Bones and All

• Česko Do morku kostí (viac)

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

POMO

Luca Guadagnino vyplňuje díru v kinematografii. Komorní rozbor outsiderského života lidí, konzumentsky závislých na lidském mase. Existence zoufalých individuí na okraji společnosti, jakoby parafráze na fantaskní téma upírů. Nutnost skrývat vlastní osobnost, pátrání po rodinné historii kvůli pochopení sebe sama a místa na světě. Zároveň ale taky křehká romantika o důležitosti najít spřízněnou duši. Film obsahuje děsivější a krvavější scény, než byste čekali od očekávané globální distribuce s uměleckým vkladem a Timothée Chalametem. Pro mainstreamového diváka bude odporný až nekoukatelný, přestože dějově je klasickou road-movie vztahovkou s klišoidním žánrovým vyvrcholením. Slabší čtvrtou hvězdu dávám za odvahu uměleckou formou vyprávět o největších společenských tabu a za geniální casting Marka Rylanceho. Emocionálně mě ale snímek nechal naprosto chladným, s postavami jsem nedokázal jakkoliv soucítit. ()

EvilPhoEniX

Luca Guadagnino natočil Kanibalskou road trip romanci americkým zapadákovem a má to své čáro. Jde sice vidět, že Režisér je milovník dramat, ale nejspíš se mu zalíbil i horor a rád tyhle dva žánry kombinuje, byť drama vždy u něj převažuje. Jeho Suspirie, ale měla své kouzlo ( taneční scénu si pamatuji živě!) a hodně jsem zvědav jak si poradí s remakem Scarface, protože netuším jak si poradí s akčními scénami. Máme tu dva sympatické mladé herce, šikovnou Taylor Russell a Timothéa Chalameta, který své herecké dovednosti už párkrát předvedl a zde je jen potvrzuje. Road tripy mě ve filmech baví, jelikož ty filmy nestojí na místě, poznávají se nová místa i noví lidé a i přes pomalejší tempo dokážou udržet mou pozornost a Bones and All navíc těží ze světa kanibalů a nutno říct, že tenhle náhled je fakt zajímavý a dostatečně creepy. Oba dva představitelé cestují amerikou, mají chuť na lidské maso a zároveň dokážou vycítit sobě rovné a každé střetnutí s novým kanibalem patří k highlightu filmu. Mark Rylance opět perfektní, dialogy s ním jsou nepříjemné a jde z něj mráz v zádech. Vychválit však musím i toho obrovského podivína s historkou Bones and All, z toho chlapa vyzařovalo ZLO a nedivil bych se, kdyby byl kanibalem i v reálném životě, opravdu hnusnéj nepříjemnéj chlap. Došlo i na trochu Gore, což potěšilo, byť jiný režisér by se dokázal urvat z řetězů více. Filmařsky je to kvalitní, atmosféra je pochmurná a dalo by se říct, že v ranku romantických hororů s kanibal tématikou to patří ke špičce ( ale konkurence tady není obrovská). Jediná škoda, že nedošlo i na zmiňované a slibované kostičky. Bones and All je totiž pomyslný vrchol kanibala a rád bych to viděl v akci. 7/10. ()

dO_od

// Film, který vás po 15 minutách přinutí vzít do ruky telefony a začít googlovat: "Can cannibals really smell each other out?" Místy velice příjemné drama o hledání sebe sama, bohužel tak dlouhé, až jsem si ke konci začal mírně ohlodávat ruku. 6/10 ()

Psychor

Banální bezdějová romance o dvojici mladých kanibalů, která je nesprávně marketována jako horor. Kdo by čekal, že Guadagnino plně využije možností žánru road-movie a na ploše 130 minut rozehraje pozoruhodnou studii charakterů, či ono téma kanibalismu nějakým podnětným způsobem rozpracuje, aby snímku vtiskl hlubší myšlenku, nebo ho prosytil metaforami, bude zklamán. O Guadagninovi je totiž známo, že nedokáže vyprávět kdovíjak rafinované příběhy a v případě filmu Bones and All to bohužel platí dvojnásob. Snímek dokola a zcela explicitně opakuje stále to samé, avšak skutečně nesděluje vůbec nic. Místy se dokonce zdá, že režisér točí bez scénáře a má vždy rozmyšlený jen koncept scén. Možná i proto se Bones and All jako celek rozpadá a nedává absolutně žádný smysl. Výsledkem je nebetyčná nuda, která divákovi proniká hluboko do morku kostí. Jakožto zdejší hororový expert tak snímek Bones and All nemohu doporučit k projekci a uděluji mu pouze jednu silnější hvězdu. ()

