V roce 1981 se v Miami setká stárnoucí mafián Meyer Lansky s Davidem Stonem, nezaměstnaným novinářem, a nabídne mu, aby o něm napsal knihu, nezatíženou fámami a pomluvami, která by vyšla po jeho smrti. Stone je poněkud na mizině a rád zakázku přijímá. A tak mu Lansky vypráví svůj příběh: Narodil se v Rusku, byl Žid, jako dítě přišel s rodiči do Ameriky a už jako kluk v sobě objevil vášeň pro čísla. V roce 1918 založil s přítelem Benem "Bugsyů Sieglem "Bugs & Meyer Gang" a provozovali pašeráctví a hazardní hry. Meyer se pak seznámil s Charliem Luckym Lucianem, otcem moderního organizovaného zločinu. Luciano byl v roce 1942 propuštěn z vězení za to, že pomohl armádě s pomocí svých mafiánských kontaktů odhalit německé špehy. Vytvořil pak řídící orgán mafie známý pod jménem Národní zločinecký syndikát. V něm Lansky usedl u jednoho stolu s takovými gangsterskými esy, jako byl Joe Bonnano, Frank Costello nebo Al Capone, a stal se nejvýznamnějším provozovatelem kasin. Musel ovšem strpět odstranění svého dávného přítele Bugsyho, které komise Syndikátu odhlasovala, když se tak zvaně "vymkl kontrole", tj. přikrádal pro sebe příliš. Největší příjmy plynuly Lanskymu z kasin na Kubě. Po kubánské revoluci v roce 1959 Castro tato zařízení zlikvidoval. Lansky musel Kubu urychleně opustit, předpokládalo se, že se 300 milionů dolarů, které si tam vydělal.  Americká vláda ho obvinila z daňových úniků, Lansky, aby se vyhnul trestu, zažádal o izraelské občanství. Izraelský zákon o návratu stanovuje, že každý Žid se smí usadit ve státu Izrael. Kvůli své kriminální minulosti byl ale Lansky, ačkoli během své kariéry mohutně svými penězi podporoval Mosad, vypovězen do USA. Federální policii se ale nepodařilo peníze dohledat a v roce 1974 byl Lansky zproštěn viny... (TV Nova)

Arsenal83

Úplatky, organizovaný zločin, vraždy, daňové úniky. To všetko sa spája s životom ruského Žida  s americkým občianstvom, ktorého meno bolo tak nechválne známe, že mu ešte aj Izrael odmietol dať na staré kolená občianstvo. Najzaujímavejšie na jeho živote je, že sa dožil na mafiána dosť pokročilého veku a nikdy mu nič neprišili, napriek tomu, že zanechal po sebe asi 300 miliónov dolárov. No gangsterku si predstavujem inak, toto bolo dosť nudné rozprávanie o tom, ako sa asi, čo stalo, ale priestor na akciu neostal takmer žiadny. ()

mira007

Sam Worthington jako novinář, který píše biografickou knihu jednoho z legendárních mafiánů Mayera Lanskyho v podání Harveye Keitela, který mu odvypráví život přehraný retrospektivně. Téma z kterého se dalo vytřískat hodně, ale mně to celé připadalo jako hraný dokument, přičemž paradoxně ta komorní konverzační část ze současnosti se mi zdála poutavější a profesionálně zahraná od prvoligových herců, zatímco ta retrospektiva kriminální kariéry, kde nebyl jediný známý herec a nikdo s přesvědčivým hereckým výkonem, to bylo jaksi amatérsky béčkové. Informativně zajímavější než formou, která se může zdát i nudná a zdlouhavá. ()

Lacike

Za takýto nudný životopis by si tvorcovia zaslúžili betónové topánočky. Pôsobí to jak keby totálne neschopný tvorcovia natočili mizerný film o jedno slávnom mafiánovi a aby to nejak zachránili, tak za pár drobných najali dve ochotné hviezdy, ktoré celý príbeh orámujú ako rozprávači. Rozhovory Keitela a Worthingtona sú to jediné, čo sa dá vydržať. Scény z minulosti sú peklo bez akejkoľvek atmosféry, napätia, čohokoľvek. Rozhodne nebrať. 3/10. ()

kolemjdouc

Mafiánka, které jen těžko můžu uvěřit že to scénárista myslel vážně.Profík Keitel ,který mě překvapil svým strojeným chováním ,zejména gesty kdy jakoby chtěl dodat váhu slovům které vyřkl.Takové to dirigování.Nepoznávala jsem ho!Záběry kamery ,kdy to vypadalo ,že ji má na ramenou liliput.O českém dabingu raději bez komentu.Opravdu nejsem náročný divák a dokážu ocenit když mě něco aspoň trochu zaujme .Ne oblbne.Ta jedna hvězda je jen rána z milosti. ()

Morholt

Mě to připadalo jako kdyby kanadská televize zfilmovala článek z Wikipedie. Alespoň co se týče 30-40. let. Bylo to heslovité, laciné a co do postav neskutečně ploché. Navíc nevím, jestli se mi to jen zdálo, ale viděl jsem tu několik okopírovaných motivů z Kmotra. Vzdor tomu se na to dalo jakž takž dívat, protože informativní funkci film v pohodl plnil a navíc mi docela seděl hlavní představite. Druhá linka, pohybující se v přítomnosti resp. v 80.letech se skládala z dialogů mezi Keitelem coby Lanskym a Worthingtonem jako zpovídajícím spisovatelem a z honu umanutého agenta FBI za ulitými penězi. To první se dalo, to druhé bylo odfláklé až běda. Průměr. Ale s přivřenýma očima. 50% ()

• Filmovalo sa na viacerých miestach v americkom štáte Alabama. (MikaelSVK)
  • Postava gangstera Meyera Lanskyho (Harvey Keitel) se objevila i ve filmu Bugsy (1991), kde ji ztvárnil Ben Kingsley. Paradoxem je, že si v tomto filmu zahrál také Harvey Keitel, který hrál jiného gangstera, a to Mickeyho Cohena. (Kubeska)