Táta sekáč

• Japonsko Wataši no ašinaga odžisan (viac)
Japonsko, 1990, 15 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Jean Webster (kniha)

Kamera:

Tošiaki Morita

Hudba:

Kei Wakakusa

Micuko Horie, Bin Šimada, Hidejuki Tanaka, Ken'iči Ogata, Kotono Micuiši, Mari Mašiba, Tošiko Fudžita, Džunko Hagimori, Masato Hirano, Noriko Uemura (viac)

Animované zpracování známé dětské knihy Jean Websterové. Judy Abbotová osiřela už jako malé děvče a celý život strávila v dětském sirotčinci. Nyní vyrostla a měla by jít pracovat, ale štěstí se na ni usmálo - jeden z patronů útulku ocenil její literární talent a rozhodl se zaplatit jí studium na prestižní dívčí škole. Od Judy za to chce, aby mu jednou za měsíc poslala dopis o svých studijních výsledcích. Osamělá Judy si ale bezejmenného patrona překřtí na Tatíčka Sekáče a ve svých dopisech se mu svěřuje se všemi svými starostmi, pocity a zážitky. (Beldaran)

Diego

To sem opravdu jediny, kdo se na to jako maly dival:) psal se asi rok 1999 plus minus a toto davali, kdyz jsem vstaval do skoly. Nejdriv jsem to poustel jako kulisi, pozdeji si to zamiloval, ze se mi hned vstavalo lepe do skoly:)) napjaty, jestli se objevi konecne ten pravy tata sekac pro Judy:)) ()