Bebacek

Nádhernost od Lucy Guadagnina. Zamilovala jsem se do těchto zamilovaných až na kost. Road trip Amerikou se všemi zapadákovy, papundelkovými motely a kukuřičnými poli tak, jak ji miluju. Just love me and eat. ❤️💯 ()

Marceloo

Od útleho detstva je Maren iná. Nie len svojím charakterom, ale aj tým, že sa živí ludským mäsom. To je aj dôvodom, prečo postupne príde o oboch rodičov a zostáva sama. Keďže nemá miesto, ktoré by mohla nazývať domovom, vydáva sa na cestu po Amerika. Ešte netuší, aké nástrahy na ňu čakajú. - Ovela hororovejšie než som čakal, ale pre žánrového fanúšika aj tak málo uspokojivé. Ako romanca to vďaka sympatickým postavám a podmanivým hereckým výkonom funguje správne a to dobrodružstvo, ktoré postavy zažívajú, človeka celkom vtiahne. Pomáha tomu vynikajúca hudba, nádherné prostredie amerického vidlákova a aj dávkovanie násilia opatrným spôsobom mi sedelo. Velmi príjemný film o objavovaní samého seba, ktorým si u mňa režisér po nepodarku menom Suspiria napravil meno. A aj keď to nie je čistokrvný horor, zhliadnutie určite nelutujem. ()

Botič

Někdo cítí jedlíka na míle daleko, já tu cítím kultovku. Pokud broskev v Call Me By Your Name byla pro někoho kontroverzní, tak nevím co bude dělat s Bones and All. Trochu Into The Wild, do kterého Trent Reznor vydrnkává, jak kdyby to byla Zkrocená hora. A celé je to vizuálně střižené pro hypebeasts, co čtou Dazed nebo i-D. Hodně fresh. ()

3DD!3

Myslím, že většina veganů co na to omylem zabloudí do kina při sledování tohoto "netradičního romantického road-tripu" omdlí a do smrti budou mít noční můry. Mařena (Taylor Russell) se na holčičí přespávačce neudrží a požvýká kamarádce prst. Táta už toho má dost takže jí po rychlém stěhování dá peníze, vysvětlující audiokazetu a zmizí. "Nevinná" dívka se vydává hledat svou ztracenou matku a potkává i jiné jedlíky lidského masa. Téměř meditativní, uvolněná atmosféra podbarvená podmanivým pianem Trenta Reznora je čas od času proložená gore krvákem s děsivým zvukovým podkresem. Herecké výkony jsou špičkové a kraluje zde Mark Rylance jako osamělý Sully. Bohužel je zde trestuhodně málo. Chalamet odvádí svůj kvalitní standard, ale na starouška nemá. Překvapivá jednohubka s několika velmi intenzivními scénami a malinko rozpačitým koncem. Otázka je, jestli za něj může knižní předloha, nebo filmoví tvůrci. ()

