Reklama

Reklama

Bones and All

  • USA Bones and All (viac)
Trailer 4

Obsahy(1)

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

(viac)

Videá (3)

Trailer 4

Recenzie (10)

Psychor 

všetky recenzie užívateľa

Banální bezdějová romance o dvojici mladých kanibalů, která je nesprávně marketována jako horor. Kdo by čekal, že Guadagnino plně využije možností žánru road-movie a na ploše 130 minut rozehraje pozoruhodnou studii charakterů, či ono téma kanibalismu nějakým podnětným způsobem rozpracuje, aby snímku vtiskl hlubší myšlenku, nebo ho prosytil metaforami, bude zklamán. O Guadagninovi je totiž známo, že nedokáže vyprávět kdovíjak rafinované příběhy a v případě filmu Bones and All to bohužel platí dvojnásob. Snímek dokola a zcela explicitně opakuje stále to samé, avšak skutečně nesděluje vůbec nic. Místy se dokonce zdá, že režisér točí bez scénáře a má vždy rozmyšlený jen koncept scén. Možná i proto se Bones and All jako celek rozpadá a nedává absolutně žádný smysl. Výsledkem je nebetyčná nuda, která divákovi proniká hluboko do morku kostí. Jakožto zdejší hororový expert tak snímek Bones and All nemohu doporučit k projekci a uděluji mu pouze jednu silnější hvězdu. ()

jakeer 

všetky recenzie užívateľa

Páčilo sa mi, ako režisér prepojil všetky tie nepopulárne subžánre do jedného celku a vytvoril tak funkčný príbeh. Áno, je to horor, lebo film o kanibaloch ním musí byť. Áno, je to road movie, lebo človek s takouto vášňou sa musí logicky premiestňovať. Áno, je tam romantika, ale vďaka nej prenikáme do vnútra postáv a lepšie im porozumieme. Na to, aká je hlavná téma exponovaná, je film prekvapivo civilný. Žiadne samoúčelné policajné naháňačky, ktoré by sa prvoplánovo pýtali. Samozrejme, viaceré podobné filmy sú dnes situované do osemdesiatok, lebo v dnešnej dobe je človek vďaka technológiám oveľa ľahšie vytrackovateľný. Zároveň, ak by tento film vznikol naozaj v osemdesiatych rokoch, tak by hlavná ženská postava bola naivná ujačaná hlupaňa. Preto réžii a scenáru kvitujem, že hlavná hrdinka bola silnou ženou. Jednu hviezdičku odoberám za záver a v podstate celú linku so Sullym, ktorá ako jediná v filme zaváňala samoúčelnosťou. Neviem však, či film odporúčať, nie každý ho strávi (he, he, he). ()

Reklama

Pat_rick_fan 

všetky recenzie užívateľa

Fúzia trpkej romantiky a body horroru, kde príjemne znepokojuje viac práve tá romantika. Lucovi Guadagninovi sa opäť podarilo vytvoriť film s jedinečnou atmosférou presahujúcou časopriestor, v ktorom sa nachádza, ale vopred upozorňujem že Kosti nemusia okúzliť ani najväčších fanúšikov Daj mi tvoje meno. Ak bolo leto v Taliansku bolesť krásna, toto je bolesť nesmierne ťaživá. Depresívna, občas sa vlečúca jazda Reaganovou Amerikou stavia na umnej réžie Lucy, fantastickom, nevtieravom soundtracku (Duo Reznor a Ross v plnej sile skvostne doplnené osemdesiatkami) a solídnom výkone Taylor Russel. Zato Timothée pochopil, že má hrať druhé husle a nijako sa neprekonáva, aj keď podáva svoj vysoký štandard, ale skutočne démonickí scene stealers su Mark Rylance a Michael Stuhlbarg. Chloe Sevigny si zase kradne asi emočne najsilnejšiu scénu. Scenár je ale imho nedotiahnutý, predovšetkým ak to (podľa zahraničných kritík) má evokovať queer komunitu USA 80. rokov. Takáto alegória síce niekde funguje až magicky smutne, inde sa ale úplne rozpadá. Že to ale chce byť jedna veľká metafora na inakosť je čitateľnejšie ako pri Frozen. Každopádne arthouse horror doslova ako z divých vajec a predovšetkým najoriginálnejšia romanca za dlhú dobu. ()

ancientone 

všetky recenzie užívateľa

horror, outlaw drama, road-movie, coming of age, romanca... ktorá pripomenie Near Dark, Badlands alebo The Hitcher. Uvedený mix nie je ničím novým, ale pred sledovaním veľmi záleží, v akom pomere divák dané ingrediencie očakáva. Guadaninovo podobenstvo o inakosti drží svoj tvar a nielen settingom deja pripomenie americké horrorové hrátky ôsmej dekády. A v súčasnej produkcii obstojí veľmi slušne. ()

PEZ 

všetky recenzie užívateľa

V jednotlivých scénach fantastické, ale bohužiaľ je film rozriedený hluchými miestami v štýle "road movie". Chápem, že ten riedky príbeh musel mať nejakú výplň, avšak predsalen, postavy sú natoľko zvláštne (nechcem spoilerovať), že som si k nim nenašiel cestu a preto má medziscény nemohli pohltiť tak, ako by si to asi Luca Guadagnino prial. V tomto prípade mohol mať filme kľudne o 20 minút menej (alebo o 20 minút viac s hlbším nápadom). Avšak pár momentov bolo ozaj silných a herecké výkony parádne. Najmä Taylor Russell a Mark Rylance doslova zahviezdili. Chloë Sevigny mala de facto len cameo, ale ju si bude jednoznačne dlho pamätať a aj Timothée Chalamet zahral na úroni. V tomto je pán režisér fakt dobrý. Škoda plytkejšieho scenáru, išiel by som inak rád s hodnotením vyššie. ()

Galéria (24)

Zaujímavosti (1)

  • Během natáčení byl filmový štáb vykraden. Městská rada Cincinnati s podporou starosty nakonec poskytla 50 000 amerických dolarů na bezpečnostní náklady. (Jaren)

Súvisiace novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud…

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones …

Reklama

Reklama