Mark je šikanovaný jedným z najhorších chovancov ústavu Johnnom. Nahlási to väzenským dôstojníkom a bude označený za krysu alebo to radšej prekoná, hoci útoky na neho sa stále viac stupňujú? Erik sa po nátlaku rozhodol ísť svojou cestou, avšak jeho syn bol napadnutý. (Arsenal83)

castor

Stalo se to, co asi každý čekal. Eric může být férový, jak chce, syna ovšem ochránit nedokáže. A brzy se tak ocitne před miskami vah. Mark má nového spolubydlícího a hodlá napsat dopis pro ženu, které vzal manžela. Pořád má ale nevyřešené účty s tím, kdo ho obírá o jídlo – požádá o pomoc, osudová chyba, protože na každou pomoc existuje protislužba. Nepřátelství se tu vytváří ve zlomku vteřiny, důvěra naopak výrazně déle. Mark hledá světlé trhliny mezi mřížemi, ale je to stále obtížnější. Už jen ten všudypřítomný chaos a permanentní hluk… prostě věrohodně vystihnutá vězeňská atmosféra. Těším se na vyvrcholení. ()

Anderton

Stalo sa, čo sa dalo čakať. Seriál, respektíve dlhší film rozdelený na tri časti sa prehupol do svojej prostrednej časti konfrontácie a poriadne sa rozbehol. Obe hlavné postavy síce ešte nemajú medzi sebou toľko interakcie ako by sa dalo očakávať, ale separátne riešia možno najťažšie obdobie svojich životov. Učiteľ sa bude musieť naučiť boxovať a bachár zase porušovať zákon. ()

hrumsrt

Tak toho kluka zavřou, ale za všechno může táta, protože dělá dozorce?... Není to pořád úplně ono, dozorce (Stephen Graham) se aspoň někam posouvá, kdy jsem překvapen, že nejde o ten tradiční archetyp, ale dostává svůj prostor a emoce. Dozorce, který nešikanuje a není svině? Novinka. Překvapivě to má i nějaké napětí.. Navíc velmi nepříjemnou pasáž se spoluvězněm na cele, který se setkává s rodinou oběti. Být odsouzen za zabití je děs, v obou případech, které tady máme.. ()