Mark Cobden (Sean Bean) je odsúdený na štyri roky väzenia a rýchlo zisťuje, že sa bude musieť prispôsobiť novému životu. Keď jeden z odsúdencov odhalí slabosť väzenského dôstojníka Erica McNallyho, ten sa ocitne pred neľahkou voľbou. (Arsenal83)

hrumsrt

Už jsem několik filmů/seriálů z vězeňského prostředí viděl, takže ta atmosféra/deprese, která z toho čiší je vlastně naprosto tradiční. Slušně to představuje některé linky a z ústřední dvojice za mě určitě vede dozorce McNally. Jenže jinak to trošičku drhne, ani mi nepřijde, že by to rozehrálo něco většího... ()

Anderton

Sean Bean prichádza do britskej väznice a ihneď zisťuje, že to tam nebude mať jednoduché. On to samozrejme vedel už vopred a preto nereaguje emotívne či vzbŕklo agresívne, ale radšej ustúpi. Napriek tomu sa veci pomerne rýchlo začnú komplikovať. Zaujímavejšia je ale zatiaľ zápletka okolo McNallyho a jeho syna, tam už tuhne a emócie sa držať pod pokrievkou nedarí. Som zvedavý, ako sa príbehy oboch mužov pretnú a čo z toho vyplynie. ()

castor

Tvůrci poměrně rychle nastolí pocit úzkosti a beznaděje. Snaha o vykoupení učitele, který přejel a zabil cyklistu. Předtím seděl na baru. Nebylo to poprvé. Zdaleka ne. Nesnažil se obelhat soudce, Mark Cobden s vědomím viny čtyři roky vězení přijal. Jenže tohle prostředí mezi agresivními hovady dosud nepoznal. Poté, co mu párkrát někdo vezme oběd nebo jiní trestanci vběhnou na celu s vroucí vodou a cukrem, pochopí, že systém, který má být rehabilitací, nefunguje. Ba naopak: nutí vězně ke krokům, které ničí další životy. Na druhé straně barikády stojí vězeňský dozorce Eric McNally, který má jeho křídlo na starosti. Veterán systému, tvrdý, ale férový a svým způsobem laskavý. Ale má jednu zatraceně velkou slabinu, o které se dozví jeden z vězňů. ()

Poleloukales

Ode dneška sekám latinu! A to jsem viděl jen první díl... V base jsem byl jen jednou, na 10 minut na vojně, byl jsem tam se sanitkou vyzvednout nějakýho týpka. Nic moc si z toho ale nepamatuju. Pár snímků z báně jsem už viděl, ale tak těžkou deku nedokázali udělat ani v Hladu od Steva McQueena. Tenhle film je hnus, ovšem naprosto dokonale namixovanej! Skvělá filmařina, precizní herectví Beana a Grahama! Nepříjemné, ale must  be seen! ()

• Natáčení na mostě probíhalo po dokončení stavebních prací, ale ještě před znovuotevřením mostu pro veřejnost. (Rollo_Tomasi)