Šťastně až do smrti

• Dánsko Kærlighed for voksne (viac)
všetky plagáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

janesX

Kto má rád filmy, kde sa scenárista hrá s divákom, tak ten si do istej miery príde na svoje. Nemá to síce žiadne prevratné zvraty, ale je to nepredvídatelné (ako to už býva pri psychopatických poruchách). Herci (tí dvaja v hlavných úlohách) to museli vedieť odohrať aj psychologicky, aby sme vedeli ako sa práve cítia, čo si myslia a čo práve prežívajú. A to ma celkom bavilo. No veľa krát som mal pocit, že režisérovi chýba ešte nejaká tá prax. Niektoré scény, hlavne tie s policajtom mi prišli ako z iného, gýčového, televízneho filmu. 65%. ()

Padme_Anakin

Příběh dlouholetého manželského páru mě vtáhnul a nepustil, tentokrát se o to postarala Sonja Richterová, hrála jak o život.. Byla jsem nesmírně zvědavá, jak se vyřeší situace kolem milenky a vraždy na silnici.. Líbil se mi také Mikael Birkkjær a to zejména v roli otce, který vede svou dceru k oltáři a snaží se jí předat něco ze svých životních zkušeností.. S přimhouřením oka dávám čtyři hvězdy, bavilo mě to.. ()

verbal

Když se z mámy časem stane stará, škaredá, studená, zapšklá a frigidní mužena, nemá holt obvykle táta jinou možnost, než si uhnat tenisový loket nebo řešit přetlaky v chámovodech nějakou tou mladou, píchatelnou, vřelou, zábavnou a lačnou stážistkou. Avšak pokud se táta, samozřejmě jak jinak než nesprávně, rozhodne vycákávat se, namísto daleko bezpečnějším orthopatologickým způsobem, cestou nežluklých vagín, přináší tato volba mnohdy celou řadu marginálních úskalí. Zejména, je-li táta plešatý, krpatý slizák v krizi středního věku, může snadno podlehnout sebeklamu, že ta čerstvá lascivní barakunda nejmíň o dvě ligy nad tou jeho miluje jeho postavení (občasné seksuální), zatímco ona ve skutečnosti miluje jeho postavení (permanentní pracovní)! Načež jí zcela propadne v domnění, že se jej snaží samou láskou k němu vyšťavit (seksuálně), ačkoliv ona se jej ve skutečnosti snaží samou láskou k penězům vyšťavit (finančně), a fickaně přemotivováván tím, že nová figurantka vždycky zamkne kundu, pokud není po jejím, začne zaslepeně pálit mosty. Ovšem když na to přijde, i ta stará hydra, co ji má táta doma, jej stále ještě umí pořádně chytit za koule (aseksuálně), nepustit a dostat našeho Donchujána pěkně pod tlak … A jakmile k tomu v Dánsku někdo postaví kameru, je z toho taková docela originální, svižná, zábavná, řádně vychlazená a vcelku napínavá Válka Kopenhágenových. ()

Fr

„LÁSKA ZABÍJÍ…“   Příběh z manželskýho života… Je parádní, jak si s náma tvůrci hrajou. Dělaj jakože je všechno jasný… a pak hoděj zvrat a všechno chytá jinej level. A kecal bych, kdybych napsal, že nejsem napnutej a zvědavej, jak tohle všechno dopadne. Na závěr jen konstatování – aby na Netflix přibylo něco pořádnýho, musí to udělat Dánové.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2017 napsala Anna Ekberg, neznám.  2.) Přemejšlím, jak stmelit manželství.  ///  Thx za titule „Veronika Šnyrychová“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

Zyne

puvodne 4, ale pak se mi rozlezelo, kolik hlouposti tam vlastne je - predevsim ze strany policajtu (priklad bez spoileru, kdy prijedou a ani se nezeptaji, kde je zena, kdyz jim volala ona...jsou tam ale i dalsi veci). jinak to ma atmosferu, vtahne to a celkove je to fajn. ale u thrilleru, ktery jede v takto vaznem stylu, jsou ty policejni chyby do oci bijici a zpetne trochu iritujici ()

• První originální film Netflixu z Dánska. (Axarus)