Los Angeles 1987. Seržant Joe Friday a jeho partner Pep Streebek bojují proti korupci a zločinu. Zatímco Joe klade větší důraz na služební předpisy, Pep tolik paragrafy neuznává. Oba policisté jsou na stopě zločinecké organizaci obrovského rozsahu. Na zločinech organizace mají zcela zjevně podíl i reverend Whirley a porno-král Jerry Caesar. Když se policejní prezidentka Kirkpatricková doví, že jdou policisté také proti reverendovi, který se těší jejím sympatiím, rozzlobí se. (oficiálny text distribútora)

imaginer21

Hodně nevtipná komedie, které ovšem nelze upřít kvalitu herectví tehdy teprve budoucích holywoodských legend (zejména Hankse). Potěšil Harry Morgan (plukovník Potter z MASHe) coby vedoucí policejního oddělení; škoda, že nedostal více prostoru. Onu buddy "křeč" způsobil především opravdu nekvalitně napsaný blok dialogů, které prostě neuměly využít kvality jinak fakt zdařilého hereckého ansáblu, a tak jsme svědky spíše epizodních nedotažených gagů než nějakého uceleného proudu hlášek. Film mě zajímal jen proto, že sám Hanks k němu vypráví historku o vzniklém bonusu - rapovému videoklipu City of Crime, který oproti celé té filmové nudě je opravdovým klenotem (a chvála bohu za jeho zdigitalizování z VHS formátu, z čehož mají radost hlavně Hanksovy děti, co tuhle hudební blbovinku občas na tatíka vytáhnou :)) ()

kaylin

Docela mě bavila stylizace obou herců, takže pro mě Aykroyd a Hanks skvěle táhly film, který se tváří trochu jako noir, trochu jako moderní kriminální příběh, ale to všechno je prezentováno jako parodie, nebo minimálně komedie s pořádnou nadsázkou. Příběh je trochu moc jednoduchý, ale to mi zase tolik nevadilo. ()

MRPitivier

Dobrý herecký výkon Toma Hankse, který do filmu přidal vtipných scén a hlášek a celkově jeho působení na filmovém plátně je jedna velká komedie! Na druhou stranu druhá hlavní role v podání Dana Aykroyda snímku hodně ubrala, absolutně nesympatický herecký výkon! Takže 50:50! Co mi na filmu ještě vadilo, byl pohádkový vztah zmíněného Aykroyda a jeho dívky Alexandry Paulové! Nechutně přeslazené! A abych to znovu vyrovnal, tak hlavní záporná postava Christopher Plummer je bezkonkurenční! Je vidět, že s filmu si odnesete smíšené pocity, ale myslím, že převažují ty lepší díky Tomu Hanksovi! Kdo má rád americké oddechové komedie s trochou nadsázky z tohoto období, nepohrdne! ()

choze

Dlouho před tím než Stiller s Wilsonem vysekli svou parodii/poctu Starskymu a Hutchovi, udělali v osmdesátkách Ayckroyd s Hanksem to samé pro jinou americkou televizní klasiku nejklasikovatější, žánrotvorný policejní seriál z 50. let DRAGNET, na který se odkazovalo i v L.A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ. Hned v úvodu je parafrázována seriálová znělka včetně stylového remixu hudebního motivu a dočkáme se i tradičních monologů a seriálové hlášky "JEN FAKTA.", vystihující realistického ducha seriálu, a policejního šéfa si zahrál Harry Morgan (plukovník Potter z M.A.S.H.), který hrál jednu z hlavních rolí v barevném pokračování sriálu v 60. letech. Ayckroyd na odkazu seriálu vystavěl průměrnou buddy akční komedii 80. let, která to moc nerozčísne ani s humorem (vede výslech s kreativním využitím šuplíku nebo akce s hadem a drogami) ani s akcí, a nebýt napojení na kultovní seriál, nebyla by absolutně ničím zajímavá. Přijít s tímhle v konkurenci SMRTONOSNÉ ZBRANĚ nebo POLICAJTA V BEVERLY HILLS bylo hodně mimo. ()

Campbell

Hodně zábavný film se skvělím Aykroydem a dobře přihrávajícím Hanksem. Film je poměrně zábavný, ale dokáže se to vyvážit s akcí a humor není nikterak přehnaný. Pár scének mi přece jen přišly trochu dlouhé. Režisér ukazuje své kvality. KAždopádně mám tyhle filmy z 80 let moc rád, jsou natočený s láskou. Jediné co mi tak trochu vadilo byla poměrně nevýrazná hudba(snad kromě Themu). Takže když do filmu půjdete bude Vás čekat, dobrý vyvážený humor, skvělé policejní duo a skvělá nenáročná zábava. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles v lokalitách Sisters of the Immaculate Heart of Mary (vzdělávací institut), Burton W. Chace Park, Griffith Observatory (observatoř v Los Angeles), Venice (městská čtvrť v Los Angeles), Brown Derby restaurant, City Hall Los Angeles (Radnice Los Angeles), Zoo & Botanical Gardens (Zoologická a botanická zahrada), Police Department (Policejní oddělení), Echo Park Los Angeles (městská čtvrť v Los Angeles), Van Nuys (městská čtvrť v Los Angeles), Marina del Rey (přímořská komunita v Los Angeles County), Inglewood Park Cemetery (hřbitov v Inglewoodu), Bel Air (městská čtvrť v Los Angeles), Van Nuys Airport (veřejné letiště ve čtvrti Van Nuys), 101 South Main Street (restaurace v Kentucky). (GASTON73)