Kasper Berntsen (40) je úspěšný stand-up komik. Má všechno, co si člověk může přát: pravidelně vystupuje v nejlepším komediálním klubu ve městě, má krásnou přítelkyni a vede báječný život jako veřejně známá osoba. Jednoho dne se však všechno změní. Kasper je propuštěn a přijde o své pravidelné vystoupení. Ještě téhož večera, kdy se vrátí domů, ho opustí jeho přítelkyně. Aby toho nebylo málo, Kasper se ocitne tváří v tvář nejhorší noční můře, jakou si lze představit: je pozván k lékaři, kde zjistí, že má nevyléčitelnou rakovinu. To vše ve stejný den. Nic k smíchu je dojemný příběh o tom, jak se Kasper vyrovnává s vážnou nemocí a jak získává novou víru v sebe sama a znovu se začíná smát. (Pilot Film)

Othello

Stand-up komici už musí předstírat rakovinu, aby přesvědčili lidi, že jsou vtipný. Stokrát viděné situace "terminálních" snímků zkombinované s takovým tím bezpečně opatrným, ale jakoby drzým humorem, který se nejprve vysmívá terapeutickým prostopravdám a pak je sám reprodukuje a aplikuje. Na závěr ještě propašuje do vašeho kina obhajobu streamovaných představení jako plnohodnotné alternativy kolektivního zážitku a s tím může jít laskavě do prdele rovnou. Je mi líto Gunnariho fyzicky přítomné až intruzivní kamery, která to celé dost oživuje, ale když vidím v hromadě blití špatně strávenou dobrou hranolku, tak to hned nebudu považovat za něco k jídlu. ()

starydivak

Předem říkám, že nesnáším standup komiky, takže moje hodnocení není úplně nestrané; prostě povolání hlavního hrdiny špatně. I proto to nad tři hvězdy nevytáhnu. Ale film funguje celkem dobře. Začátek si člověk fakt užívá, před závěrem je to sice zabité estrádou, která nedává smysl (jsem anti-standup comedy!). Závěr už zase zahřeje na srdci a možná by i ty čtyři hvězdy byly, ale jelikož téma lgbt je už dneska asi povinné.. Osobně bych uvítal více scén z léčebných sezení, které by fungovaly mnohem lépe než ta zbytečná estráda.. ()

Awer

Není to až tak ultrazázračný film. Nicméně v úvodu si nastavuje laťku příhodně nízko. Říkáte si, že bude sázet na (rádoby) drsný humor, povrchně atraktivní fórky nad excentrickou trans manažerkou etc. Aspoň já si to teda říkal. A pak opravdu vynikne to, jak tam vlastně nic blbě není a jak bárka proplouvá mořem o mnoha nástráhách (jak skrze trigger témata, tak mísením romantických, komediálních a dramatických poloh) se ctí. Nesmíte začít chtít zase moc. Musíte si užít těch dlouhých prostředních 80 % doby, kdy to je hezké, milé a solidní, a tím nemyslím ani tak řemeslný průměr, jako že jsem tomu uměl věřit a mělo to blahodárný účinek na mou duši zatíženou nepříliš excelentním dnem. Na konci převáží zase kýč, ale aspoň si můžete poplakat. Kamera je navíc opravdu dobrá. ()