Dan Brown: Stratený symbol

• Česko Ztracený symbol (viac)

Mladý nádejný harvardský profesor Robert Langdon (Ashley Zukerman) sa ocitne vo víre záhadných udalostí, keď niekto unesie jeho bývalého mentora, slobodomurára Petera Solomona (Eddie Izzard). Vedec vyzbrojený znalosťami dejín umenia, náboženskej symboliky a mŕtvych jazykov musí spolupracovať s Petrovou dcérou Katherine (Valorie Curryová) a ďalšími spojencami, aby vyriešil sériu smrtonosných hádaniek a rozlúštil stopy skrytých kódov v nádeji, že nájde svojho učiteľa a zaistí jeho bezpečnosť. Ak nájde stratený symbol, môže odomknúť veľké tajomstvá svojho života a zabrániť gobálnej hrozbe. Robert, Katherine a policajný dôstojník Alfonso Nuňez (Rick Gonzalez) sa vydávajú po stopách veľkých historických tajomstiev, záhad a nezodpovedaných otázok. Svet symbolov im napokon odhalí globálnu hrozbu a celosvetové sprisahanie. (TV JOJ)

fabecc1222

Knihu Ztracený symbol jsem četl již před mnoha roky, a pamatuji si z ní spíše krátké útržky (které se do seriálu vůbec nedostali...), a obecně jí považuju za nejslabší část Langdonova příběhu. Na seriálu se ukazuje, v čem byla síla předchozích zpracování, a co zde tak moc chybí, a to: Hanks, filmové tempo a Zimmer. Bez téhle trojice to prostě nefunguje. Zukerman se snaží, jeho Langdon není špatný, ale prostě Hanks to není... Děj je rozvleklý, vše se řeší strašně pomalu, a mnohdy se dost rozchází se symbologií a řešením různých záhad. A Zimmerova hudba prostě chybí, tam neni co víc k tomu říct. Ve výsledku je tak toto jasně nejslabší zpracování knih od Browna, a pokud by mělo vzniknout něco dalšího, tak prosím, zase s tou výše zmíněnou trojicí. ()

Dadel

Brownovky jsou moje guilty pleasure, proto mě potěšila zpráva o tomto seriálu, protože filmy s Hanksem tuto knihu přeskočily. Seriál je sice poměrně věrná adaptace, ale je nudný a rozvleklý (150minutový film pro knihy tohoto typu stačí). Langdona hraje nějaký mladý model jménem Ashley, kterému ani za mák nevěříte, že je geniální univerzitní profesor. ()

cingi.t

Informácia, že seriál bol natočený podľa knihy od Dana Browna je nepravdivá. Seriál bol inšpirovaný knihou maximálne tak názvom. Inak je to hanba kvalitnému dielu Dana Browna. Dielu, ktoré bolo možno lepšie ako milovaný Da Vinciho Kód. Dej je zbytočne rozťahaný a prekombinovaný, postavy nesymaptické a neverím im ani nos medzi očami.  2* ()

zodiak217

Veľmi zaujímavý seriál, ktorý mohol byť aj lepšie spracovaný so zaujímavejším hereckým obsadením, ale dejová línia a knižná predloha sú veľmi silné, takže veľa sa tu pokaziť nedalo. Je to napínavé aj keď mohlo byť aj viac, dej rýchlo plynie, negatívna postava M'lacha je asi tou najvýraznejšou v celom deji. Ostatné postavy jej vyslovene len sekundujú, čo je skoda lebo by to chcelo chsrizmatickejsich hercov a lepšiu hudbu, lepšie scény. Občas to pôsobilo dosť low budgetovo, že človek mal pocit, ze sleduje seriál z roku 2011, nie 2021, ale aj to prináša seriálový život. V každom prípade obsahovo ma to bavilo a je to vysoko pozerateľné, no nie pre náročných divákov. ()

Rian_witcher

Rozjezd to má, ale pak se děj prodlužuje a hluchá místa se lepí nesmysly se symbolikou, která nemá hlavu ani patu. Scénáristé cucají z prstu historické postavy a symboly všech náboženství a epoch dějin bez toho, aby to mělo hlavu a patu. Vše často končí tím, že prostě neví kudy dál, tak náhodně vezmou historickou postavu, dodají pár nevysvětlených blábolů a ejhle, další stopa v hledání je na světě. Přitom herecké obsazení je luxusní a všichni se snaží hrát nejlépe, jak jim scénář umožnil. A konec, za kterým se 10 dílů honíme, je vyloženě scénáristicky na pár facek :) ()

• Seriál byl natočen podle románu „The Lost Symbol“ (v češtině „Ztracený symbol“) z roku 2009 od Dana Browna. (SONY_)