Hrdina v sevření dvou žen – své nové manželky i té původní, jež byla po ztroskotání letadla pohřešována a prohlášena za mrtvou. Ani jedna o existenci té druhé neví. Remake snímku Lea McCareyho Moje oblíbená žena (1940) s poválečnou královnou hitparád Doris Dayovou (nar. 1924), která proslula i jako komediální herečka. (NFA)

ilclassico

Z trojice filmů Něco musí prasknout (1962), Moje nejmilejší žena (1940) a tohoto filmu, které jsou všechny natočeny podle stejného příběhu, "Později, miláčku!" působí zlatým středem. Největší zásluha připadá na Doris Day. I když ani James Garner není špatný. Je to sice remake, ale vtip si udržel. V rámci žánru za 4. ()

dopitak

Kdybys mě miloval, tak sis vzal ošklivější! Ostrá palba dialogů a James Garner mezi dvěma mlýnskými kameny, pardon manželkami. Jednoduchý a fungující námět, hodně zmatků, malinká hra na city (s dětmi) a úžasných několik minut na začátku a na konci u soudu se ctihodností Brysonem, který tomu lahodným hlasem Bohuše Záhorského všemu dává korunu. Pardon, 25 dolarů! ()

bloom

Vždycky mě překvapí, jak některé filmy mají zajímavou historii svého vzniku. Jak píše Oskar, film je přdělávkou komedie My favorite wife s Carym Grantem, ale z počátku byl koncipován jako jiný projekt (i když remakem byl od začátku). Celé se to toitiž původně psalo na tělo Marilyn Monroe, jejím partnerem měl být Dean Martin a několik scén filmu Something's Got to Give se dokonce i natočilo (viz tady). Jenže Marilyn jak známo náhle zemřela a Martin vycouval z projektu s tím, že bez ní nemá smysl pokračovat. Těsně před tím, než projekt úplně krachl, nechalo studio Fox scénář přepsat, angažovalo jiného režiséra a film byl totálně přeobsazen. A tak bylo Později, miláčku na světě. Upřímně řečeno, pro mě to byla první z pověstných komedií s Doris Dayovou, takže film jsem chtěl vidět i proto, abych věděl, co si pod touhle odrůdou žánru můžu představit (i když, pravda, viděl jsem Kašlu na lásku). Nejvíc na mne dýchala atmosféra starého Hollywoodu, když ještě nebyli na obzoru bezstarostní jezdci, posilněná zmiňovaným klasickým barandovským dabingem. ()

Atron

Náhoda tomu chtěla, že jsem tenhle remake viděl zhruba po měsíci po My Favorite Wife. Řekl bych, že úpravy scénáře byly k lepšímu, v původním Cary přece jen až moc přebíhal z pokoje do pokoje:-). Takže o bodík více. Jo a výborná je scéna, kdy se Doris snaží po pěti letech zavolat domů a dovolá se plechový babě ("You have dialed an incorrect number. This is a recording".... "The area code is 213. - What's the area code?- 213."). A taky jsem ocenil sériovou myčku aut (a scénu v ní). Ale zase na čtyři hvězdy už to asi nestačí. ()

Oskar

"Vaše rodná matka vás obviňuje z bigamie?" "Ano." "Snad jí to oplatíte na den Matek." Doris Dayová, pět let ztracená na moři, je soudně prohlášena za mrtvou a podle zákonitostí komedie se objevuje přesně pět minut poté, co se její manžel James Garner znovu oženil. :o) Později, miláčku! je remake ještě starší komedie My Favorite Wife s Carym Grantem, o které se dokonce mluví v jednom dialogu. Rozdíl je v tom, že původní film víc sledoval bláznivou situaci, kdy zoufalý muž přebíhá z jednoho hotelového pokoje do druhého a snaží se ty své dvě bestie zkrotit. Kdežto Později, miláčku! je komedie přešitá na míru Doris Dayové. Tedy tak, aby centralizovala její postavu a upevnila její image vzorné hospodyňky, která se teprve vlivem okolností komediálně odváže. A tak, aby si mohla - jako vždy - zazpívat. Mile prudérní film, který by byl ale poloviční bez dobového dabingu (Vránová, Brabec, Záhorský, Fabianová...). 60% ()

• Jde o přepracovanou verzi komedie Něco musí prasknout (1962), která zůstala o rok dříve nedokončena kvůli předčasné smrti její hlavní představitelky Marilyn Monroe. Změnili se scenáristé, režisér, producent, studio a hlavní představitelé. Stejně jako u zmíněného snímku jde současně o remake filmu z roku 1940 Moje nejmilejší žena (1940). (charles3)