Jubilejní 30. ročník předávání českého hudebního ocenění - Cen Anděl. Třicátý ročník cen České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2020 odvysílá v sobotu 29.5. od 21:20 program ČT1 a předáváním provede Ewa Farna. Jubileum oslaví Ceny Anděl hudbou, ve společnosti nominovaných umělců. „Pro každé z devíti hudebních vystoupení vzniká unikátní výtvarná výprava, která reflektuje současné trendy v audiovizuální tvorbě. V rámci živě odehraných videoklipů jsme se rozhodli maximálně využít potenciálu scény, světelné a kamerové techniky. Jsme rádi, že můžeme výjimečnou tvorbu nominovaných podpořit vizuální show, připravenou každému z nich na míru,“ přibližuje Matyáš Vorda, který stojí za kreativou a vizuální podobou Cen Anděl. V souvislosti s třicetiletým výročím nabídnou Andělé také ohlédnutí za uplynulými ročníky nejstaršího českého hudebního ocenění. Samotný ceremoniál však bude patřit především letošním nominovaným. Kromě Lenky Dusilové, Jaromíra Nohavici a 7krát3 s Rytmusem vystoupí Tata Bojs, Monkey Business, Aneta Langerová či Robert Křesťan & Druhá tráva. „Rádi bychom letošním ročníkem navázali na vlídné přijetí netradiční podoby předávání Andělů v minulém roce, které se kvůli stále panujícím hygienickým opatřením nevyhneme ani letos. I když nám loňské zkušenosti a pozitivní odezvy napověděly, jakým směrem bychom se mohli ubírat, chceme i pro letošek připravit originální a atraktivní formát pořadu,“ říká producentka Cen Anděl Lucka Hájková z pořádající agentury LUFF PRODUCTION. Celkově letos akademici v Andělech rozhodovali o vítězích ve čtrnácti kategoriích a novém laureátovi Síně slávy. Čtyři nominace získala Lenka Dusilová za svou pátou sólovou desku "Řeka". Po třech nominacích mají Tata Bojs s albem "Jedna nula" a Jaromír Nohavica s deskou "Máma mi na krk dala klíč". Dvě nominace získala mladá písničkářka Amelie Siba či rappeři Viktor Sheen a Yzomandias. Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. (Česká televize)

Kralovna.Noc

Tak to je opravdu moc. Přehlídka nepopulárních a neznámých,kdysi dávno populárních a málo populárních umělců, samé alternativy. Rok od roku horší. Tohle nemá s populární hudbou nic společného, nikdo to snad nemůže brát vážně. Koncept zpívání místo klasického vyhlašování Ewou Farnou mi vůbec nesedl. Jednu hvězdu za vzpomínku na Davida Stypku,jinak hrůza. ()

Bakllazaan

Nízké hodnocení si vysvětluju tím, že v pořadu nevystupovala Lucie Bílá, Vondráčková, nebo kapela Lucie, takže boomeři vůbec nechápali. ()

angel74

Opravdu mile mě překvapilo, jak slavnostní ceremoniál svižně plynul. Ani jsem se nestačila pořádně rozkoukat a bylo hotovo. Velkou zásluhu na tom měla také Ewa Farna, přes počáteční rozpaky se mi její zpívané provázení večerem dost zamlouvalo. Nadmíru spokojená jsem i s rozdáním cen. Největší radost mám z toho, že se Tata Bojs stali kapelou roku, protože si to letos zasloužili jako žádná jiná skupina. Rovněž mě potěšilo ocenění formace Kurtizány z 25. Avenue v kategorii Rock. Všechna hudební čísla byla navíc velice vydařená. O jedno z nejlepších se postarala Lenka Dusilová ve spojení s kapelou Květy. Nejemotivněji působil přednes písně Kříž od Davida Stypky, kterého se s úctou zhostili Ewa Farna, Mirai Navrátil a Kateřina Marie Tichá. (70%) ()