitých digi primitivňáren jsem přesycený, takže rozvleklejší, ale současně vnitřně dramatičtější přístup vítám. Blbý je, že epizod do konce řady zbývá velmi málo, takže je zřejmé, že tentokrát příjdou na řadu další postavy a závěr zůstane otevřený, jako vrata od chlíva. Trochu se obávám, že další řadu už neuvidíme, protože hodnocení a sledovanost zrovna růžově nevypadá. ()

Anderton

Tak kto chcel/potreboval skutočnú inváziu mimozemšťanov a explicitne zobrazenú konfrontáciu s ľuďmi, tak sa dočkal. Chvíľu si ale počkáme, kamera sa pekne hrá s tieňmi a odrazmi v štýle Signs. Ako celok potom pôsobí Home Invasion ako niektoré sekvencie z Vojny svetov alebo Tichého miesta. Dizajn/tvar mimozemšťanov za mňa nie je najšťastnejší, ale nie je ani vyslovene nepodarený. No a celá epizóda stojí na Golshifteh, i keď CGI príšerky pred sebou pri nakrúcaní nevidela. ()

warrenur

Uz minulu epizodu som nepobral zaverecne chovanie maminy Aneeshi,. To, co 2x jej postava konala v tejto epizode som za vierohodne chovanie teda nevnimal. "Oh my GOD!....stav hrozy a v zapati switch, "are you OK?"...wtf?! Tak fajna atmosfera a tak ju zmrsit. Celkovo vsak priemer. Btw. emzak "nefinishol" manzela?! Chapem, ze diktoval scenar, ale videli sme, co to dokaze. Kvitujem vsak, ze konecne mohol divak vidiet pomerne zaujimavu formu zivota. I ked podobnost zvukmi i formou zo sci-fi-cka Edge of tomorrow asi nie je ciste nahodna. ()

kenkaku

Hodně pozitivně beru, že se epizoda věnuje jen jedné lince. Sice se Íránská pipka chová jako po lobotomii (celou epizodu) a chování postav je neskutečně retardované, ale konečně se v polovině seriálu scénář probudil a začal se chovat jako sci-fi. Prostě najednou to je zcela jiný seriál. Bohužel škoda již byla napáchána a aby seriál dohnal hodnocení alespoň na průměr, se bude muset HODNĚ snažit. ()