Do právní poradny přichází pan Vrabec (J. Větrovec), který dostal obsílku, aby zaplatil sto padesát korun za facku, kterou dal důchodci Sovovi (V. Hlavatý) z jeho domu. Důchodce totiž posílal Vrabcovi anonymní dopisy o domnělé nevěře jeho mladé ženy Zdeničky. Vrabec se svěřuje právničce (V. Bublíková) se svým příběhem. Facku dal sousedovi s rozmyslem a s citem. Netoužil totiž po tom, aby se pomluvy v okolí rozšířily. A pokutu s chutí zaplatil! (Česká televize)

curil

Ve mně tato komedie nevyvolala ani náznak úsměvu. Co se stalo a proč vlastně padla inkriminovaná facka se divák dozví až ve dvou třetinách příběhu. Celé je to natahované, stačil by rozsah bakalářské povídky. Navíc mi Josef Větrovec do role rázného kesonáře příliš nesedí. ()

topi

Josef Větrovec (Vrabec) dá facana dědkovi Vladimíru Hlavatému (Sova) a poté se dostaví na regresní oddělení, kde musí zaplatit 150 korun za lékařské prohlídky, které dědek musel po facce od něj absolvovat. Tam se snaží dvě úřednice (Věra Bublíková a Hana Maciuchová) přesvědčit, že nic jiného nemohl udělat a ta facka byla defacto nejlepší pro oba. Ani se mě nechce věřit, že autorem scénáře je mistr historických inscenací Oldřich Daněk. Zřejmě se musel něčím režimu vykoupit a tak napsal tuhle podprůměrnou povídku. ()

Marthos

Dialog soudružky z regresního oddělení OÚNZ (Bublíková) a bodrého dělníka-kesonáře (schematický Větrovec) o jednom (ne)správném políčku a touze po spravedlnosti... V případě Oldřicha Daňka se patrně jednalo o povinnou úlitbu mocným, kterým brilantní dramatik ležel v žaludku pro své předchozí televizní hry plné slovních hříček a aktuálních trefných narážek na soudobou politickou situaci. ()

Šimpy

Konec je trochu natahovaný, vůbec bych se s Kesonářem nebyvil, prostě zaplať a vypadni. :-D Je to podle práva, ale spravedlivý to není. ()