Když se mu přítelkyně vysměje, že by ho jeho muži nenásledovali ani do bordelu, generál mexické armády Max (Peter Ustinov) se rozhodne provést velký hrdinský čin. Překročí se svými vojáky texaskou hranici a obsadí Alamo. Tím ale vzbudí mezi Texasany obrovské pozdvižení. Texaská Národní garda dostane za úkol získat nad Alamem znovu kontrolu. To by za normálních okolností bylo snadné, protože všichni Maxovi muži nechali veškerou munici v Mexiku. Jelikož však Ministerstvo zahraničí trvá na tom, aby nikdo nepřišel o život, Národní garda je také vyslána do akce s nenabitými zbraněmi. (Cinemax)

MacGuffin

Mexický generál Maximilian de Santos (Peter Ustinov) chce imponovat své přítelkyni. ,,Narychlo´´ obsadí americkou národní památku Fort Alamo. Tato akce způsobí u turistů, v úřadech a armádě pořádný zmatek... ()

Lvísrdce

Viděl jsam jako malý a moc se mi to líbilo. Teď jsem si nostalgicky zavzpomímal :-). Typická americká crazy komedie, tedy nutno přijmout značnou míru nadsázky. V jedné roli se objevil i plukovník Potter z známého seriálu M*A*S*H ()

MBob

Naprosto uzasne zahrana valecna komedie bez valecneho besneni. Mexicky general obbsadi po x letech pevnost Alamo bez boje a je vitezem navsech forntach. Vinikajici tupygenral v podani P. Ustinova s podporouJ. Astina - Gomeze z Adams's familly proti H. Morganovi, plukovnikovi ze serialu M.A.S.H. Tahle grandiozni kombinace dopadla na jednickua ted vzhuru s tokovuhle kombinaci dobyt jakoukoli pevnost - a podotykam bez boje! ()