Dům šneků

• Španielsko La casa del caracol (viac)

Spisovatel Antonio Prieto se rozhodne strávit léto v horách nedaleko Malagy. Doufá, že tam najde klid, pohodu a inspiraci pro svůj další román. Po příjezdu se setkává s krásnou Bertou, po níž okamžitě zatouží, a s několika dalšími svéráznými postavami, které podrobí svému zkoumání. Antonio brzy zjistí, že místní obyvatelé skrývají mnohá tajemství. Uvědomuje si, že skutečnost je někdy mnohem podivnější než fikce. (Cinemax)

coscarelli

Ako návnada na W-horror Funkčné. Atmosférka spolu s prostredím prijateľná, no po uplynutí času sa začal produkt opičiť. Dúfať odporúčam, zamerať sa na ICH "mystérium taktiež, mne to nešlo. U Espaňolov je človek zvyknutý na "surpraaajs" , ale to si myslím nechali do iného filmu , preto mi bol Fajront ukradnutý. Škoda preškoda. Uplynulo to rýchlo, no stopu nezanechalo. ()

darkrobyk

Mysteriózní podivnost, jaké vznikaly v italské, ale i španělské kinematografii především 70. let. Legendy, prokletí, troška pagan hororu (mohlo být více!) a divný spisovatel. Zkraje jsem si myslel, že půjde o jakousi obdobu příběhu, v němž vystupuje gévaudanská bestie (Bratrstvo vlků 2001), snímek se ale nakonec vydal zcela jiným směrem. Na jednu stranu je příjemně tajemný, na druhou tempo drhne a děj ani hudba nedokážou udržet napětí. Největším minusem je však hlavní postava - spisovatel Antonio, nesympatický alkoholik, je po většinu času na zabití, a tak mu i přejete, když dostane reálně přes hubu. Směrem k závěru je sice vše vysvětleno, ale to už mi bylo jedno. Vesničané jsou divní, OK, děti ovšem spratkové, a tak jich člověku líto není. Škoda, že více prostoru nedostala třeba oslava o svatojánské noci. Lepší průměr, většinového diváka však film asi možná neosloví vůbec. ()

lineker

Spisovatel si pronajme dům na španělském venkově, kde chce najít klid pro práci na své nové knize. Hned od úvodu jste konfrontování s nepříjemnou atmosférou vesnice, kde byste vlídné gesto těžko pohledal. Přidávají se další ne zcela racionálně vysvětlitelné události, při kterých náš milý spisovatel začíná pochybovat o svém zdravém rozumu. Vrcholem je poté brutální vražda mladé dívky, po které vše nabere rychlý spád. ()

PetrPan

Zábavné asi jako komentáře od kolegů bohemia_regent a babuška. Na druhou stranu se mi hodně líbila atmosféra a prostředí španělského zapadákova, která se však  postupně začala líně převalovat a měnit spíš v otravné vedro, kde se jediným napínákem, v obou smyslech významu, stane odhalování Paz Vega a strašidelnou je pouze vlčí maska a trofej na zdi. Není to mnoho a navíc Macarena (to je tak krásné jméno pro doufám režisérku) neumí pracovat s překvapením a naprosto vše divákovi postupně prozrazuje a vykecá dřív než  z toho může být paf.  Závěrečných cirka deset minut je celkem fajn, ale čekal jsem mnohem víc než jen jedno plastikové srdíčko a navíc jsem se cítil okraden o nabízející se souboj "příšer"...  Velmi těsné (ne)trojčení. ()