Bláznivě zamilovaní

• Južná Kórea Yi Guyeokui Michin X (viac)
Južná Kórea, 2021, 7 h 36 min (Minutáž: 29–39 min)

Bydlí vedle sebe a ještě chodí ke stejné psychiatričce? To je teda pořádná pruda! Jestlipak si tihle dva nakonec nebudou souzení. (Netflix)

ChArLeNe

Ústredná dejová linka sa točí okolo dvoch postáv, ktoré majú psychické problémy - on trpí PTED, a ona bludmi, PTSD a OCD. A o tom, ako sa snažia uzdraviť, zatiaľ čo sa snažia rozvíjať a udržiavať vzťahy s ostatnými. Čo túto k-dramu odlišuje od ostatných vzťahových je to, že obaja chodia na terapiu, a násilie je konfrontované (na rozdiel od iných k-dram, kde konfrontácia absentuje, a kde násilne správanie je akceptované). Zväčša sa zaoberá psychickým dopadom na osobu po odchode od násilníckeho partnera, a nejaké tie násilne scény sú z nedorozumenia spustené traumou kedy sa aktivoval sympatický nervový systém. Niektoré epizódy sú plné humoru, a iné majú vážnejší tón, keď sa odhaľuje minulosť postáv. Seriál je o predsudkoch a nesúdenia knihy podľa obalu. Pár vedľajších postáv majú tiež svoju dejovú linku, rovnako aj hlavná mužská postava má svoju detektívnu linku. Koniec ma sklamal, no mohla som čakať taký koniec, keďže soundtrack už naznačoval, aký bude. [spoiler] Mali ísť od seba, pretože vzhľadom na ich psychické problémy je to stálo skoro na vzťah, čo bolo evidentné podľa mnohých znakov a posledný tým, ako ju guilt-trippoval aby s ním zostala a poddala sa. ()

Pethushka

Ti dva byli tak šílení a sladcí, že bych je vedle sebe s radostí viděla ještě o něco déle. Bylo to zábavné, zároveň ale taky dost hluboké a z jedné jejich hádky mi bylo tak moc nepříjemně, jako bych se jí přímo účastnila. Každopádně vyváženost mezi humornou a vážnou stránkou je podle mě mimořádně vydařená. Woo Jeong není na první pohled zrovna hezoun, ale dohání to takovou dávkou charisma, že se mi z něho podlamují nohy i v sedě. A Oh Yeon-seo konečně dostala prostor pořádně se vyřádit. Co mě ale potěšilo ještě víc, že i uprostřed Seoulu dokáže ožít duch pořádné korejské vesnice (protože ty ženský si ji tam prostě jely). Můj druhý KakaoTV seriál mě usvědčil v tom, že se máme do budoucna na co těšit. Ať už jde o kratší stopáž, nepravidelný počet dílů nebo otevřenost v seriálech, je to nový vítr a mě to prostě baví. 5* ()

Zíza

Líbilo se mi, že postavy se svými psychickými problémy něco dělaly, že je nenechaly vyhnít. Jenomže jsem nemohla vystát to neustálé štěkání, vřískání, omyly a vůbec. Seriál mě kvůli tomu ze začátku vůbec nebavil. Ale pak to začalo být fajn, vlastně docela příjemné, vtipné a líbivé. No a pak klap, zase takové meh a ke konci, asi poslední dva díly, jsem se modlila, aby to už skončilo, protože mě to přestalo bavit. Vývoj, tedy spíš jeho finiš, mě nezaujal, naopak docela otrávil. Je skvělé, že tu tentokrát chození k psychologovi není bráno jako tabu (nestojí na tom seriál), ale jen jako součást běžného života postav, jenomže to mi prostě nestačí. Naštěstí to je krátké (na korejské poměry), takže u toho člověk nijak zvlášť netrpí a věřím, že si to najde své fanoušky. Lepší 2*. ()