Eva Burešová: Malý princ

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 2021, 3:55 min

kingik

No jo, naše Evička. S Přemyslem po tmě tak dlouho vymýšlela  kreativní večery, až jednoho dne se zděšením zjistila, že proti ní sedí Noid. Kniha se nedá číst bez světla, s Přemkem dlouho ignorovala sluneční louče, ovšem svůj oblíbený literární útvar  znala dokonale nazpaměť, tudíž vznikl tento videoklip, který je věnován jejímu malému synkovi. A je inspirován dílem, které mě osobně neoslovilo v jediném řádku, a sice "Malým princem". Zároveň to ve mně asociovalo kacířskou vzpomínku, kterak jedna ženština kdysi pánskému přirození laškovně dala nálepku "princ". V tom případě mě napadlo, že by nebylo od věci věnovat tuhle skladbu přece jen Přemkovi. Má to ale svoji logiku, předpoklad postelového koeficientu spokojenosti je přece jen vysoký, takže zařadit v podstatě neutrální věnování vůbec neuškodí. Ztvárnění songu pochopitelně nezbourá západní hudební produkci. Všechno už bylo nějakým způsobem viděno. České klipy stále budou trpět celkovou zaostalostí, na tom se nikdy nic nezmění. Je-li ale interpretka sličná, něco je schopná zazpívat  a chce dokázat lásku k synovi i kuchařskému kulináři, pak proti této hudební záležitosti nelze mít větších námitek. ()