V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Trevor

Že sa z Netflixu stáva kopírka úspešných projektov je čoraz viac jasné (Wednesday vykradla hneď 4 úspešné filmy/filmové ságy), ale predsa len svojou kvalitou štúdio Soul Asylum - Runaway Train predčia. Že Trol neznáša kresťanskú krv, že sa násilná  kristianizácia nórska spomenie počas priebehu filmu iba 2.459 krát sme si od liberálnych trotlov z Netflixu tiež viac menej zvykli (na najbližšom derby zápase nezničím domáci štadión a fanklub skandovaním My sme tu doma ale po vzore FCST1923 si zaspievam upravený song "Rozkopal som ateistu, hneď mi je lepši, po hlave som mu poskákal, viem že je teplý"... :-D :-D :-D ). Že svoje sily spoja 3 sebavedomé klitorisáčky aby nielen všetkym mužom ukázali aký sú drbnutý a nakoniec zdolali nielen silného mužského sebavedomého trotla, ale aj aby boli najlepšie hackerky (škoda že nie sú ženy tak silné hackerky aj naozaj a nevyradili bojové stroje aj Rusom aby nezdechlo 100.000 U krajincov a aj U krajincom aby nezdechlo 80k Russkej hrozby a aby bol Mir a potraviny bez 25% inflácie). Keď však okuliarnik indický (aspoň na škole to bolo medzi deťmi kedysi obľúbené pomenovanie) pravým veľkým pyskom zajebe bombu na ksicht bojovo naladeného chlapa tak sa Netflix zmenil už na Comedy Central. Také rúcanie predsudkov a na trávniku aj tak sebavedomá žena pri úteku pre trotlom zakopne...A komparz? Keď Nora dostane vyhadzov z krízového štábu Spojených štátov Nórskych prejde okolo nej 4x ten istý mohutný muž s 3 hviezdičkami na pleci. 4x behom hádam minúty a pol. Ta co, chýbajú kopejky z Russkej hrozby predplatiteľov a šetríme kde sa dá??? :-D. Na druhej strane je to vcelku svižný príbeh, nie je to disaster movie ako z produkcie spomínaného Asylum, s dobrými zábermi najmä keď Troll len tak tak nezašliapne niektorého z hrdinov (teda hlavne hrdiniek, až jeden muž je dobrý, aj to podržtaška pani premiérovej) a tak túto xyz-tú kópiu king konga na Skull Islande môýme vyGodzillovať ako priemerný film, milú jednohubku na ktorú si ja osobne o 3 dni už asi ani nespomeniem. ()

maddy

The Troll Hunter meets Godzilla. Oceňujem, že sa nórsky režisér Roar Uthaug snaží aj v európskych končinách točiť filmy hollywoodskeho strihu, ale bohužiaľ ich točí aj so všetkými tými najotravnejšími klišé vykradnutými z ďalšej desiatky hollywoodskych filmov. Troll má síce o niečo originálnejší námet s predmetným trollom, ale inak je to len ďalší prírastok do žánru monster thrillerov, kde je vlastne jedno, či tu behá Godzilla, King Kong alebo Troll. Spracovanie je v každom ohľade absolútne stereotypné, akurát je zasadené do o niečo pútavejšieho škandinávskeho prostredia plného lesov a hôr, ktoré však zväčša ostane trestuhodne nevyužité a odohráva sa v ňom iba ďalší hlupý príbeh s nevýraznými postavami, trápnym humorom, priemernými efektami a vo výsledku aj s málom akcie, takže tých sto minút je zase raz klasicky netflixovsky prehnaných a film by išiel pokojne skrátiť o 15-20 minút, aby si držal aké také tempo. Vo výsledku tak sklamanie a Roar Uthaug ukazuje, že je iba obyčajný rutinnér, ktorý nevie dať filmu akýkoľvek vlastný ksicht alebo nápad a len trestuhodne a dosť nešikovne kopíruje snáď každý jeden motív, scénu, dialóg z hollywodskej produkcie, čo v európskych kulisách pôsobí o to viac otravne. CELKOVO: 4/10 ()

luka4615

Zajímavě znějící filmová látka odehrávající se v nádherných norských reáliích, kterou ale trápí až moc zjevná inspirace hollywoodskými snímky podobného ražení. Je to vážně veliká škoda, jelikož film a celá tvůrčí vize pak ztrácí svou jedinečnou severskou identitu, takže ve finále bohužel dostaneme jen lacině podbízivou jednohubku, na níž si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. (Netflix) ()

Anderton

Hromadu klišé v konečnom dôsledku zachraňuje celistvosť filmu a slušná atmosféra. Rozumej skôr krása nórskej prírody, tam niet čo pokaziť, stačí len správne nastaviť kameru. Nóri asi nečítali Pána prsteňov, inak by vedeli, že ľudskou činnosťou prebudia monštrum z hlbín/spod zeme. Ale Aukan s Uthaugom mapozerali ešte raz Emmericha, všetkých King Kongov a Baya. Môžete to brať ako vykrádačku, alebo ako poctu, asi aj od toho bude závisieť vaše konečné hodnotenie. Na víkendové dopoludnie/popoludnie pred telkou fajn. ()

pornogrind

Z kamenů a zeminy přišel z hor, ze země se zvedl obrovitý tvor... Takovýhle filmy nejsou zrovna šálkem mýho čaje ale Trol nedopadl vůbec špatně. CGI efekty jsou vydařený a i samotnej Troll je povedenej. Líbil se mi i fotřík houmlesák. Napínavý a atmosferický je to spíš ze začátku než se Troll ukáže v celé své kráse. Pak už je to spíš o akci než nějakým napětí. Místy tam jsou i vtipný hlášky. Ikdyž filmy tohohle typu zrovna nevyhledávám tak za mě určitě lepší jak Godzilla či King Kong. Takže proto se přikloním ke slabší 4 hvězdám. PS: Příběh mluvčího premierky o mnichovi bych klidně uvítal ve filmový podobě. To by mohla být dobrá chujovina. ()

• Film sa natáčal v Oslo a Åndalsnes (Nórsko). Obdobie natáčania trvalo od septembra 2021 do 20. januára 2022. (Arsenal83)
  • Mezi závěrečnými titulky se nachází ještě jedna scéna. (pornogrind)