Ako som spoznala tvojho otca - Série 1

(séria)

cyndaquil

Samozrejme, HIMYM je seriál, ktorý si získal srdcia milióny divákov. Očakávať, že HIMYF bude sprevádzané rovnakým haló efektom je absolútne scestné. Humor sa za tie roky zmenil a sitcomy dávno nie sú také očakávané trháky. Už sa nepíše rok 2005. Verím tomu, že keby sa HIMYM začal točiť teraz, nedotiahol by to na 9 sérii a ak áno, určite by posledné série neboli na rovnako vysokej úrovni ako ich začiatky. To dokázalo len zopár seriálov, ktoré sa točili dlhšie ako 5 sezón. Je pravda, že HIMYF je slabým odvarom úspešného HIMYM ale nepovažujem ho za prepadák. Humor je tam silený, áno, to je pravda ale možno sa oťukajú a pri točení druhej sérii si vezmú k srdci fítbek od divákov. Budem k vám úplne úprimný, nebudem klamať a hejtovať ako ten seriál veľa ľudí hejtuje. 9 rokov som čakal na zistenie, kto je ich matkou. Už nie som študent a nemám toľko vôle, aby som venoval seriálu až tak veľa času . Už som presedlal skôr na filmy ale napriek tomu som naozaj zvedavý, kto je jeho otcom. Píšem túto recenziu pred pozretím posledných troch častí lebo som už nevydržal čítať všetky tie hejty na nich. Musel som ísť so svojim názorom von. Preto neviem, čo sa udeje v posledných troch častiach ale zaujíma ma, prečo toho syna doteraz neukázali. Je tam veľa otázok, ktoré dúfam, že dostanú príležitosť a priestor zodpovedať. Som rád, že tento seriál vznikol aj keď som od neho neočakával veľa. Dostal som kvôli nemu pár nostalgických zimomriavok. Napríklad pri ikonických šabliach z HIMYM. Možno Ako som spoznala vášho otca nebude takým trhákom ako HIMYM ale naozaj dúfam, že ho aspoň dotočia. A čo my môžeme vedieť? Nevidíme do hláv tvorcom. Možno ešte prekvapia. Predsa len... keď sa od neho nečaká tak veľa a nie je úplným stropom, má veľa priestoru na to, aby sa zlepšil. Teším sa a som zvedavý na jeho pokračovanie. ()

ForgetMeNot5

Vzhledem k tomu, že HIMYM je můj snad nejoblíbenější seriál, jsem od tohoto čekala hodně. Poté přišel trailer a řekněme, že jsem chytla trochu realističtější představy. Právem. První série HIMYF je asi jako lidl verze populárního předchůdce. Tento projekt už je, podle mého, tak trochu dopředu odsouzen k velkým očekáváním a třebaže to zatím není snad ani průměrné, je to pro skalního fanouška HIMYM nutnost. Nejhorší na tomto projektu je to, že se to snaží křečovitě navazovat na předchůdce s tím, že z toho ještě něco vyždímají. Výsledek je hrozně neohrabaný a hl. Nucený. Třebaže mám tendenci tomu lehce nadržovat kvůli HIMYM, když to vezmu jakožto samostatnou záležitost, není to nic, co by mě zaujalo, nebo co bych měla chuť rewatchovat. Do teď jsem se nerozhodla zda mi je hl. Hrdinka sympatická, její nejlepší kamarádka je asi ta nejvíc nesympatická postava, co jsem za dlouhou dobu viděla, taková parodie na young adult dnešní doby, sestra od Jesse je tak strašně annoying až to bolí. Jediný, kdo mi přijde opravdu sympatický a má potenciál pro to být dobrou postavou, je Jesse. Mimo to má skvělou chemii s hl. Hrdinkou. Týpeček z Anglie taky není špatná postava a co se týče zbývajícího člena, no asi za vše mluví fakt, že si ani nepamatuji jeho jméno. Zatím dost nevýrazná postava. Na druhou sérii se určitě podívám, stále doufám, že si to ještě sedne a bude to dobré. Zpětně to působí, jako dost zkritizovaná záležitost, ale jak koukám na hodnocení, nejsem jediná, co má tento dojem. ()

