Když byl Jjaks malý, rodiče se rozvedli a matka se rozhodla, že si nechá staršího Sama a mladšího Jjakse poslala bydlet k otci... Filmový příběh nám odhalí mučivý vztah dvou bratrů - Sama a Jjaksa a mladé ženy Freddie, která se dostává mezi ně. Příběh začíná jednotvárnou neromantickou svatbou Sama a Freddie. Freddie však svého nastávajícího nenávidí. Houževnatá mladá blondýnka sní o lepším životě v Las Vegas. Ke svatbě byla přinucená jako trest za krádež peněz. Na svatbu přichází í Samův bratr Jjaks, který se vrací domů po dvaceti letech. Nedůvěra a rivalita se mezi Samem a Jjaksem nevytratila ani po letech. K velké nevůli Sama přeskočí mezi jeho ženou a Jjaksem jiskra a netrvá dlouho, co Freddie a Jjaks spolu utečou... (oficiálny text distribútora)

Petrus1

Tak v podstatě jsem nevěděla, do čehu jdu. Chtěla jsem se na to podívat jen kvůli D'Onofriovi. Podle názvu jsem to odhadovala na nějakou další romantickou americkou slátaninu, ale byla jsem celkem mile překvapana, co z toho vylezlo. Jednoznačně to žánrově zařadit nelze, ale celkem jsem se bavila a i přes pokročilou noční hodinu vydržela až do konce! Vincent tam měl vážně ránu a byl pošahanej celkem zodpovědně, nadržená a peněz chtivá Cameron Diaz byla taky dobrá, akorát Reeves se mi zdál nevýrazný. Když to shnu, nebylo to sice nic úžasného, ale když na tento film zase někdy narazím, kouknu na něj znovu. ()

ivishka

Jediným hezkým momentem ve filmu byla hudba J.R.Cashe. Jinak to bylo zase takové jakoby o ničem. Ano určitě jsou sourozenci co se nemusí mít v lásce, ale že by se k sobě takhle chovali? Tady je další velmi průměrný filmový snímek, který Keanu přijal. Cameron celkem slušela role potvory. Konec dobrý, všechno dobré...jak jinak. ()

Mikecat

Libanky bez ženicha alebo jako cameronka všetkých obtiahla..:)Ona asi jediná čo tu aj niečo uhrala (tie vášnivé sexi a bozkávacie scény jej fakt išli) ,trochu aj Reeves, ktorému roľa padla ako uliata, ale išlo mi na nervy to nekonečné točenie, búchanie, rozhadzovanie rukami to bolo fakt trápne ako aj nepremyslený, spomalený príbeh, slabo zrežírovaný. Úvod, isrenie, útek až po scénu pri bazéne geniálne, potom sa to začalo zbytočne zamotávať a všetko išlo dolu vodou, aj herecké výkony. Taktiež by som vynechal tie dementné scény medzi titulkami na začiatku.Škoda nevyužitého potenciálu. A komédia to rozhodne nie, skôr krimi. ()

MickeyStuma

Dva muži spolu bojují o stejnou ženu. Inu, tož tak na tomto světě. Je to typická situace i v reálném světě velmi častá. Jen neprobíhá v takovém duchu, jako v tomto filmu. Ten je svým způsobem zábavný, ale záleží, z jakého úhlu pohledu se na to kdo dívá. Příběh diváckým zájmem proplouvá jemně, odpočinkově a místy i docela unyle. K pousmání nebo nějakému romantickému nadšení v žádném případě nedojde. Je to příběh o lidech, kteří se ve svém životě v partnerském vztahu prostě o něco snaží, ale život sám jim to dává ve všech ohledech pořádně sežrat. Svým způsobem se jedná o karikatury postrádající sebemenší náznak emocí, ale najdou se u nich i chvíle, kdy mohou projevit i nějaký zvláštní druh romantického cítění. Zní to divně, ale je to tak. Jestli tento snímek u někoho utkví v paměti, těžko říct. V jádru věci své kouzlo má, ale zní až moc obyčejně. ()

Dudek

Ohromné překvapení. Laxně zrežírovaný, ale přesto velmi povedený film, který bych ovšem raději než viděl četl. Děj a zejména začátek je napěchovaný ohromným množstvím nápadů, které se ve vysokém tempu střídají, takže nudit tenhle film určitě nebude. Vždyť v prvních pár minutách dojde k nechtěné, z jedné strany donucené a ne zrovna šťastné svatbě (Freddie - Sam), na kterou přichází svému bratrovi pogratulovat mladý Jjaks. Na svatbě je skvěle vykreslena ohromná soupeřivost mezi oběma bratry. Netrvá to však dlouho, sotva pár minut a Jjack se dá s Freddie dohromady, dokonce dojde k sexu. V několika dalších minutách si Jjacks "vypujčí" cizí automobil, vykrade benzínovou pumpu (podle hlasu je však identifikován), aby mohl koupit svatební dar a nakonec mu zemře matka. A tohle byl opravdu jen nástin první krátké části. Útlum nepřichází a scénář hazí jedno eso z rukávu za druhým. Díky velikému nadhledu, dobrým nápadům, příjemnému ději a skvělému obsazení jsou Líbánky bez ženicha opravdovým překvapením. Mohl bych je přirovnat k Pravdivé romanci, jenže kvalitativně jsou od sebe tyto dva snímky velmi daleko. Slabší čtyři hvězdičky. ()

• Mimo jiné se také natáčelo v losangeleském hotelu Ambassador 3400 Wilshire Boulevard. (Terva)