Paul (Jason Biggs) je mladý študent z vidieckeho mestečka. Je slušne vychovaný, vo vlaku vždy uvoľní miesto pre starenku, ku všetkým sa správa úctivo. Lenže keď nastúpi na univerzitu v New Yorku, jeho slušnosť mu odrazu spôsobuje iba problémy. Ľudia vo veľkomestách už dávno zabudli, čo sa patrí. Paul pochopí, že so slušnosťou to nikam nedotiahne. Na univerzite to nemá jednoduché. Každý s kým sa snaží zblížiť, sa mu radšej vyhýba. Jedného dňa sa zoznámi so spolužiačkou Dorou (Mena Suvari), ktorá  sa mu hneď zapáči. Po prednáške sa opäť vracia na svoju izbu, ktorú zdieľa s ďalšími študentmi. Tí si ho iba doberajú a odsudzujú, pretože sa viac ako zábave a alkoholu venuje učeniu. Paul si uvedomí, že ak chce získať Doru a zároveň byť rešpektovaný ostatnými, bude musieť ísť proti svojim zásadám a vychovaniu. Skrátka bude musieť pritvrdiť... (TV Dajto)

juta

Bohužel nic moc, i když Amy Heckerling režírovala i mojí oblíbenou Noc v Roxbury, tak tento projekt se jí nevyvedl. Jediné, co tu hodně vyčnívá je vynikající hudba, jeden hit devadesátek za druhým, ale to nedokáže zachránit zbytek, který byl na jedno brdo. Příběh na jedno shlédnutí dobré, ale že bych se na to chtěl někdy podívat znova, to nejspíš ne. Lepší dvě. ()

Marze

Klasické schéma romantické komedie. Hlavní hrdinka je z mého pohledu velmi pohledná a sympatická. Škoda, že je dnes o 17 let starší. Její snaha o prodeji svých vajíček je uvěřitelná. O skutečném takovém případu natočila před pár lety zajímavý dokument studentka FAMU. Ve filmu zazní diskotékové písničky, které nejsou zastaralé ani dnes. ()

Lacike

Taká viac do drámy ako do komédie ladená romantika. Nie je to dvakrát strhujúce. Vlastne je tam dosť veľa hluchých miest. Ale aj tak sa mi to celkom páčilo, lebo ústredná dvojka je strašne sympatická. Bigss tu je za totálneho dobráka od kosti, ktorého každý odrbáva, ale jemu to nevadí. No a Mena Suvariová bola v tej dobe dokonale roztomilá aj keď hrá tak trochu blbú ženu. A to že tam ide o romantický vzťah jej docvakne až na úplnom konci. Škoda, že ten ich vzťah sa postupne nevyvíja od začiatku, lebo je brzdený otravnou líniou s Kinnearom. Zato ma celkom bavili tí traja infantilní parchanti, ktorí využívajú Biggsa. Už tu som si všimol sympaťáka Jimmi Simpsona. Takže celkovo to je taký v každom ohľade priemerný film, ale tou naivnou osemdesiatkovou atmosférou sa líši od nechutných kolegov v tomto žánri. 5/10. ()

Shadowrat

I na romantickou komedii je tu míra blbostí přemrštěna a v ději je dost zásadních trhlin. Rádoby moralizující linka je tu spíše komická. Zpočátku alespoň trochu sympatické postavy a děj, který se zdá být předvídatelným se stočí do podivného patvaru, ze kterého jen občas vykoukne něco zajímavého. Závěrečný dovětek je jakýmsi pokusem potrestat alespoň některé ze "záporných" postav. ()

atmen

Pohodová romantická komedie jakoby ze staré školy. Nejsou zde žádné prvoplánové laciné vtípky. Navíc dva sympatičtí představitelé v hlavních rolí v podání Jasona Biggse a Meny Suvari jsou zárukou toho, že vám ta hodina a půl příjemně uteče. V rámci žánru dávám zasloužené čtyři hvězdičky, neboť jsem se příjemně bavil, což vezmu-li v potaz fakt, že jsem Křupana viděl již třikrát, můžu jen kvitovat. ()

• Postava Dory Diamond je částečně inspirovaná přítelkyní Franze Kafky Dorou Dymant. Kafka je ve filmu několikrát zmíněn v hodinách dějin literatury profesora Alcotta. (ČSFD)