Die Weibchen

• Taliansko Femmine carnivore (viac)

Mladá Eva (Uschi Glas) přijíždí do lázní Bad Marein léčit své pocuchané nervy. K jejímu překvapení jsou poklidné lázně obsazené výhradně ženami. Po bližším seznámení se spolupacientkami Eva zjišťuje, že ženy společně s personálem sdílejí nějaké temné tajemství. Když následně objeví ve skříni ukrytého mrtvého muže a je odmítnuta místní policií, rozhodne se pátrat po záhadě sama. (curil)

JFL

Diváci, kteří od "Die Weibchen" čekají hutný eurohoror, budou nevyhnutelně zklamáni, protože je zde nečeká nic z kýžených žánrových atrakcí. Kdo ale k filmu přistupuje jako k formalistické extravaganci, ten bude nadšen. Příběh jak vystřižený z "Twilight Zone" by sice potenciálně mohl zavdávat k exploatačnímu zpracování - ostatně v americké trashové produkci stejné doby najdeme řadu snímků skandalizujících tehdejší feministické hnutí. Byť také zde dojde na scénu s pálením podprsenek, příznačně se do něj nezapojují ústřední postavy. Pro ně je naopak příznačný vývoj, jímž projde hlavní hrdinka. Ta navzdory prvotní snaze navrátit tradiční řád nakonec přijme svou pozici v sesterstvu kudlanek ne proto, že by muže nesnášela, ale protože se smíří s tím, že si muži nenechají od ženy poradit a že jim tedy není pomoci. Hlavní přednost filmu spočívá v symbióze Brynychovy režie a expresivní odpoutané kamery Charlyho Steinbergera. Avantgardně experimentální styl, sestávající z impozantních kamerových kompozic od divokých jízd po rámování tváře nadpozemské Uschi Glas, vytváří unikátní psychedelické pop-artové dílo, které v mnoha aspektech evokuje vrcholné komiksy Káji Saudka. ()

Karlos80

Tenhle-ten Brynychův psychedelický pop-art - hororový - experiment se podle mně moc nevydařil, mám rád podobně orientované kousky které tou dobou byly hodně v módě, to mi zcela vážně připomnělo některé věci od Jesuse Franca a režiséra Polselliho, ale tento film byl minimálně o level níže, chybělo tomu něco co by filmu dodalo potřebný šmrnc, styl a grády. Režisér Brynych tady u nás v Československu na přelomu 50 a 60 let natočil celou řadu úspěšných dramatických filmů ("Žižkovská romance", "Pět z milionu", "Transport z ráje" aj.). V uvolněných 60 letech (hlavně na jejich konci) se všeobecně hodně experimentovalo, v zahraničí to bylo něco naprosto běžného, u nás těch pár filmů co v této době vzniklo (u nás i v cizině, v koprodukci atp) tvořily spíše světlou výjimku, ale přeci jen Brynych se měl držet toho co mu šlo nejlíp a ne se bezhlavě pouštět do neprobádaných vod a žánrů. Moc mě to ale nepřesvědčilo a spíše pak nudilo, přesto že herecké obsazení nebylo vůbec zlé, psychedelický tón (atmosféra) - společně s lehčími surrealistickými a expresionistickými prvky, také nebyl špatný, má to dobrou kameru, některé záběry, spolu s některými výstředností tady, také celkem ušly. Je tu hezkých holek které tady jsou pěkně topless, a najde se tu i pár hezkých špinavých scén. Ale jako celek to je dysfunkční, absurdní, neoriginální, nezábavné, s otravnou hudbou, stále jsem si myslel že sleduji nějakou nepovedenou komedii. Neopomenutelné chvíle: Orgie, zahradník a překvapivě krvavá finální scéna. Jinak ztráta času, ale feministky by to mohlo zaujmout. ()

Fingon

Nejlepší ze tří Brynychových filmů (kinofilmů) natočených v Německu, především kvůli obrazové stránce a některým humorným scénám. "Das ist der Hunger..." ()

fragre

Páně Brynychův film natočený v cizích kapitalistických službách. Psycholozující, psychedelizující thriller se silným erotickým podtextem, rezonující dobovými protestními hnutími, zde konkrétně radikálním feminismem. Halucinační a velice šedesátková atmosféra podivného penzionu, tísnivé a násilné scény (u kterých není jasné, zda jde o realitu či o výplod hrdinčiny mysli obluzené podanými ji léky/drogami) i extatické scény (kde dojde i na odhazování podprsenek, co symbolu mužského sexismu). Často zabíráno těkavou kamerou či rybím okem, vše pěkně profesionálně zvládnuto. Děj nijak překvapivý a vcelku předvídatelný (ale možná v r. 1970 to bylo překvapivé). Dle mého názoru si někdy pan režisér dopřál poťouchlého parodování tohoto jinak smrtelně vážně míněného dílka. ()

bubblebobble

Leto, dusná atmosféra a naozaj krásna hlavná hrdinka v podivnom meste s podivnými udalosťami. Veľmi prostučký dej ale za to veľmi štýlovo natočený a lajtovou erotikou nabitý. Ja som bol nadšedný. ()