Ocitáme se uprostřed americké občanské války. Vojáci Konfederace během unionistické blokády ztroskotali a nyní se musí spolehnout na jedinou věc, supertajnou zbraň - první ponorku - nazvanou podle svého vynálezce Hunley. Na žádné velké experimentování není čas, velení se musí ujmout mladý a statečný nadporučík, který zavelí přímo k útoku... (oficiálny text distribútora)

lukano

Nadprůměrný televizní film, který má hlavu i patu. Je zajímavé, že se o této ponorce se mnoho nevědělo až do její nalezení v sedmdesátých létech. Vyzvednuta však byla až v roce 2001 i se svojí mrtvou posádkou. Další zajímavou věcí je, že se posádka zřejmě měla možnost zachránit, jenže ten okamžik, kdy to bylo možné propásli. ()

Lacike

Videl som to pred rokmi na HBO a dosť ma to sklamalo. Taká malá zaprdená ponorka. Ja mám rád poriadnych mackov a nie takéto hovienka. Príbeh okolo ponorky ma tiež dvakrát nestrhol. Ten film je napínavý asi ako prvé automobilové závody v ktorých nešlo o rýchlosť, ale o to či vôbec autá dôjdu do cieľa. A to ma teda nevzrušuje tak ako rýchlosť a u ponoriek zase poriadna klaustrofobická atmosféra praskajúcich plechov atď. Tu nič z toho nebolo. 4/10. ()

D.Moore

Raději bych se nechal zavřít do výběhu měsíc hladovějícího tygra, začal se před ním cpát nedosmaženými karbanátky a házel po něm hrsti štěrku, než abych vlezl do takové klaustrofobické rakve, jakou jsem viděl tady. Film se mi nicméně líbil, je to vyvážená směsice patriotismu a odstrašující podívané, postavy jsou dobře zahrané, triky (na poměry televizního filmu) na úrovni a moc se mi líbila hudba Randyho Edelmana. Snesl bych přinejmenším o půlhodinu delší stopáž, protože takhle mi závěr připadal příliš uspěchaný (a přitom mohl být tak silný jako ten v Petersenově Ponorce). Tři a půl. ()

Slavníkovec

Něco tak fantastického, jako se stát průkopníkem vědy a techniky a přitom tak hrozného, v čem spočívá nedílná součást experimentu v podobě prvého využití primitivní ponorky pro vojenský účel, být ani nemůže. Mladí vojáci, uprostřed neosvětlené, nepohodlné ponorky, která je krom bomby nesoucí v útrobách neozbrojena s rostoucí hloubkou odhaluje svojí zranitelnost. Jejich cíl je jasný, zneškodnit loď Unie. 94 minut je na válečný film přece jen málo, některé křečovité pasáže a špatná kamera jasně dokazovaly, že jde o low budget film. ()

Karlas

Pocta statečným občanům Konfederace, jež se snažili odolávat řetězu námořních blokád svými technickými zázraky. Ponorka Hunley nebo slavný Merrimack (CSS Virginia) jsou kultovní bojové stroje, které jsem obdivoval už od mládí. Zpracování je sice trochu prosté, ale atmosféru a napětí tento film určitě nepostrádá. ()

• Skutečná ponorka Hunley po své misi na dlouhých 131 let zmizela ze světa. Byla nalezena až v roce 1995, pár metrů pod hladinou u břehů Jižní Karolíny. V roce 2000 byl vrak vyzdvižen včetně mrtvých členů posádky. Posádka byla pohřbena, ponorka je zakonzervovaná ve speciálně k tomu postavené vodní nádrži v Charlestonu, kde si ji mohou prohlédnout návštěvníci. (Stejšn)