Päť cudzincov cestuje v spoločne prenajatom karavane, aby sa dostali do spoločného cieľa. Keď padne noc, na ceste sa objaví mŕtve zviera a v snahe vyhnúť sa mu auto narazí do stromu. Keď ráno precitnú, ocitajú sa uprostred ničoho. Cesta, po ktorej išli, zmizla a okolo nich je len hustý les a malá čistinka. Čoskoro však odhalia, že toto miesto je spojené s hrozivým kultom a ich čaká boj na život a na smrť. (Arsenal83)

borec999

Klasický horor bol všetkým len nie klasickým hororom. Odkazuje alebo lepšie povedané skladá poctu viacerým známym filmom žánru(pozor, skladá poctu nie bezmyšlienkovito kopíruje, to je rozdiel) a celkovo tvorí obrovský mix všetkého možného čo sme v hororoch videli. Veľa dejových liniek a motívov je len naznačených alebo nedokončených, no aj tak mám pocit že som približne pri všetkom odhalil čo nám chceli tvorcovia povedať/pripomenúť a vôbec mi tento štýl rozprávania nevadil. Úvodom film vyzerá ako Texaský masaker alebo nejaká iná vyvražďovačka, potom chytí nádych Slnovratu a končí ako niečo úplne iné. Skrátka ani na sekundu si nemôžete byť istý čo vlastne film chce v globále povedať, ako bude pokračovať, ako skončí a režisér sa s nami pekne zahráva. Spomínaný hlavný zvrat v závere sa mne osobne veľmi páčil a nemal som s ním žiaden problém. Čo je však najhlavnejšie- film je väčšinu stopáže napínavý, má výbornú atmosféru a viacero scén je vynikajúcich(scény s osadníkmi,sirénami,v podkroví, scény zahalené do červenej farby ala  Suspiria a podobne). Horor, ktorý zrejme plne docenia najmä milovníci žánru, ktorí v ňom majú čo to napozerané. Ostatní, ktorí do toho pôjdu naslepo ako do normálneho hororu ho zrejme naplno nevstrebú a príliš spokojní nebudú. Ja však ďakujem Talianom, ktorí mi pripravili zatiaľ jeden z najlepších hororových zážitkov tohto roka. 75-80% ()

Gilmour93

Laciná kopie v laciné kopii.. Obytný vůz závodící s ďáblem pod dohledem hor, palice způsobující miseryi dolních končetin, sirény z hornických městeček, hostiny na čerstvém vzduchu na oslavu slunovratu.., to je jen část přiznaných inspirací, které měly diváka vlákat do pasti. Jenže když namazaná olejem sociálního přesahu scvakla, měl jsem pocit, že si ze mě dělají něco, co tvarem připomíná střešní okno toho domku na paloučku u lesa. To ti 2+1 režiséři nevědí, koho v klasickém hororu dostává špekoun s červenými rukávky k díře v plotu? A nebo vědí a já jsem stronzo.. ()

tron

Až do „toho“ zvratu dobré. Bohužiaľ nie zázrak, na to sú postavy priveľmi nudné, dialógy nezáživné, vzťahy medzi hrdinami podpriemerné a scenár klišé. Ale veľa toho zachraňuje mix mojich asi najobľúbenejších hororových subžánrov: hixploitationu a folk horroru. Postupné vyvražďovanie (hoci mdlých) postáv má niečo do seba, je správne nepríjemné, drsné a naturalistické. Bohužiaľ, po spomínanom twiste to úspešne pochovali. Ale 2* si Klasický horor nezaslúži. Asi. ()

TheEvilTwin

A Classic Horror Story je přesně tím, co stojí v názvu - klasický hororový film, který si bere velké množství prvků ze známých klasik a ničím až tak nevybočuje, ale právě celkem originální pointa (či zvrat) filmu spolu s naprosto výbornou hudbou dělají ze snímku slušný a po dlouhé době celkem creepy nadprůměr. Jak už jsem zmínil, více než polovinu zážitku zde dělá hudební podklad, který se vryje pod kůži a v klíčových scénách jen zvýrazňuje jejich důležitost, naopak zbytek filmu dělá sama o sobě ještě dusnějším. Atmosféra je skvělá, masky kultu děsivé, postavy nejsou (výjimečně) otravné a nelezou na nervy, ale naopak se na ně celkem fajn dívá. Film obsahuje mnoho nápadů, které jsme už tak nějak viděli (motání se v kruhu, les, temná chalupa, kult...), ale umně a šikovně je kombinuje do jednoho velkého výsledku, kde nic nebije do očí debilitou a vše působí, jak má. Ve druhé půlce se film přehoupne do vod Midsommaru a svou scénou jakoby mu z oka vypadl, ale moc dlouho se zde neohřeje (asi 5 minut) a abych řekl pravdu, asi mi to zde v konečném výsledku až tak moc nesedí a přijde mi, jako kdyby tohle tvůrci na sílu chtěli spojit s Asterovou tvorbou a tahle weird creepy pětiminutovka tak nějak vyšuměla do prázdna v kontextu celého zbytku - jednoduše se sem moc nehodí. Druhým mínusem je absence gore a to je za mě až neodpustitelný prohřešek, protože v takhle děsivém, dusném a atmosfericky i hororově kvalitním filmu by jej gore vzneslo do výšin spokojenosti, takhle jsou všechny vraždy mimo záběr a to je pro mě až nepochopitelné, když se zde masakruje každých 10 minut. Každopádně výsledný dojem je velmi pozitivní a já jsem fakt spokojený, protože takhle dobrou hororovou záležitost jsem už dlouho neviděl, a ačkoliv to není žádná žánrová pecka, já jsem se momentálně dost dobře bavil, takže tu čtvrtou hvězdu rád přihodím. ()

Warhorr

Tak to je mazec. Pro mě zatím aspirant na horor roku. Partička lidí cestuje v karavanu. Během jízdy lesem se jim stane nehoda. Všichni se posléze, i s autem, probudí na jiném, neznám místě. Po chvíli zjistí, že ono místo obestírá tajemná legenda a show tak může začít. Co je však na tomto snímku nejzajímavější je to, že se odkazuje na několik známých hororů a v určitých scénách si může člověk něco připomenout. Hudba a prostředí - Čarodejnice. Nehoda na silnici a vrakoviště aut - Pach krve. Vrácení se na stejné místo - Blair Witch. Sláma - Wicker man. Siréna - Silent Hill. Obecenstvo - Slunovrat. Brokovnice a dívka - Mučedníci. Asi by se ještě něco našlo ale vzpomněl jsem si na tyhle. Někdo si hned řekne, že je to všechno jen nějaká kopírka či vykořistění. Jenže všechno není na první pohled jasné jak se může zdát a má to své opodstanění. Na to si však člověk musí počkat na poslední minuty. No a konec je suprový. Tady prostě není o čem, plný počet bodů. Poprvé v životě, co mě Netflix kurevsky překvapil. Jen tak dál. ()

• Při hromadné hostině si lze všimnout, jak většina strávníků pouze předstírá, že jí a pije. (Maraboy)
  • Film byl natočen v Římě a v Lese stínů (Foresta Umbra) v národním parku Gargano. (ČSFD)