Šťastně až do smrti

• Dánsko Kærlighed for voksne (viac)
všetky plagáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

lykan9

Severské filmy, zejména kriminálky jsou prostě boží a Šťastně až do smrti není výjimkou. Zpočátku se tento film sice tváří jako klasický krimithriller, ale ve chvíli, kdy dojde k zvratu, tak se jedná o výjimečný počin. Sonja Richter je v roli vyšinutého magora skvělá a i ostatní herci jsou bezva. Překvapuje mě, že jsem ještě stále překvapen, když se mi filmy z Dánska, Norska, Švédska nebo Finska líbí. ()

Arsenal83

Konečne niečo na Netflixe bez zbytočnej propagandy a idiotizmu. Veľmi dobrý thriller s niekoľkými zvratmi, viacerými vrstvami a divákovi môže len vadiť taký neistý záver. Ale inak po celý čas veľmi pútavá zápletka a nie je vôbec isté, ako sa to vyvinie. Nájde sa tu aj zopár dosť napínavých scén, celkovo to asi vyhrala pasáž so zápalkami. ()

Pilda17

Dobrý krimi film, jenže nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo dopadnout ještě lépe. První vražda se prakticky moc neřešila a nějak nechápu proč. Zbytečně zrychlené, mohlo se všemu více pověnovat. Na druhou stranu svižné, dějové vyvážené a herecky zvládnuté výborně. Celkový pocit je nakonec kladný .. 7/10 = 75% ()

silentname

"Loving Adults" hodnotím veľmi pozitívne. Tento krimi thriller začne niekde a skončí úplne kdesi inde. To je pre mňa fascinujúce. Ako môžem začať sledovať film s tým, že mi je náš hlavný hrdina vyslovene nesympatický a som len zvedavý čo sa vlastne odohralo a skončím s pocitom, že mi je ho strašne ľúto. To je niečo, čo som zažil naposledy asi pri sledovaní "Gone Girl". Čo je asi aj film, ku ktorému by som to asi najlepšie mohol prirovnať. Atmosférou, zvratmi aj celkovým spracovaním. To napätie sa tu dá krájať a konflikt oboch manželov je veľmi dobre spracovaný. Nechcem ale prezrádzať veľa, lebo to by som už išiel do veľkého spoiler teritória. Takže tomuto sa radšej vyhnem. Môžem len povedať, že obaja manželia podali skvelé herecké výkony, spôsob akým je príbeh rozprávaný je podľa mňa super. Ak máte radi krimi thrillery, tak tento film určite nevynechajte. Bola by to škoda. Hodnotenie: A- ()

Ivo

Typicky hustá a stylová skandinávská idylka o tom, jak podnikatelovy post-zkvašené hormony časem tradičně inklinují k nové, zdánlivě pohlednější (a samozřejmě zcela nezištné) čerstvé figurantce v rámci oněch krátkých společných tělesných rytmických cvičení, která ale stejně nakonec žádné finální uspokojení nikomu nepřinesou (ať chceme nebo ne), jen brzy spíš další snůšku nových problémů, které za těch pár nedávných vzdychavých a vyčerpávajících škubání většinou asi nestojí? :) (něco jiného ale bohužel stojí - a v tom je právě ten (ryze chemický) problém :-)). Zároveň je to i typická etuda o tom, že "vztah" ve skutečnosti většinou znamená jen to, že někdo jiný se pro někoho stává časově omezeným poskytovatelem konkrétních služeb a uspokojovatelem potřeb (tomu se pak většinou říká "láska") a když už služby nejsou poskytovány nebo už je zájem o jiné zboží a eshop, pak nastává opačný stav, na který je i každá reklamace krátká. A tak nějak stále dokola v rámci (neúspěšných) pokusů o útěk od sebe sama. V našem dánském království to ale (sou)druzi a (sou)družky začali řešit hodně drsně (místy až dost hnusně) a nemyslím si tedy že by byli na závěr pohádky nějak šťastní až do smrti ... (což, když tak na ně koukám, nemusí trvat ani moc dlouho :) Též i proto, že panu šéfovi s.r.o. (a všem jeho podobně postiženým kamarádům) nějak úplně nedochází že i ta děvčina mladá (a chvilku ještě barbínovsky kyprá) bude za chvíli taky jen zvadlá vrásčitá důchodkyně (stejně jako současná milá ježibaba) ... a on též ... takže tak nějak ve výsledku marná "honba" ve všech směrech? Ale film hustý a hodně dobře udělaný, to jo ... Jen ten inspektor Columbsen se nějak moc nepředvedl - asi mu chyběl správný baloňák? ()

• První originální film Netflixu z Dánska. (Axarus)