JitkaCardova

Vtahující uvedení do patové životní situace lidí s lidsky nepřijatelnou, zároveň však nepotlačitelnou potřebou, do jejich osamělosti i do vytoužených nebo naopak nevyžádaných vztahů jak v rámci nesourodého společenství, tak v oblasti rodinných vazeb, přátelství i intimních partnerství. Kde leží hranice mezi nezbytným utrpením, patologickým chováním či rozkošnickou zvráceností? Jak (jak všelijak) lze za daných podmínek oprávněně naložit se svým vlastním osudem, a jak s osudem někoho dalšího, ať už vlastního potomka, sourozence či partnera? Jak být, či nebýt? Potud je to nesmírně silný snímek, který jsem sledovala bez dechu do poslední vteřiny. *** Jenže po strhujícím uvedení do děje (při němž perfektní práci odvedla tentokrát především zvuková složka) nenásleduje už nic dalšího. Film, příběh i zkušenost vyvolá silné emoce a vzbudí řadu důležitých univerzálně platných otázek, ale skončí uprostřed rozvíjení situace, bez dovršení, vypointování a smíření, bez katarze, bez transformace, a i když to lze akceptovat, je zároveň zřejmé, že Guadagnino tak náročné téma nezvládl, že jeho příběh se o ně rozbil, nedokázal ho krok za krokem dovést do bodu, odkud by se nám dostalo pochopení, proč jsme se tímto tématem vůbec měli zabývat, neobdaroval nás jedinečným momentem cenné reflexe ("aha momentem"), který se tu měl odehrát, ale že od své postavy utekl uprostřed chaosu, jež rozpoutal v jejím i divákově srdci i hlavě. ***  Nemůžu se v tomhle ohledu ubránit srovnání s Jarmuschovým mistrovským snímkem Přežijí jen milenci, který nám předkládá stejné etické dilema, avšak jehož hrdinové ho zvládli zpracovat a vykupují své činy hodnotou nezměrného zušlechtění v nekonečném čase, již by lidstvo jinak do své zkušenosti pojmout nemohlo a která tedy jejich činy vyvažuje a vrací svět do rovnováhy. *** Nepodsouvám Guadagninovi stejné řešení (ostatně jeho postavy si neprodlužují život do věčnosti), jen trvám na tom, že pokud si ukousl tak velké téma, měl nás jím také umět provést až k adekvátní katarzi, odměně. Takhle si na něm jen vylámal zuby a své diváky trápil neúměrně zisku, což je známkou špatného díla, a je mi to o to více líto, oč nadšenější jsem byla z jeho debutu. ***** ()

Spiker01

Velmi origiální téma, v jistých ohledech ovšem až grotestkně hloupoučké, že jsem se až ošíval. Luca Guadagnino před pár lety mimořádně zabodoval, hlavně na festivalech, se svým předchozím počinem a proto jsem napjatě očekával jeho novinku, která mě nezklamala, jelikož ten filmařský um tam skutečně je, ovšem je to zbytečně dlouhé a přibližně po 90ti minutách jsem se dostal do mírné letargie, ze které mě vytáhlo až velice intenzivní finále. Obecně si režisér v mnohých scénách nebere servítky a mnohdy překvapuje, podobně jako jeho známější kolega Sam Levinson v seriálové tvorbě. A rozhodně to není pro každého a jak tak čtu, i ty, které film bavil i v jistých momentech nudil. ()

*CARNIFEX*

Z pohľadu romantiky, aj porno ponúkne viac citov. Ako horor je to absolútne bez atmosféry, pričom tie ľudožrútske scény (ktorých je minimum), sú tiež podané tak "fifty / fifty". Ako prečo má toto 67%, to mi je kurva záhadou, nakoľko ako dráma, v ktorej sa riešia osobnostné problémy, to za veľa taktiež nestojí. ()

Hild

Slovo horor bych do popisu asi moc nedávala, chvílemi se určitě jedná o nepříjemnou podívanou, ale ve své podstatě jde o jemný romantický příběh, přesně takový jak to Luca Guadagnino umí. Kanibalismus je zde spíše jen jakási metafora, za kterou si každý může doplnit prakticky cokoliv. Je to také o hledání sám sebe a svého místa v životě. Ta romantická linka funguje, Luca je vždycky nejsilnější v těch malých prostých momentech. Timothée a Taylour jsou moc fajn. Filmu by se hodilo trochu prostříhat a zkrátit o takových 20 minut a konec měl asi působit silněji, úplně mě to nazasáhlo, ale jsem moc ráda, že jsem film viděla. ()

