Svět je velký gramofon aneb Z Frýdku do Místku kolem světa

(relácia)
všetky plagáty

V roce 1989 měl premiéru velký revuální zábavný pořad, natáčený na zimním stadionu ve Frýdku–Místku. Tématem pořadu byla Cesta kolem světa – samozřejmě pouze virtuální. Cestování se odrazilo jednak v původu některých písní (směs italských hitů v podání Mimtria, skladba z amerického muzikálu Zpívání v dešti, lidové písně různých zemí zpívané dětským souborem Bambini di Praga), jednak v jejich tématech či názvech („Velbloud, ten se má“ skupiny Yo Yo Band, „Mont Blanc“ Stanislava Hložka a Lindy Finkové, „Eskymácké reggae“ Heidi Janků, „Toulavý džíny“ Věry Martinové). Cizokrajný námět měl i výstup „Severní pól“ pantomimické skupiny Cvoci. Dobový fenomén Šmoulů nám připomenou hned tři písně, věnované těmto oblíbeným kresleným postavičkám. Pořad uvádí Josef Dvořák. (Česká televize)

slunicko2

Prapodivný dobový estrádní mix. 1)  Musím se přiznat, že chvílemi jsem zíral doslova s otevřenou pusou. Zejména konec se Šmouly mě uvedl do téměř katatonického stavu (tuším, že se tomu říká katatonní stupor)._____ 2)  Na druhé straně zase třeba vystoupení 28letého Richarda Müllera na mně zanechalo hluboký dojem, zejména jeho taneční kreace._____ 3)  Pořad má ještě jeden zajímavý aspekt. Ukazuje, jak většinou vypadalo cestování za komunistů - z Frýdku do Místku a zpět. ()