Trese: Strážkyně světů

Alexandra Treseová udržuje klid v Manile, kde se temné nadpřirozené síly mísí se zločinným podsvětím. Zdá se ale, že se schyluje k bouři. (Netflix)

Hornet.CZ

44% / Doporučení na tento seriál jsem dostal od přítelkyně, avšak jsem docela zklamán, námět je relativně zajímavý a místo odkud seriál pochází je také docela neobvyklé a přináší to jistou příjemnou obměnu ale to je tak vše. Celkově je seriál podprůměrný, během těch šesti epizod tu lze najít opravdu hromadu problémů, které mi brání tento seriál zvednout výše. Největší problém mám pravděpodobně se scénářem, který je ze všech stran děravý jako ementál, který je prožraný skrz na skrz, pro neznalého předlohy je zde kupa nelogičností, které by potřebovali vysvětlit, jenže seriál nám v průběhu dává více a více otázek, které nikdy nebudou zodpovězeny a v hlavě tak zůstává mišmaš ze kterého je mi opravdu slušně na zvracení, avšak to je způsobeno i přechody a animačními chybami, kterých tu také málo není. Přechody jsou zde někdy typické tím, že nevíme co se dál bude dít a kde se octnem, respektive na sebe různé části příběhu špatně navazují. V animaci pak lze narazit na chyby, které souvisí i s logikou, což je o to horší a například odkud při posledním souboji si vytáhli bratři nové masky, když jim je před chvílí otec zničil, je otázka co mi stále nedá spát.. Ostatní věci na seriálu jsou spíše průměrné a popřípadě jako anglický dabing i podprůměrné, vesměs nijak nezaujme a pokud vás to hned nechytne, tak se nejspíše budete nudit.  Poznámka: Přítelkyni se seriál líbil, a ráda by i pokračování, sama by seriál s klidným srdcem doporučila při finálním hodnocení na 4 hvězdy. ()

EvilPhoEniX

Filipínský komiks o ženském detektivovi, která v Manile bojuje s mýtickými stvořeními a různými potvorami. Animace-kresba je slušná, jako Krimi je to docela poutavé a když došlo na krev, tak stříká pěkně. Občas se zde vykouzlila i hororová atmosféra ( útok zombie na policejní stanici), ikdyž nejsem úplně cílovka, tak jsem se relativně bavil. Fanoušci Anime si hvězdu navíc mohou přihodit. 6/10. ()

Scalpelexis

Alibistické, rádoby hustodémonsky krutopříšně cool noirové poameričtělé béčko z Filipín, kterému viditělně chybí finance, takže nechává zkracovat tak všechny možné příběhové zatáčky, nechává si utéct framy a unylí dabéři (až na opravdu pár výjimek) monotónně čtou ty mizerně napsané žblepty z papíru alá Jaden Smith. Hlavní hrdince Alexandře Trese tvůrci naoperovali ksicht, aby znala jen jeden věčně nakvašený výraz a pokud nemá zrovna svou rodinnou dýku v rukou, tak ji dle jejího chování musí mít schovanou hodně vysoko ve své zadnici. Každý, kdo jí potká na ulici, u boxovacího pytle nebo na toaletě, tak si nemůže odpustit poznámku, jak je podobná svému "kiritsuguvskýmu" otci anebo jak by na ní byl pyšný. Jelikož otec byl badass, tak Alex musí být taky přirozeně drsná jak šmirgl papír ze sekáče, z klobouku vytahuje jedno zaklínadlo za druhým a každá užitečná bestie z jinak kreativního manilského obludária ji nesmyslně nadbíhá. Mytologie anime mi nepřijde špatná, jenže tvůrci jsou ryzí businessmani, smrskávají vysvětlování do mizerných 6 dílů, aby měli matroš na další série, přitom v této sprostě vysvětlí úplný prd a poradťe si sami! Budiž důkazem této autorské křeče poslední díl, který namísto boje s bossem musí epizoda obětovat 2/3 času klopením jeho nahňácaného a nesmyslného expozičního monologu. Přitom, pokud jsem pochopil aspoň nějaké dodané útržky z hojných flashbacků, tak celá ta osudovost a ona velká kletba by nedopadla, kdyby otčín nebyl tak smilný, heh. Animace Trese mi nepřišla extra plynulá, hustotou detailů naopak hodně laciná a čeho dostáváme hojně je pouze litráž krve; i ty souboje stály za starou belu. Nemám nic, co bych u tohoto počinu zrovna vyzdvihl a doporučil bych jej ke shlédnutí v pozdních ranních víkendových hodinách po hodně mocné párty anebo raději směrem podsvětí ke kremaci. Lepší 2* ()

RigorMortis

Pinoy comic. Príjemná zmena oproti nekonečným anime z krajiny vychádzajúceho slnka alebo 'murikánskym komiksom plným superhrdinov á la "spadol som do reaktoru a je zo mňa supermuž". Grafické spracovanie je dobré, príbeh tiež. Vadí mi však istá prehnanosť - hrdinka je schopná s jednou dýkou naporcovať takmer sama armádu nepriateľov, vyrieši každý problém a všetci o nej vedia. Repertoár jej výrazov tváre tiež nie je bohvieaký, smelo by mohla konkurovať Batmanovi. Film nemá súvislejšiu dejovú líniu, mnoho vecí nie je objasnených. Ako oddychovka ale seriál ujde. ()

Jeoffrey

Připadám si jak když sedím v obyčejné hospodě, kde se majitel vykašlal na jakoukoli hezkou výzdobu a u stolu se mnou je partnerka, která mi vypráví příběh. Děvče mluví unyle, bez nadsázky či emocí. Její příběh je sice občas zajímavý z pro mě lákavého prostředí, ale ona ho neumí moc dobře vyprávět a tak se občas přistihnu, jak ztrácím pozornost a myšlenkami brouzdám někde jinde. Děvče má na sobě zmačkané a lehce ošoupané značkové oblečení a já si i tak říkám, že evidentně do svého dnešního hávu příliš peněz neinvestovala (rozhodně ne dost), nebo spíš na něm nacházím docela zásadní nedostatky. Gestikulace a vůbec pohyb těla celkově jsou někdy zvláštně trhané (především když mi povídá o akci), jindy takové lehce nepřirozené. Je to obyčejné tuctové děvče, kterému ke kráse chybí především nějaké kouzlo, nebo alespoň špetka charizmatu a já už teď vím, že až tohle skončí, tak se jí už asi nikdy znovu neozvu... Takhle nějak bych popsal pocit ze svého dnešního setkání s Alexandrou Trese. Mnohé, s čím se dokážu ztotožnit, tu už zaznělo, dokonce i to srovnání s Constantinem se nabízí, přeci jen to prostředí je podobné, ale John Constantine je úžasná a výrazná postava. Jenže koho jsem měl mít rád tady? A tak se nová láska nekoná (emoce celkově došly), zábava chybí, uchvácení žádné a jen ze zajímavého prostředí, průměrného příběhu a potoků krve tady víc jak 4,5/10 za sebe neuplácám. ()