Leporelo aneb Patero obrázků z pera Jaroslava Haška

(TV film)

Pět Haškových povídek – "První schůzka", "Historie tří korun", "Dvě mouchy, které to přečkaly", "Na celnici", "Offside" – v originálním obrazovém ztvárnění z roku 1974... Haškovy povídky se často stávaly předlohou televizních komedií a scének. Tentokrát autoři vybrali takové, které překvapí svou nečekanou pointou nebo absurdní zápletkou. Námětem satirických povídek jsou třeba dvě mouchy, které se radují, že přežily lidské řádění, nebo muž, kterému implantovali zvířecí orgány a on teď nemůže projít celnicí, či davem pronásledovaný redaktor, který chtěl jen objektivně popsat fotbalové utkání… Průvodcem je známý televizní hlasatel Miloš Frýba. (Česká televize)

Pitryx

Tak nebylo to dlouhé a mimo ty mouchy celkem trochu i zábavné. Nekácel jsem se smíchy ze židle, ale nějaký náznak úsměvu zde byl. ()

javlapippi

"Čekám až vláda povolí dovoz prasat do Rakouska, abych se mohl vrátit do své vlasti." Vcelku oprávnene menej známe, miestami absurdné a dlžno povedať, že miestami aj menej vtipné Haškove poviedky v minimalistickom televíznom spracovaní pod dozorom a ironickým komentárom hlásateľa Miloša Frýbu s nalepenými srandovnými bajúzmi, čo ma prekvapilo, lebo som ho mal zafixovaného ako seriózneho suchopára. Zopár úškrnov hláškujúci hereckí klasici vyvolali a to bol asi aj zámer. Môže byť. ()

curil

Čekal jsem větší zábavu, Jaroslava Haška řadím mezi mé nejoblíbenější autory. Ale jakoby zkušení autoři (režisér Bonaventura a scénárista Vavřín) vybírali již z přebraného materiálu. Je to škoda, alespoň se divákovi dostane více absurdního humoru, než bývá u klasika zvyklý. ()