Universal Pictures hrdo uvádza prvú romantickú komédiu od veľkého amerického štúdia o dvoch gejoch, ktorí sa možno tak trochu pravdepodobne potácajú k láske. Možno. Obaja sú totiž veľmi zaneprázdnení. Od komika Billyho Eichnera prichádza inteligentná, srdečná romantická komédia Kamoši o hľadaní sexu, lásky a romantiky uprostred šialenstva. (Filmový festival inakosti)

KASUGI odpad!

Mužův penis patří do  ženské pochvy. Zde, při pravidelných pohybech dovnitř/ven dojde k ejakulaci, tj. výronu semene. Mužský sekret oplodní ženské vajíčko. Z toho se po devíti měsících narodí zdravý jedinec, který si ve své pohlavní zralosti najde partnera opačného pohlaví a s ním opakuje výše zmíněný proces. Opět se narodí další jedinec, koloběh života pokračuje. Skončí-li mužův penis v mužské řiti, zde, při pravidelných pohybech dovnitř/ven sice také dojde k ejakulaci, tj. výronu semene, mužský sekret však neoplodní žádné vajíčko, nýbrž leda tak hovno a to doslova. Nenarodí se žádný jedinec, koloběh života se uzavírá, lidstvo vymírá. Na oblíbenou hlášku, že by bukvice a lesby na pustém ostrově vyhynuli, bukvice a lesby vždycky odpovídají, že by se samozřejmě nenechali vymřít, páč by se prostě nechali oplodnit. Vskutku pravda, jenže příroda samotná takové vychcanosti není schopna. Tam se řeší pouze základní pudy, jako jíst, pít a oplodnit samičku, což platí taky na dobu kamennou, takže v tomto případě by život sestavený pouze z lesbiček a bukvic skutečně zanikl. Nebo on si snad někdo dokáže představit vlčici, jak jde k medvědovi do brlohu na umělé oplodnění, či neandrtálského lovce Hula Hula, který jde do kliniky Mamutí jáma, darovat sperma? Takže ne, buzny, nejste normální. A žádné duhové pochody, ani vaše nezdravé sebevědomí na tom nic nezmění. ()

BoredSeal

Bros je dobře odsýpající gay-romantická - a velmi odvážná - komedie od gayů, díky čemuž se jedná o velmi zábavný sarkastický pohled na randění dospělých chlapů v moderních reáliích bez ambicí získat nějaké ty ceny nebo se snažit o zadání vytvořit zábavný film i pro hetero pár, na což film rafinovaně naráží už v úvodu. Hlavní hrdina (Billy Eichner) je ukecaný týpek sypající jednu popkulturní hlášku na druhou, v podstatě je to něco jako Woody Allen v gay roli, trochu egoista a otravná osoba pro část svého okolí nejenom svým občasným aktivizmem (který má v popisu zaměstnání). Je docela obdivuhodné, jak se k schématu romantické komedie podařilo přidat pár úvah navíc, zároveň si udělat legraci z vyváženosti genderů v rámci vedení historického muzea a nepochybně naštvat i část lidstva (z kterýchkoliv komunit). Jestli to bude bavit i onen hetero pár zmíněný v začátcích? Pravděpodobně ne, ale sledovat takovou komedii bez autocenzury a korektnosti na gay téma je zábavnější než se dívat na další film o AIDS a pochmurné historii netolerance náboženstvím/nacismem vygumovaného lidstva; a tak doufám, že bude vznikat víc takových snímků. ()

M.i.k.e

Stoller se ve svých komediích vždycky pohyboval i lehce na hraně dramatu a Bros z jeho tvorby nijak nevybočují. Jediným rozdílem oproti třeba Kopačkám je tak akorát absence výraznější ženské postavy. Aby také ne, když se to celé motá okolo gay a LGBTQ komunity.Trošku škoda, že tu není sympatičtější hlavní postava, protože Billy Eichner moc charismatu nepobral a neměl sem moc důvodů mu jakkoliv fandit. Pro místní komunitu fobů to nicméně bude velmi těžko překousnutelný film...60% ()

Handle

Rozdíly mezi nadprůměrnými odbornými recenzemi a podprůměrnými diváckými ohlasy jsou pozoruhodné. Podobných amerických komedií o komplikovanosti hetero vztahů vzniká každoročně mraky a za mě je teda svěží vítr už jen to, že se někdo snaží ukázat zábavnou formou i specifika gay vztahu - podobnou (typicky americkou) komedii točící se v podstatě jen kolem LGBT+ postav jsem totiž ještě asi ani neviděl. Neskrývám, že obecně nejsem moc velký fanda artových LGBT+ dramat a více se mi zavděčil třeba i odlehčený (a typicky americký :)) Love, Simon (podobnost tam ale nicméně rozhodně nehledejte, Love Simon je pořád mnohem víc dramedie, kdežto Bros je čistě romantická komedie), a tak možná nebudu 100% objektivní. V závěru si však přesto myslím, že Bros je míň tuctový film než se na první pohled zdá. Pravdou je, že když nad tím tak přemýšlím, nejsem si úplně jistý, jestli snímek většinová společnost bez vhledu do gay komunity až tak pochopí a přijme, ale faktem zůstává, že Bros se nesnaží jen pobavit, ale opravdu i edukovat (LGBT+ a sexuální výchova, seznamky, předsudky i v rámci komunity, gayové a časté komplexy,...), takže za mě to byla fajn reprezentace. Navíc je to slušně zahrané a ačkoli jsem měl třeba i já ze začátku s hlavní postavou (Billy Eichner) problém, nakonec musím uznat, že ačkoli to možná není extrémně sympatická postava, tak můžete sledovat, jak se vyvíjí v čase a je pestrá - a vlastně jsem si uměl takovýho týpka dost dobře představit i v reálném světě. Suma sumárum, možná je to "jen" sympatická, méně náročná a hlavně ke konci lehce přeslazená (pořád ale míň jak každá druhá komedie) oddychovka, ale kdyby vzniklo pár podobných snímků alespoň párkrát ročně, vůbec bych se nezlobil. Každopádně je mi jasný, proč Bros některým lidem (třeba jako zde uživateli Ocampa) bude vadit dost... :) Už se tedy nemůžu dočkat na víc zdejších homofobních odpadů za zástěrkou, jak to bylo strašně tuctové, ale ještě víc doufám, že se filmu dostane většímu pochopení a pozornosti, jakou si určitě zaslouží. 70 % ()

Muel

| Universal Pictures | Nič pre homofóbov. Bros je full LGBT komédia, ktorá funguje po celý čas tak na pol plynu. Páčila sa mi chémia medzi hlavnou dvojkou a film obsahuje pár vtipných scén, ktoré ale vo vás dlhšie, aký je film dlhý, jednoducho nevydržia. Snímok ale môže mať za následok to, že homosexuáli budú viac sami sebou a uvedomia si, že byť ním nie je hanba. Koniec prisladký, ale pekný. Nič viac mi ale film nedal, zbehol ale pomerne fluidne, čiže za mňa ok. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

• Snímek produkovaný společností Universal Pictures je historicky prvním velkým studiovým filmem, jehož kompletní obsazení se skládá z LGBTQ herců, a to i v heterosexuálních rolích. (Sinner.)