Marka postihne tragická osobná strata. Získa tak možnosť odísť na jeden deň z väzenia, ale veci sa zamotajú. Eric sa rozhodne podstúpiť riziko, aby ochránil svoju rodinu. (Arsenal83)

Anderton

To najlepšie nakoniec alebo krásna ukážka skvelej dramaturgie minisérie, kde je každá časť o niečo lepšia ako tá predchádzajúca. I keď je otázne, prečo Čas nevznikol ako regulérny celovečerák, keď by ani tá stopáž nebola vôbec prehnaná. Tretia epizóda zodpovedá v podstate všetko, čo bolo nevyhnutné vedieť a najmä sa krásne ukázalo, že išlo v prvom rade o premyslenú psychologickú drámu kladúcu závažné morálne, etické, filozofické a existenciálne otázky. ()

castor

„My ti bezpečí zaručit nemůžeme, synu!“ Nůž ve věstě, jde do tuhého. Pohřeb vlastního otce nestihnul, na konferenci o zločinnosti a trestu to už zvládne. A dostane úkol. Dva muži, dvě výtečně napsané postavy. Zatímco jeden je odhodlaný odčinit to, co způsobil, druhý šlápnul do šera, které dosud sledoval jen z postranní čáry. Minisérie poutavě zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou mužů. Zatímco vedlejší postavy vězňů účinně dokreslují prostředí, herecky to prostě táhnou Stephen Graham a Sean Bean. První je starostlivý a čestný chlap, který zrovna čelí tíživým zkouškám charakteru bez ideálního řešení. Bean zase skvěle sehrál výčitky svědomí, stud a následně strach z toho, co dosud nepoznal a co vidí okolo sebe. Všechny ty neduhy systému jsou podávané v naléhavě sugestivním obalu. Z kvality tvůrci neustoupili. ()

• Závěrečná scéna v kavárně na molu se natáčela v pavilonu Southport Pier v Merseyside. Merseyside je metropolitní hrabství a ceremoniální hrabství v anglickém regionu Severozápadní Anglie. (Rollo_Tomasi)