Láska sladká i kyselá

Zamilovaný pár řeší každodenní strasti i slasti a snaží se přitom zvládat nástrahy vztahu na dálku. (Netflix)

wege

Kdyby to bylo jen o tom prostředku, tedy o skloubení vztahu na dálku s normálním životem bylo by to daleko lepší. Ten začátek a konec byl divný, ano dával tomu filmu nadhled a mnohé vysvětloval, ale zároveň ten film kvalitativně degradoval. To její rozhodnutí muselo být těžké, a z mého pohledu, já ji prostě nechápu. ()

Homerking

Upracovaná zdravotní sestřička se seznámí s obézním, divným inženýrem který se nakazil žloutenkou a skončil v nemocnici, oba si začnou navzájem pomáhat a postupně navážou milostný vztah, ten ale začne postupně podrývat jejich časově náročná práce. Nenáročná romantická komedie která ukazuje negativní vlivy přílišné práce na zdraví lidí a jejich vztahy. ()

Anderton

O komédiu samozrejme nejde, skôr by som povedal, že len vážna téma nie je prerozprávaná v príliš vážnom móde a film je tak prístupnejší širšiemu publiku. Niekde pod vzťahovými problémami relatívne mladého páru cítime kritiku rýchleho fungovania (nielen) kórejskej spoločnosti, kde je na prvom mieste predovšetkým práca. Nikoho nezaujíma, že robíte stále nadčasy a nikoho nezaujíma, koľko času stráviš cestovaním. Ono ide aj o základnú príčinu vzťahovej krízy, pričom by možno k nej došlo aj za iných okolností. Pointa je prekvapivá, ale priamo nešokuje, našťastie iba málokto príde na to, akým spôsobom sa tvorcovia s nami celý čas zahrávali. ()

Pethushka

Celkem obyčejný příběh, u kterého sice máte pocit, že je jako ze života, ale na druhou stranu se vám nelíbí, že takový je. Ve filmu - zvláště pak v romcom - toužíte přece dostat víc. Něco zajímavějšího, víc snílkovskýho, míň reálnýho, něco, co se v běžným světě neděje, s pořádným happy endem. Dlouho jsem nechápala, kam tvůrci tímhle počinem míří, ale musím říct, že konec byl udělaný prostě skvěle. ()

Aljak

Príbeh ako taký nie je vo svojej podstate nič extra, ale čo tento film posúva výrazne vpred je kompozícia, dejový rámec a samozrejme postavy. Aj keď to miestami spadalo do poriadnej schémy a klišé typického filmu s témou vzťah na diaľku, ten záver bol podaný naozaj vynikajúco, a zrazu všetko dávalo kompletný zmysel. A čo musím pochváliť, tak určite aj to, že tu nebolo toľko teatrálnosti ako vo väčšine aziatských romantických komédiách. Práve naopak, pôsobilo to v mnohých ohľadoch realisticky a prirodzene. Celkovo, vydarený film, a pointa na zamyslenie. 4* ()

• Film měl být uveden v kinech již v roce 2020, ale kvůli pandemii covid-19 byl vydán až 4. června 2021 na Netflixu. (Homerking)