Mladá a půvabná Judy má zřejmě v životě neuvěřitelnou smůlu. Jejím snem je pěkný velký dům a spořádaný manžel v něm. První vyvolený si ji ovšem vzal jen pro peníze a druhý zase umřel na srdeční příhodu během svatební noci. Navzdory šokovaným rodičům se Judy rozhodne rázně a odhodlaně změnit svůj život. Přihlásí se dobrovolně do armády, což si ovšem představuje tak trochu jako romantický výlet na Bahamy... Realita je pochopitelně jiná, ale křehká blondýnka se nevzdává a propracuje se až k parašutistickému výcviku. Její vojenská sláva by pravděpodobně stoupala, kdyby nepotkala dalšího muže. Stane se snad Judy konečně vdanou paničkou? Tvůrci této vděčné a nestárnoucí komedie nezapoměli na pěkně okořeněný závěr s překvapením. (oficiálny text distribútora)

Han22

Goldie moc nemusím a proto mi tenhle film přes milion repríz "unikal". A byla to chyba - protože vojín Benjaminová je skvělá komedie, skoro přemýšlím nad plným počtem abych trochu zvedl hodnocení. Zhýčkaná barbie Benjaminová má smůlu na manželství a tak se přihlásí do armády, kde začíná dostávat pěkné kapky. Její výcvik a bojová hra v lese jsou na filmu nejlepší - není to taškařice k popukání ve stylu Policejní Akademie, ale dobře se na to kouká a ty hlody jsou super. Pak se seznámí s novým přítelem a zamilují se - tady film trošku ztrácí tempo, ale stále se jedná o velice příjemný film, který můžu jen doporučit. EDIT 2024: Pěkný film se zvláštním vývojem - z crazy komedie se to mění na romantickou komedii s velice neromantickým a hořkým koncem. Ale ty 4* si to zaslouží. ()

JohnnyD

Na humor aboslútne impotentná komédia, ktorá možno ani komédiou nemala byť. Kým v úvode je to ešte celkom nádejné, ku konci je to už pomaly akási romantická dráma a absolútny koniec ako z nejakej anglickej dobovej drámy. Je to klasika osemdesiatych rokov, ale riadne precenená a nudná. Radšej si pozriem neoficiálny remake FBI v sukniach. ()

Aidina

Zajímavá myšlenka, když se zhýčkaná a rozmazlená slečinka, která nikdy dosud nepracovala, rozhodne vstoupit do armády. Pořád něco kritizuje, stále fňuká a stěžuje si: “To máte všechno jenom v zelené?“ až se sama armáda rozhodne ji pěkně vrátit rodičům. V tom se v ní něco zlomí a Judy se rozhodne vojnu dokončit. Dokonce úspěšně. A je umístěna do hlavního štábu Nato v Bruselu. Tak snad je to jenom ve filmu… a v centrále Nato jsou profesionálové (dobrá vojak Benjamin:-)). ()

gogo76

Vzniklo mnoho podobných filmov o vstupe rozmaznaných a lenivých chlapov alebo žien do armády a tento nie je ničím výnimočný. Ak niečím, tak výborným výkonom G. Hawnovej. Prvá polovica sa odohráva zväčša v armáde, jej prvá zoznamka s novým životom dáva priestor na vtipné scény. Pár krát sa usmejete, ale povedal by som, že potenciál nebol dostatočne využitý. V podobných filmoch to podľa mňa najďalej dotiahol C. Eastwood vo filme Bojové nasadenie. G. Hawnová hraje na výbornú, ale druhá polovica stratila tempo. Trochu škoda pretože vstup do armády je určite vďačná téma, ale na jedno pozretie uspokojí. 60%. ()

farfalla

Vojína Benjaminovou, jak se z ufňukánka stane profesionální vojačka, jsem viděla před lety a teď pri druhém shlédnutí jsem zjistila, že to je jen polovina filmu. Úplně jsem zapomněla na zvláštní rodiče, se kterýma to Judy asi neměla lehké. Také mi z paměti vypadl francouzský doktor. V Americe byl takovým suprmužem a v Evropě, škoda mluvit. Asi to bylo i tím, že americká část příběhu je silnější. V Evropě se všechny další postavy objevují jenom jednou a příběh je zkratovitější. Také jsem si uvědomila, že všechny policejní akademie přišly až po Benjaminové a jenom rozváděly myšlenku, že za pomoci správné motivace lze vycvičit i ze slabošského nešiky sebevědomého profesionála. Střednědobrý příběh s někdy prestřelenými situacemi. ()

• Film byl ve své době komerčně velmi úspěšný, z tohoto důvodu byl také následně zpracován do stejnojmenné televizní minisérie. (Detektiv-2)