Gilbert Galvan Jr. (Josh Duhamel), šarmantný zločinec z povolania, utečie z michiganského väzenia a prekročí hranicu do kanadského Ontária, kde zmení identitu a vystupuje ako Robert Whiteman. Po tom, čo sa zamiluje do Andrey (Elisha Cuthbertová), ktorú nedokáže uživiť, začne vykrádať banky a zistí, že je v tom mimoriadne dobrý. Pod rúškom práce bezpečnostného analytika začne Robert lietať po celej krajine a vykrádať banky v niekoľkých mestách za deň, čím nakoniec upúta pozornosť polície aj celoštátnych spravodajských agentúr, ktoré ho pomenujú prezývkou Lietajúci bandita. Jeho povesť sa šíri po celej krajine a v rekordne krátkom čase sa stane celebritou, čo nahnevá neľútostného detektíva Johna Snydesa (Nestor Carbonell), ktorý sa rozhodne dopadnúť drzého lupiča všetkými prostriedkami. A nezastaví sa naozaj pred ničím... (TV JOJ)

Padme_Anakin

Vezmu to stručně - příběh o bankovním lupiči mě bavil i zajímal, sledovat Joshe Duhamela bylo pro mě vyloženě potěšení a k tomu ve vedlejší roli sympaťák Mel Gibson.. Snímek je na pěkné tři hvězdy, já dávám čtyři, tu čtvrtou posílám hercům, nenudila jsem se ani minutu a na rtech mám takový ten přiblblý úsměv.. ()

Xmilden

Vůbec jsem to nečekal, ale Bandita mě vlastně vůbec ničím nezklamal. Josh Duhamel hraje možná svou nejlepší postavu v životě, jde do toho naplno a hodně si to užívá. Mel Gibson zde má spíše větší roličku, ale pokud chcete na film kouknout jen kvůli němu, předem upozorním, že se zde vyskytne zhruba v 5 scénách, z toho 4 jsou v baru. Zlodějíčkovských filmů nicméně není nikdy dost. 60% ()

YumiOkami

tyhle životopisný retro snímky o zločincích naprosto miluju. a navíc je josh duhamel strašně sexy! — gilbert galvan jr. jde do vězení za podvody. po 6 měsících uteče a imigruje do kanady. zde započne nový život pod falešným jménem - robert whiteman. najde si ženu a s ní má dítě. robert ale nehodlá žít jako počestný občan a začne vykrádat banky. vždy se převleče za jiného člověka a se svými fikanými plány vykrade až 50 bank po celé kanadě. spojí se s prodejcem šperků a majitelem baru tommym a ten mu jako správný kámoš pomáhá s ilegálními eskapádami. všechno robertovi prochází do té doby, než se rozhodne vykrást obchod se šperky... — natočeno podle skutečných událostí. více info zde: https://www.historyvshollywood.com/reelfaces/bandit (srovnání film vs. skutečnost) || ❝𝐍𝐨 𝐨𝐧𝐞'𝐬 𝐛𝐨𝐫𝐧 𝐛𝐚𝐝. 𝐋𝐢𝐤𝐞 𝐚𝐧𝐲𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠, 𝐢𝐭 𝐭𝐚𝐤𝐞𝐬 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐭𝐢𝐜𝐞.❞ 🏦💸 ()

Rominator

Gilbert Galvan Jr. (Josh Duhamel) utíká z michiganského nápravného zařízení do Kanady, kde přijme novou identitu a stane se z něho Robert Whiteman. Během tří let se mu zde povede provést 59 loupeží. Toto je pravdivý příběh... Skutečný Gilbert Galvan má prý ve filmu cameo, ale nepodařilo se mi to nikde ověřit. Měl by být vidět v barové scéně na pozadí. Nelze vyloučit, že navštívil plac při natáčení. Mel Gibson si ve vedlejší roli zahrál gangstera. Jeho Tommy Kay je chlápek, kterému by jste zapůjčené peníze dlužit nechtěli. HODNOCENÍ 60% ()

M.i.k.e

podobně jako Gentelman s pistolí další z těch filmů podle skutečné události, jehož "hrdinou" je zloduch, který to ale v jádru myslí dobře a je to dobrák od kosti. Tenokrát ho ztvárnil Josh Duhamel, což je sympaťák a tím pádem je poměrně sympaťák i jeho lupič rekordman (snad dodnes drží rekord v počtu přepadení bank a zlatnictví v Kanadě). Film každopádně nepřináší nic objevného. On je zloduch, pak pozná Elishu Cuthbert, díky níž se chce polepšit. Jenže pak zjistí že bude otec a tak aby zajistil rodinu začne zase přepadávat a nakonec skončí - velký spoiler - ve vězení.Vyloženě nuda to není, ale mít Bandita o půl hodiny méně, nic by se nestalo...55% ()

• Film sa natáčal v Thomasville, Valdosta, Tifton (Georgia, USA), Los Angeles (Kalifornia, USA) a Ottawe (Kanada) od mája do septembra 2021. (Arsenal83)
  • Jedná se o nejsledovanější titul produkční společnosti Redbox za rok 2022. (HellFire)
  • Scenárista filmu Kraig Wenman si zahrál jednoho z policistů během scény krádeže v klenotnictví. (HellFire)