Kraj

Komédia / Dráma / Poviedkový
Poľsko, 2020, 103 min

Krzysztof Stroiński, Remigiusz Jankowski, Bartłomiej Nowosielski, Jakub Onichowski, Joanna Gleń, Nina Korycka, Tomasz Włosok, Tomasz Schimscheiner (viac)

Poláci s různými životními osudy ve zdánlivě obyčejných situacích, které je ale přivádí na pokraj sil. (Netflix)

verbal

Rozkokozsny utwórek kinematografii ogólnoabsurdalnej dla wszystkich, którzy kiedykolwiek marzyli rozjebać irytujących emerytów w supermarkecie młotkiem, wpierdolić gigantycznego fajerwerka w dupę idiotycznego sąsiada, pokazać kutasa głupkowatej szczelinie lub rozgniatać aroganckich skurwielów ze skarbowego. Serdecznie polecam. ()

Fr

TADY VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM…“   Černohumorný, dramatický, krvavý a bizarní situace, často vyvolávající úsměv na rtu. Bohužel později jsou některý historky dlouhý a (zřejmě proto) i nudný.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem chudá a hezká. 2.) Nevím, jak bojovat proti dopravním nehodám. Nebo o dítě....  ///  Thx za titule „Zdenka Slezáková“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Sarkastic

„Proč tak jezdí? Protože nečtou knihy. Nemají žádnou představivost v povaze. Konec světa nebude kvůli válkám, ale protože nikdo nečte. A ti pitomci si neumí představit, co dělají.“ Podobnost s Divokými historkami čistě náhodná? V hlavních rolích vyhrocenost, absurdita, přepálenost a brutalita. U první povídky s policisty jsem sdílel znechucenost staršího z nich, dost mi mluvil z duše. Ztratit trpělivost a dát to nějakému hovadu sežrat…amen. Druhý příběh je o předsudcích. Jde o nebezpečného magora či otce opravdu zachraňujícího své dítě? Krvavé, napínavé. Třetí povídka je okořeněná humorem (dost infantilním), vyústění je ovšem úsměvné. Čtvrtý příběh je nejslabší. Herecky přehrávaný, vyhrocený a nepříliš zábavný. Předposlední povídka má jinou atmosféru, sází na nevšední romantiku, jejíž konec mě zarazil. Závěrečný příběh byl zvláštní povahou souseda. Souboj ohňostrojů jsem si užil a nenávist se může šířit dál…Dám 4*, Divoké historky jsou přece jen víc propracované a vypointované, přesto na polské poměry dost odvážné. ()

JASON_X

Na polské filmy se nedívám často, ale když už, jednalo se vždycky o silný nadprůměr. Kraj je výjimka. Zprvu to ještě šlo, ale po prvních dvou vcelku slušných černohumorných povídkách už následují jen povídky nehumorné, či dokonce blbé a trapné. Skoro mi přišlo, jako by to točili Češi, respektive takhle blbý, trapný, rádoby vtipný děj, umocněný navíc nesympatickými a přehrávajícími herci, bych čekal spíš od našinců, libujících si zhusta v plebejských šaškárnách, než od našich severních bratranců. Druhá hvězda za svérázného dopraváka a akci s kladivem v sámošce. ()

Morholt

Jak už to u povídkových filmů bývá i tady se najdou trošku slabší kousky, ale nemůžu říct, že bych se u ani jednoho z příběhů nebavil. Poláci si tu berou na paškál řadu běžných situací jako je bezohledná jízda, neplacení nájmu či kontrola z finančáku a pak je ženou na hranu absurdity. Mě pobavil příběh ze sámošky, rodinná firma a stylové sousedské zakončení. Na Divoké historky to sice nemá, ale i v tomto žánru naši sousedé tuzemským filmařům ukázali, kudy vede cesta. 80% ()

M.i.k.e

bizarní a osobitý povídkový film, který zdánlivě obyčejné situace vyhrotí na maximum. Jak už to tak u povídkových filmů bývá, některé jsou lepší, některé naopak slabší, ale žádná z nich vyloženě nenudí a všechny jsou svým způsobem (ať už vývojem nebo vyústěním) překvapivé...75% ()

jedna_vrana

Tak teda Kraj. Treba sa naladiť na absolútne čierno čiernu tragikomédiu. Asi to bude viacerým divákom pripomínať španielske Divoké historky. Ale má to trochu inú atmosféru, Poliaci zašli do poriadnych absurdností. Buď sa vám to bude páčiť alebo to úplne odmietnete. ()

Tosi

Šest vzájemně nesouvisejících povídek a všechny černý jak krém na boty. Začínají nevinně a pak, tváří v tvář nějaký kritický situaci vybouchnou. Škoda jen, že ta šablona je furt stejná. I tak zajímavý počin. ()

LEGACY

Já měl Poláky za takový konformisty, ale tohle byla docela solidní řežba. Spousta skvělých střípků rozumně poskládaných příběhů, kde jeden magor střídá druhého. Surprise, surprise. ()

gonga

Víceméně nevtipné, skoro jako by to byla současná česká kinematografie a nikoliv polská, která je v mnoha ohledech mnohem dál. Tady to ale vidět není. ()

Endavour

Šílená, dadaistická komedie, kde to někdy vypadalo, jako by si Tarantino udělal výlet do Polska a zastoupil na chvíli scénáristu. Těžko hledat, který z těchto krátkých příběhů byl nejvíc bizarní, zřejmě vyhraje žena oblečená do Adamova roucha tančící na okně v zájmu zachování duševního zdraví. Film však každopádně pobavil! ()

Rockerman

Jak se zachová člověk, který je v nějaké bezvýchodné, mezní situaci nebo jej něco strašně štve? Každý jinak a jak dokládá šest krátkých povídek (jedna lepší než druhá) může jednat i nepřekvapivě násilně. Brutálně černo humorný masakr, který nenudí ani chvíli. ()

NorseSword24

Žáner "poviedkový" je jeden z mojich najobľúbenejších, ale často sa stáva, že jeden či dva príbehy mi nesadnú a sťahujú hodnotenie dole. Toto je film kde ma všetky poviedky bavili prinajhoršom na slabší nadpriemer ale zato to vyťahovali iné peckovné príbehy ktoré majú 5/5. Takže u tohto to je pre mňa plný počet. Zasmial som sa, plakal som, bol som v napätí, zaujímal som sa a jednoducho som mal toľko rôznych emócií, ktoré sa mi vystriedali počas filmu, že si to iné hodnotenie u mňa nezaslúži. ()

sunfreedom

Je to úlet, na který asi potřebujete trochu alkoholu nebo nějaké mekké drogy. Povídky jsou nevybalancované... jediné, co zbývá je kombinace brutality a momentu překvapení. ()

rigby

Tak tenhle černý humor mě narozdíl od českých černých novinek opravdu baví. Někomu se to možná může zdát trochu dost přes čáru, ale já se královsky bavil. A tolik laskavosti, co je v příbězích obsaženo, se nenajde ani v romantických filmech. Opravdu parádní kousek, na který se rád podívám znovu. ()