The Immaculate Room

Zdánlivě dokonalý pár se účastní psychologického experimentu, v jehož rámci dostane 5 milionů amerických dolarů, pokud dokáže strávit 50 dní v úplně bílé místnosti. Pokoj však není takový, jak se zdá. (TommyZR)

phoenixer

Na první dobrou film působí jako velmi nízkorozpočtový. Snaží se stavět na dvou dobrých hercích, ale zdlouhavé scény plné nudy jsou bohužel hrozně vyčerpávající a nezáživné pro diváka. Věřím, že podobný experiment musí být na hlavu, přesto jsem se nemohl zbavit myšlenky - takhle rychle by se z toho přece nikdo nezbláznil, obzvlášť ne, když tam mají čas. Konec je divně prvoplánový a lehce postrádá smysl. ()

dannyyy

Tento film bych používal jako novodobý nástroj k psychickému mučení nudou, aneb co očekávat od někoho se jménem Mukunda. Jedna hvězda je pro Ashley za její úvodní vstup :) ()

M.i.k.e

zamilovaný pár Emile Hirsch a Kate Bosworth se nechá dobrovolně zavřít do jedné, čistě bílé místnosti.Pokud v ní vydrží 50 dní vyhrají 5 milionů dolarů. Na prvý pohled celkem snadný úkol, na ten druhý už to ovšem taková sláva není a dojít až k výhře nebude jednoduché. Tyhle minimalistické filmy mají vždycky solidní potenciál,ale ne vždy se ho podaří využít, což je přesně tenhle případ. Jsou tu sice položeny základy hutného psychodramatu, ale režisér a scénarista v jedné osobě s tím neumí úplně pracovat. O postavách se prakticky vůbec nic nedozvíme, stejně jako se nedozvíme proč jsou tam kde jsou a co je vedlo k tomu se do něčeho podobného přihlásit (krom peněz a vidiny "snadného" zbohatnutí). Za celou dobu tak nemáme vůbec šanci si k nim vytvořit nějaký vztah a mě osobně bylo po nějaké době úplně jedno jestli vyhrají a nebo se pozabíjí. Mohlo to být fajn a na jedno podívání to nijak neublíží, ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc...40% ()

WincKruspe

Coby experiment by to možná bylo zajímavé, ale coby film je to velké ne-e. Jediné co stojí za pozornost je Ashley Greene, jinak je to stejně jako ve filmu čekání na konec. A z 90-ti minutového filmu se díky přetáčení stala asi 30-ti minutová seriálová epizoda. ()

kingik

K vidění bylo pomálu stavu šílenství vlivem uzavřených prostor, objevil se brouk, revolver a nahá kráska. A převládala neujasněnost, jaký žánr má film reprezentovat. Je zázrak, že levně vyhlížející snímek získal do svých řad Kate Bosworth, Emile Hirsche a Ashley Greene. Manželský pár se dobrovolně nechá zavřít na 50 dnů do depresivně řešené místnosti, kde na konci čeká tučná odměna. Dvojice nemusí plnit žádné úkoly a může se celé dlouhé dny úspěšně nudit, což pro diváka není příliš atraktivní. Jídlo představuje jen krabice s jakýmsi mléčným nápojem. Od počátku není film ukotven pevně v žádném žánru. Střídá prvky thrilleru, ladí se do psychologického uspokojení, zahraje na erotickou notu, pohraje si s drogovými halucinacemi, něco málo mysteriózního se mihne a objeví se i náznaky sociálního drama. Je docela škoda, když se nenadále v místnosti objeví revolver, že není nikterak extra využit. Zajímavě fungovaly předražené pamlsky, které rozhodně se vymykaly tomu, co si pod nimi představit. Pozadí celého experimentu se vůbec nerozklíčuje, objeví se jen minimum kusých informací, divák se prakticky toho moc nedozví. Herecké výkony jsou kvalitní a drží pozornost diváka. Režijně Mukunda Michael Dewil vytvořil minimalistický film, kterému unikl jeho potenciál. 6/10 ()