darkrobyk

Alegorie o světě, kde být jiný, je přetrvávající problém. Mrazivé drama dívky, co se vydává na cestu, aby zjistila, kým ve skutečnosti je. A když říká - buďme jako lidé -, je jasné, že vypořádat se sama se sebou nebude pro ni vůbec jednoduché. Nejde o prvoplánový horor, což může žánrového fanouška zaskočit. Jsou tu krev i kanibalismus, avšak jde pouze o prostředky, proto šokující gore nečekejte. Vlastně ve finále by se celý příběh klidně obešel bez kapky krve, ale takhle je to nakonec v pořádku. Ústřední dvojice je výborná a Russellová byla po zásluze za výkon odměněna. A už dlouho jsem neviděl takového slizouna, jakého zde předvedl Mark Rylance. Tísnivá je scéna u ohně, intenzivní v kukuřici i na konci. Jen tak mimovolně se mi vybavovaly filmy Dravci (1999), Miluji tě k sežrání (2001), Grave (2016), Na prahu temnot (1987) a řada těch vlkodlačích a upířích hororů, kde je člověk osudově proklet. Maren a Lee jsou praví romantičtí hrdinové - psanci, jejichž vyhlídky na budoucnost jsou více než chmurné. Joy Division, New Oder, Kiss, Duran Duran, A-HA, Men At Work. ()

DJ_bart

Delikátní romance o dvou teenage kanibalech stylizovaná do tuctovýho road-movie skrze jižanskou vysočinu [btw fakt moc dobrej salám] a buranská zákoutí USA, kterou si vychutnaj jak masožravci, tak vegetariáni, ale i vegani, a kterou si zamilujete až do morku kostí (doslova). Zároveň jde o podmanivou alegorii plnou jinotajů a metafor o společenských odlišnostech, sebepoznání, hledání domova a vůli někam patřit. Prostě libová artovka přesně podle mýho gusta, kterou umí naservírovat jen Luca Guadagnino – a pěkně za studena.... Bon apetit! ()

filmfanouch

Luca Guadagnino nejspíš hodlá být v budoucích letech ještě hodně filmařsky plodný, po Bones and All ovšem rázem začíná být důvod, proč se na jeho budoucí tvorbu těšit. Tento žánrový hybrid totiž zvládne vyvolat mnoho myšlenek, uvažovat nad faktory lidskosti a přestavit svěže pojatou tragickou romanci, na kterou se ve finále nejde dívat úplně černobíle.... ()

Disk

Luca Guadanigno je jednoduše génius. Vzít kanibalské téma a udělat z toho komplexní road movie romanci o hledání svého místa na tomto světě... Tleskám. Guadagninova režie je doslova ďábelská, jeden záběr lepší než druhý, tempo nádherně pomalé (neznamená utahané) a herecké výkony v čele s Timothéem absolutně luxusní. Doslova mě to pohltilo. ()

pornogrind

Samozřejmě, že jsem od téhle Road movie nečekal žádnou převratnou zápletku ale zároveň jsem ani netušil, že půjde o takhle pomale se táhnoucí jízdu. Ve filmu se toho moc zásadního nestane tudíž určitý zkrácení stopáže by určitě nebylo na škodu. Možná by mi ani tak nevadilo pomalý tempo filmu tak jako to, že mi ústřední páreček zrovna nepřirostl k srdci. Možní i proto mě trampoty téhle masuchtivé dvojice až tak neoslovily. Škoda je i toho, že jejich debužírování nikdy nebylo zachyceno detailněji. Když to shrnu tak za mě převládá spíš zklamání, protože když už nic jinýho tak jsem určitě očekával daleko svižnější tempo a rozhodně víc krve. Podívat se na to sice dá jen je potřeba do toho jít bez zbytečně velkýho očekávání. Dávám 3 hvězdy víckrát už tuhle jízdu ale absolvovat nemusím. ()

sochoking

Kurevská nuda. Dialogy nezaujímavé a uspávajúce, a navyše hlavní hrdinovia mi boli úplne ukradnutí. Necítil som medzi nimi a mnou absolútne žiadnu chémiu. Celý čas som sa len v kresle vrtil a ošíval, v jednom kuse pauzoval a pozeral, že ešte koľko do konca. Ani tie osemdesiate roky som z toho necítil. Avšak po remeselnej stránke zmáknuté na výbornú, preto jednu hviezdičku si to u mňa zaslúži. ()

Goldbeater

První Guadagninův snímek, který mi vyloženě sedl. Pomalé, přemýšlivé a procítěné road-movie s kanibalskými postavami, jež si můžete klidně zaměnit za upíry nebo i běžné lidi, zkrátka funguje jak má. Stačí se do toho ponořit a strávit příjemné dvě hoďky. Aluze na Kiss a hudba Trenta Reznora a Atticuse Rosse jsou top! ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (viac)