Monstrum

• USA Monstrous

Po odchode od svojho násilného manžela sa Laura (Christina Ricci) so svojím synom Codym (Santino Barnard) presťahuje do odľahlého domu pri jazere. Codyho začne počas nocí strašiť tajomné monštrum vychádzajúce z vody. Začína byť jasné, že rodina nenájde pokoj ani na tomto mieste. (Marceloo)

Bossi123 odpad!

Musím říci, že když jsem viděl jméno Christina Ricci, tak jsem tak trochu doufal, že to bude něco aspoň trochu povedeného, ale zmýlil jsem se. Film na mě celkem neudělal dojem. Ptáte se proč? Zaprvé je to jedno velké klišé: děj se odehrává v naprosto opuštěném velkém starém domě, hlavními postavami jsou matka a syn, kteří se před případnými entitami nedokáží naprosto bránit, sousedé a majitelé domu jsou velcí podivíni, kousek od domu je záhadné jezero, kam se nesmí chodit, ale syn tam pochopitelně chodí, matka synovi nevěří, že vidí ducha, ale nakonec prozře aj. Zadruhé, film byl extrémně nudný, žádné lekačky, monstrum vizuálně strašné, hutná a temná atmosféra, kterou jsem očekával od hororu chyběla úplně. Zatřetí: vůbec se nedá mluvit o hororu. Jediný hororový prvek je zde ten prapodivný strašák, který neumí strašit. Má to spíše znaky psychologického thrileru než hororu. ()

Morholt

Co se tvůrcům musí nechat je fakt, že skvěle vystihli dobovou atmosféru hýřící barvami. Nicméně tím to hasne. Přechody do temnějších tónů vyšly do ztracena, nájezdy bubáka byly mizerné stejně jako jeho vizualizace a jakékoliv napětí zatrhlo ječící dítě, které na svou matku řvalo, že si s tím strašidlem musí promluvit. Pak už zbývalo jen úmorné čekání na twist, který sice částečně překvapí, ale zároveň patří k těm nejohranějším zvratům, jaké se v rámci žánru objevují. A nevyšlo to ani herecky. Proti Christině Ricci nic nemám, ale tady jsem jí nevěřil ani mrknutí a ani ten kluk mi nějak k srdci nepřirostl. Ztráta času. 15% ()

JASON_X

Pointa se dala vytušit už nějaký čas před jejím "oficiálním" odhalením a Christina R. je stále stejně roztomile špatná herečka. Ale právě pro její zvláštní nervní herecký styl a jisté neidentifikovatelné fluidum ji mám rád, stejně jako mám rád a nikdy se mi asi nezprotiví podobné pointy, jako je ta zdejší. Plus body za skvělou vizuální stránku, za příjemně zasněnou, nebo spíš snovou atmosférou i za jistý překvapivý časový skok, který jsem předem nevytušil ani omylem. ()

oveckaoa odpad!

Ženská, kterou prý mlátí manžel se sebere se synem a přestěhuje jinam. Žije v baráku u jezera kde ten kluk nemá chodit přesto tam pořád chodí a nikomu to nevadí z toho jezera pořád něco vylézá .   Film je to nudný a většinou se nic neděje kluk je nesympatický a nikdo se s ním nebaví (nedivím se)  . Pointa je ta , že ten kluk se kdysi utopil ona si stále myslí, že žije pak jí někdo řekne, že nežije a ona odjede do prdele kamsi.  0 procent ()

Marceloo

Po odchode od svojho násilného manžela sa Laura so svojím synom Codym presťahuje do odlahlého domu pri jazere. Codyho začne počas nocí strašiť tajomné monštrum vychádzajúce z vody. Začína byť jasné, že rodina nenájde pokoj ani na tomto mieste. - Režisérov predchádzajúci brakový horor All Cheerleaders Die bol fakt dosť zábavný, ale toto ma vôbec nebavilo. Christina Ricci nedávno zažiarila v seriálovom horore Yellowjackets a aj tu odtiahla v podstate celý film sama, ale scenár bol podla mňa velmi slabý, takže tu nemala príliš čo hrať. Naviac som mal velký problém s tým, že sa mi pri každej desivej scéne vybavovali desiatky hororov, v ktorých som videl niečo podobné. Záver to už len zaklincoval a urobil z toho ešte väčšiu podivnosť. V podstate je to podobné, ako nedávny X. Vizuálne a dobovo pekne zladené, ale obsahovo takmer prázdne. ()