Päť cudzincov cestuje v spoločne prenajatom karavane, aby sa dostali do spoločného cieľa. Keď padne noc, na ceste sa objaví mŕtve zviera a v snahe vyhnúť sa mu auto narazí do stromu. Keď ráno precitnú, ocitajú sa uprostred ničoho. Cesta, po ktorej išli, zmizla a okolo nich je len hustý les a malá čistinka. Čoskoro však odhalia, že toto miesto je spojené s hrozivým kultom a ich čaká boj na život a na smrť. (Arsenal83)

TomX2

S tým zvratom to tvorcovia mysleli asi dobre, no zároveň tým pochovali celkom dobre budovanú atmosféru, čo zas až tak veľmi nedomysleli. Inak celkom obstojný folk horor, ktorý je síce predvídateľný jak sviňa a vrámci žánru (až na samotný "twist") nijak zvlásť originálny, no je natočený tak pútavo, že (skoro) ani chvíľu nenudí a občas vie byť aj solídne napínavý a nepríjemný. Horor roku to asi nebude, na to má až príliš slabé vyvrcholenie, ale určite nesklame a bez pochýb patrí k tomu lepšiemu, čo tento rok v hororovom žánri priniesol. ()

J*A*S*M

Klasický horor vyvolával svým meta názvem a meta trailerem (ten lákal na jakýsi mišmaš Texaského masakru a Slunovratu, okořeněný ambicemi Chaty v horách) očekávání velkého zvratu, který vše postaví na hlavu, takže rozhodně nebudeme mít co dočinění s "klasickým hororem". Paradoxně, kdyby to klasický horor byl, líbil by se mi minimálně o hvězdičku více. Ten zvrat je sice konceptuálně hezký, ale paradoxně bere snímku veškeré jeho předchozí kouzlo. Ta krásná letní atmosféra jižní Itálie, tajemno kolem záhadného lesa, opuštěná chata, nevysvětlitelné jevy, divný kult ... to všechno zadělávalo na super horor, přesně jaký mám rád, byť by se nejednalo o nic originálního. Vlastně se mi v první hodince stopáže hlavou honily myšlenky, že se dívám na nejlepší/nejděsivější letošní hororový kousek. Po zvratu to sice lehce originální je (byť nijak šokantně, určitě už jsem někdy něco podobného viděl), ale veškerá ta dosavadní atmosféra je po něm v háji. Myšlenka dobrá, ale nedotažená tak, aby výsledný tvar opravdu fungoval jako celek. ()

Davies182

Hororové nedochůdče, které si dělá legraci z toho, že jsou béčkové horory ve většině případů za vtipné, nereálné paskvily/odpady, ze kterých si lidi oprávněně dělají srandu. Takže jestli jste se v komentáři ještě nezacyklili, tak vězte, že to má plno výýbornejch mrazivejch momentek, poctivě vyvažovanejch debilním chováním postav, sklouzáváním k parodii, a WTF momentama. Fifty fifty. Tvůrcům všechna čest, ale moc nevěděli, co vlastně chtějí natočit. Anebo ten guláš aspoň neměli tak dlouho vařit. [Netflix] ()

xxmartinxx

Pomalý rozjezd, málo krve (nic proti horům, ve kterých neteče krev, ale nesmí to vyvolávat dojem, že se z opatrnosti uhýbá pohledem). A ty meta řeči... nevím... je riziko zastavit film jen kvůli meta dialogům, a tady to moc nevyšlo. Někdo tak posedlý horory jako záporák by měl navíc vědět, že final girl vždycky vyhraje - jeho představa o hororu, kde se prostě zabíjejí turisti, dokud nejsou mrtví, je vlastně dost zvláštní. 2 a 1/2 ()

oveckaoa

Parta lidí jede kamsi na výlet dodávkou, máme zde těhuli co jede na potrat novomanžele co jedou na svatbu doktora co řeší problémy ve vztahu a amatérského režiséra (už nyní je jasné kdo viděl minimálně jeden horor kdopak asi přežije)  , po cestě havarují a dostanou se do teritoria jakýchsi magorů. Problém je v tom , že horor nenabídne  žádné gore máme zde vypíchnuté oči (ale místo, aby jsme se na to podívali sledujeme ženskou oběti jak trpí) máme zde uříznuté oči a jazyky (ale místo toho sledujeme dva co přežili jak to sledují a šokuje je to) . Pak si režiséři řekli, že zkusí být  ´´originální,, a dali tam pointu z Hor Zalitých Krví (kdo viděl ví něco podobného bylo i v Hostelech třeba) a úplně to pohnojili, aby to potitulková scéna dorazila. Je smutné , že to mělo velký potenciál narážky na Hory Mají Oči, Slunovrat, Texaský Masakr, Mučedníky, sirény jak z Silent Hillu  a x dalších a má to parádní atmosféru, ale výsledek je těžce průměrný. 60 procent ()

• Při hromadné hostině si lze všimnout, jak většina strávníků pouze předstírá, že jí a pije. (Maraboy)
  • Film byl natočen v Římě a v Lese stínů (Foresta Umbra) v národním parku Gargano. (ČSFD)