Poté, co jedna modelka umírá během potratu, se odstartuje série vražd, kde je první obětí její doktor. Další oběti těchto vražd jsou spojeny s modelingovou agenturou Albatross, kde tato modelka před smrtí pracovala. Podezřelým z těchto zločinů se stává fotograf a temperamentní playboy Carlo, který odmítá spolupracovat s policií. Carlo se zamiluje do Magdy, která je jeho kolegyní v agentuře a zřejmě jí hrozí také nebezpečí smrti. Odhalí někdo identitu vraha, který chodí výhradně v černé motorkářské kombinéze a helmě, nebo se vrahovi podaří pozabíjet celý personál módní agentury Albatross? (Chatterer)

PetrPan

Skrz naskrz průměrné giallo, které zaujme vkusně zastřiženým bobříkem Edwige Fenech a několika povedenými vraždami, hlavně ten double kill na konci má svůj nezpochybnitelný půvab. Svlékni se pro vraha mne však naprosto uzemnil svou zjevně nezamýšlenou amorálností, hlavní "klaďas" se nám ukáže jako pěkné hovado , nu ale dobro v giallu téměř vždy vítězí a snad nebudu spojlérovat když prozradím, že ani zde to nebude jinak a korunu tomuhle vítězství dobra nad zlem příznačně nasadí tečka v podobě pokusu o anální sex. Čili vzhledem k rozbalenému dárečku (ach) Edwige a naposled zmíněnému, lepší trojka. ()

pepua

Musím přiznat, že tentokrát jsem asi ne zcela pochopil záměry tvůrců filmu. Chtěli natočit snové, erotické giallo, kde se to nahotinkami jen hemží? Atmosféra úvodní půlhodinky mne dostala, až jsem si říkal, že je s podivem průměrné hodnocení na imdb. Jenže problém jsem odhalil záhy: film naprosto postrádá zajímavý příběh a pozorný divák krátce před první vraždou dokáže dopředu vyloučit několik postav z okruhu podezřelých, což na záplatce hodně ubírá. No a pak už zbydou na koukání jen ty nahé modelky… Tentokrát bohužel opravdu slabší průměr. ()

JohnnyD

Riadne exploatačné giallo, ktoré je v tej svojej preplácanosti a primitívnosti strašne rozkošné. Je tu všetko, čo má správne giallo mať: sex, nahotinky, násilie, vraha v kožených rukaviciach, flashbacky, či farebné filtre a to všetko úplne over the top. Prekvapivo mi to nevadilo a celkom som sa bavil, každopádne je to len pre fajnšmekrov žánru. ()

Gorehound

Vynikajúce typické, klasické giallo , možno s trochu viac odhalenými herečkami, čo ale vôbec nie je na škodu. Edwige Fenech predvádza svoju krásnu postavu a nezabúda pri tom ani hrať, na ostatné, hlavne ženské, herecké osadenstvo radosť pozrieť, prostredie Milána má svoju (väčšinou) zamlženú atmosféru, príbeh vás nechá hádať až do konca. Spracovanie sa vôbec nemá za čo hanbiť. Myslím, že fanúšikov gialla tento film môže len potešiť, ostáva len si povzdychnúť, že je škoda, že tento žáner, až na miniatúrne a občasné výnimky, patrí minulosti. ()

Karlos80

Poslední 70s giallo krásné Edwige Fenech (zde opět nakrátko), no, já spíš s delšími, ale to není důležité, každopádně toto je patrně její nesvůdnější film vůbec, má tu hodně erotických scén, v jedné je dokonce komplet nahá, což jsem v jiném filmu s ní neviděl (fandové, když tak mě opravte). Zpět k filmu.. Příběh není nikterak originální, postavu do kůže černě oděného motorkářského zabijáka jsme mohli vidět už např. ve filmu "What Have They Done to Your Daughters?" od Dallamana, zápletka společně se spiknutím jsou slabší, jak napsal pepua, s tím musím souhlasit. Totožnost vraha po postupném vylučování jednotlivých osob z módní agentury není tak těžké odhalit. Film není ani tak tajemný ani napínavý jako ty nejlepší žánrovky, ale pár scén je tu vážně dobrých, většinou jde o pokoje a pronásledování. Takže co zbývá, opravdu hojná porce nahoty a sexu samozřejmě se spoustou pěkných slečen (tyto scény, však působí někdy úplně zbytečně), jazz/funky hudební doprovod, explicitní násilí, spolu s některými krvavými vraždami (např. dvojitá muž+žena v domě). Zde však byla chyba, která pozornému divákovi nemohla ujít, v druhém záběru po příchodu hlavního hrdiny Carla byla obě těla daleko více znetvořena (možná se mi to jen zdálo..?) Nakonec bych vyzdvihl ještě docela slušnou práci kameramana. Myslím ale, že i tak si někteří fanouškové sleazy/eurohororu přijdou na své, film vyloženě špatný není, navíc místy jde i o skvělou zábavu. Komentář zde jako třetí v pořadí. ()