M.i.k.e

ačkoliv se HIMYF snaží parazitovat na svém starším nevlastním sourozenci celkem svědomitě,totálně se to míjí účinkem.Pomrkávání na fanoušky HIMYM tím,že jeden z party bydlí v Tedově bytě,na chvilku se objeví Robin,nebo Kapitán veskrze negativní dojem nenapraví. HIMYM bylo celkem po právu zkraje označováno za nové Přátele a nebyl problém zhltnout celou sérii v rámci pár dní a stejně divák neměl dost. HIMYF je naproti tomu jen nevtipný a otravný PC rádoby sitcom,který se sice snaží postavy nějakým způsobem směrovat k charakterům původní partičky,ale nevychází to ani v jednom případě.Dal sem šanci celé první řadě,abych si nedělal obrázek z pár epizod,tu další nicméně vidět nepotřebuji...20% ()

Lenka.Vilka

Peníze celého světa tomu, kdo mi vysvětlí, co jsem to právě teď viděla! A vlastně to mohlo být docela dobré. Hillary Duff je ok, byť jsem si nikdy nebyla jistá, jestli zvládne utáhnout seriál jako hlavní postava. Ta na začátku pozná někoho, ale nevyjde to. Tak automaticky čekám, že to na konci nějak vytáhnou. (Zbytek jménem neznám.) Potom je tady Logan z Wishe, který je zakoukaný do mladší verze babky ze Sexu ve městě, která zrovna chodí s chlápkem z práce Logana z Wishe, kterého jsem podle mě viděla už v nějakém jiném sitcomu, který se zná s Indem, který má bar a má vztah na dálku se svojí holkou. Jo, a Logan z Wishe má Asiatku lesbo-ségru. A potom je tady latina (je to korektní takhle napsat?), která randí s Britem, který za ní odjel za oceán a ona je na něj za odměnu, že se vzdal všech svých peněz, pořádně hnusná a zlá. Nemám problém s výběrem kosmopolitního obsazení seriálu. Ani to, že je to spin-off jednoho z nejlepších seriálů. Ani vložený smích, který mi v současné době přijde zbytečný. Protože kromě úvodu z budoucnosti a znělky by to mohl být úplně jiný seriál, na který bych se možná koukala trochu jinak. Jak jsem poznala tvého otce totiž nefunguje na té základní lince: humor. Většina děje by totiž vystavila do lehce vážného seriálu a až v druhé polovině jsem se trochu zasmála. Proto byl ten vložený smích zvláštní, kdy se rozebírá téma, které není vtipné, ale vážné, ale oni si myslí, že by to mělo být vtipné. Protože jinak by to byl skvělý seriál k žehlení a uklízení, to zase jo. Ke konci se samozřejmě všechno znění, než jak bylo nastaceno na začátku. Ale bohužel tady nefunguje budování charakterů ani děje. Prostě se to děje nahodile a postavy mluví a konají podle klišé vzorců, ne podle věcí, které jsou následky jejich předchozích činů. Tohle není velký špatný. Tohle je velký špatný nevyužitý. ()

Olík

Mám za sebou úvodní sérii a raději napíšu komentář už teď, protože není úplně jasné, že v mém případě přibydou i nějaké další. Jako krok číslo jedna se musím úplně oprostit od, jak někdo nazývá, Přátel 21tého století (kdo nepochopil, mluvím o seriálu Jak jsem poznal vaši matku), protože kromě zjevného parazitování jsme úplně někde jinde. Tak teď, když jsme si ujasnili, že ač by sebevíc chtěl, „otec“ není, nebyl a nikdy nebude následovníkem HIMYM, může se s čistým štítem začít bavit o něm. Hyperkorektní sit-com genderově vyváženého jednadvacátého století aka takhle se to prostě teď dělá aka asijské lesbičky nejen do pornofilmů aka Barney Stinson by neprošel. Tuctový seriál…..kdybych chtěl přirovnat k nějakému, které běželi na i na našich televizích, plácnu například Neranditelní. Zápletky točící se neustále dokola kolem vztahů. Humor, že si nejste jistí, jestli měli scénáristé raději Sex ve městě nebo Hannah Montanu. Herci líbiví na pohled, ale afektovaní až za roh. Dá se u toho vypnout, občas se zasmějete, ale tvář současných situačních komedií je mi prostě vzdálená. ()

• V tomto díle se objevilo první cameo z hlavního ansámblu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005). Kromě již dřívějších hostů se tu objeví barman Carl (Joe Nieves) a především Robin (Cobie Smulders). Oba dva se objeví v první ukázce z baru MacLaren's, kde se odehrávala velká část původního seriálu. (tom.nosek)
  • Na začátku závěrečných titulků se objeví vzpomínka na Boba Sageta, který v původním seriálu Jak jsem poznal vaši matku (od r. 2005) ztvárnil vypravěče Teda. Zemřel pár dní před premiérou této epizody. (SONY_)