Výbuch subglaciální sopky Katla obrátí život místní komunity vzhůru nohama a jako by to nestačilo, z ledu se začnou drát na povrch tajemství. (Netflix)

okkac

Uff, prvotní velké nadšení vystřídala studená sprcha. Pozitiva: nádherná, ale zároveň těžce depresivní islandská krajina, kdy je absolutně všechno pokryto vulkanickým popelem od právě soptící Katly. Auta, ovce, domy, prostě všechno. Samotný nápad, že ze sopky přicházejí kopie lidí, kteří jsou již mrtví, ale i žijící je super. Negativa: Skoro všechny postavy se chovají jako kompletní idioti. Tady se dějě totální nadpřirozeno, kdy se vrací mrtví, nebo člověk a ostatní vidí kopii sebe samého o 20 let mladší, případně se objeví totálně identická kopie a všichni reagují způsobem: "Hmm, zvláštní, ale cajk" a dál se chovají jako by to byl úplně běžný jev, a ne žádná celosvětová senzace. Někdo objeví v sopouchu plno dalších kopií, ale absolutně nic neřekně, nebo od jedné z hlavních postav, kdy její přítel si myslí, že je mimo, když tvrdí, že má svojí kopii, nic pro to neudělá, aby se mu ukázaly obě dvě. Naopak přistihne svoji kopii souložit se svým přítelem, ale nedá o sobě vědět, protože si uvědomí, že její kopie ho miluje více, než ona, tak si tu kopii zaslouží více. Týpek sedí u jednoho stolu se svojí bývalou milenkou i s její o 20 let mladší kopíí a všichni to berou jako normální událost. WTF!!!! Tohle těžce iracionální chování mne úplně vytáčelo. Proč sopka vytváří kopie se nevysvětlí jen opatrně naznačí. Konec něco uzavře, ale na konci je zas teasing na další události. Jestli bude další série, tak kurňa zvyšte IQ postav prosím. 5/10 ()

Beckett51

Ohromnej potenciál pohřbenej ve scénáristický neobratnosti a lacinosti. Fantastickej islandskej dark vizuál se skvělou kamerou a několik ohromně nosných myšlenek, alegorií a metafor s náznakem filosoficko-náboženský mystiky.  A přece je seriál nějakým podivným způsobem nudnej, sympatický postavy by se daly napočítat na článcích jednoho prstu, rozuzlení působí přeplácaně (nejsem si jistej, jestli je v takovým žánru ideální spojovat empirii s nadpřirozenou symbolikou, ale s přivřenýma očima budiž) a po závěrečný scéně vlastně ani nevíte, jestli to byl nebo nebyl cliffhanger. Islandský "Leftovers naruby" se bohužel nekonaj. ()

Skeksis

Toto je strašná sprostosť! Radšej som sa mala pozerať na skutočnú erupciu sopky, alebo na nejakú islandskú Kátľu naháňajúcu trolov. Zopár dobrých záberov, nejaký ten havran, kone od popola, a dobré herectvo. Inak je to pomätená, slabomyseľná sprostosť. Už pri prvom diele mi to začínalo byť jasné, a pri každom ďalšom sa mi to iba potvrdzovalo. Nechápem, ako som mohla dopozerať šesť. Viac už nevládzem. ()

vitekpe

Netflix serial. Pribeh nebyl uplne spatny, takove jakoby scifi, ale posledni 3 dily uz byly strasne rozvlekle. Skoda, ze z toho neudelali dvouhodinovy film. To by mohlo byt velmi dobre. Na druhou stranu, v ramci Netflixovskych serialu se to drzi v horni polovine kvality, rekl bych... Navic zajimave prostredi vesnice, zasypane sopecnym popelem. 3+ ()

misterz

Mohol to byť celkom fajn seriálik, no jediné čo ma pri jeho sledovaní napadlo bolo, že ako je možné, že niekto dokáže žiť v takom hnuse? Príroda na Islande je prekrásna, ale toto bolo čisté peklo. Veľkým plusom tu je jedine atmosféra, ale tá funguje iba v prvej polovici. Potom ju dosť negatívne ovplyvnila hlúpa dejová linka a najmä ten záver, ktorý vlastne nič neriešil. Taká rekapitulácia o ničom. Priemer. 60/100 ()