Eleanor Falco (Shailene Woodley) je policajtkou so sklonmi k sebapoškodzovaniu, avšak s nesmiernou inteligenciou, ktorú si všimne hlavný vyšetrovateľ FBI (Ben Mendelsohn). Práve preto sa ju rozhodne naverbovať do svojho tímu, aby pomohla svojimi nevšednými schopnosťami pre detaily dostať sériového vraha za mreže. (sochoking)

JASON_X

Tohle by bývala mohla být prvotřídní pětihvězdová psychologická kriminálka. Ale jsem už otrávený ba znechucený z toho, jak všemožní "pokrokářští" užiteční idioti křečovitě cpou do svých filmů angažované zápletky, protože se to od nich jaksi očekává (od jiných užitečných idiotů). V tomhle případě to jsou opět obligátní gejové a obligátní bělošský rasismus. Stává se z toho už protivné a trapné klišé, ale "filové" budou jistě radostně tleskat pacičkami. Jinak je to ovšem záživná přímočará kriminálka, noirová, neveselá až těžkomyslná, s neokoukanými pohledy na Montreal, se zajímavými a osobitými postavami (a to i včetně oněch povinných gejů), s výrazným hlavním záporákem, se skvělou a uvěřitelnou Shailene v hlavní roli a s docela překvapivým finále, kvůli kterému taky nakonec zaokrouhluju nahoru. ()

DwayneJohnson

Ani jednou jsem nebyl na WC, nepřetáčel jsem a sledoval pěkně od začátku, až do konce a přesto to tam není. Jako ten pocit, že to bylo něco top, co mě opravdu rozebralo a dalo víc, než jen lehce nadprůměrnou story o chytání vraha. Možná tak první polovina, ale ta druhá se změní jak už to tak někdy bývá na spoustu klišé a konec, ten už to jen celé završil. Lehce nelogický s malou upírskou vložkou, kterou si dle mého názoru mohli tvůrci jednoznačně odpustit. Tři a něco. ()

Arsenal83

Libtardi zas používajú aj vo filmoch, kde to vôbec nie je vhodné, svoje propagandistické neomarxistické heslá a predstavy, a tým filmy kazia. Aj tu sa spomínajú náckovia, rasisti, samozrejmosťou sú pokrokoví teploši. Inak samozrejme celkom vydarený thriller s detektívnym presahom, ktorý diváka núti popremýšľať. Zo začiatku veľmi akčné, neskôr vlastne vôbec. Aj ten úpadok tempa v druhej polovici to dáva do šedého priemeru, pretože urobiť z toho Fincherovku nebolo v rukách takých producentov a režiséra možné. ()

Morholt

Agent FBI si na první dobrou všimne talentu obyčejné policistky a společně  pak  stopují šíleného střelce. Kolikrát už tady něco podobného bylo? To asi nikdo nespočítá. Ale tady xkrát použitá šablona ničemu nevadila. Děj šlape jasně vytyčenou cestou bez zbytečných odboček a s povděkem kvituji, že Szifrón se nesnaží  stavět zbytečně složité konstrukce a to včetně povedeného a origiálního konce. Oceňuji syrovou zimní atmosféru s notnou dávkou bezútěšnosti, kterou podtrhuje hromada mrtvol, která za padouchem zůstává. A na pohodu je i úlitba LGBT komunitě. Ne že bych něco podobného ve filmu a televizi podporoval, ale pokud z těch útoků aktivistů dokážou tvůrci vybruslit podobným způsobem, je celkem snadné to překousnout. No a nakonec jsem si nechal víc než povedený casting. Mendelsohn je jistota a role agenta mu sedla jak pr*el na hrnec. Za hlavní hvězdu ale byla Shailene Woodley s výkonem, který byl prostě opravdový. a i když to není žádná prvoplánová krasavice, kouká se mi na ní lépe, než na většinu opěvovaných modelín. 80% ()

tron

Tak toto bolo drsné. To sa vám určite bude páčiť. Strašne som bol smutný z tohto filmu. Budete aj vy, ale možno z úplne iného dôvodu, ako ja. Austrálčan Ben Mendhelson je tu ako pragmatický agent FBI absolútne boží. Ale užívajú si to všetci vrátane titulnej Shailene Woodley (ktorá to aj produkovala, takže Hazel z Na vine sú hviezdy už je veľké zviera, gratulujem) a enormne chrapľavý Ralph Ineson (Čarodejnica), ktorý si to tu absolútne dáva. Atmosféra je tiesnivá, škaredá a nepríjemná. Ale nie je to nechutný triler. Skôr „len“ desivý. Realistický. No nie až do takej miery, aby bol odporný. Okrem toho to má skvelú kameru (dole hlavou natočené plávanie). ()

• V máji 2019 bolo oznámené, že v tom roku sa natáčanie uskutoční v Atlante. Natáčanie prebiehalo namiesto toho v Montreale v Kanade od 27. januára do 10. marca 2021. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD