Kriminálne vyšetrovanie Ricka a Randyho teraz ohrozuje impérium Richarda Sackera. Aktivisti zasahujú proti spoločnosti Purdue a doktor Finnix sa pokúša vyliečiť svoju milovanú komunitu sužovanú závislosťou. (Disney+)

castor

Aféra kolem používání vysoce návykového léku, pečlivě a soustředěně vyprávěná, vrcholí. A naivita Američanů je do očí bijící. Aktivisté se bouří, ovšem nad štědrým „gestem dobré vůle“ ze strany Purdue uvažují. Pokud skupinka čtyř lidí, kterých se OxyContin nějak negativně dotknul, uvažuje, jak uvažuje a nechává se kupovat… poměrně neuvěřitelné. Samuel (který měsíce nevědomky předepisoval návykovou látku svým pacientům) chce zpátky svou lékařskou licenci, ovšem nepůjde to, pokud bude stále na medikaci. Potká nicméně stejně závislou dívku, které kdysi pomáhal na svět, a jeho život nabere zajímavý směr. Rick a Randy, kteří překonávali nespočet klacků pod nohama, mají v první bitvě zase jednou navrch, ukradené instruktážní VHS nahrávky se hodí, ale třeba takový Peter Sarsgaard nevěří, že se u farmaceutické společnosti a jejího agresivního marketingu něco změní. ()

LachtanShows

Kvalitní zakončení pořádně autentického amerického politikaření v byznysu toho rázu, kde je třeba jít za nejtenčí hranice lidskosti. Michael Keaton působil ještě před zhlédnutím první epky jako ústřední postava, nakonec byl trochu upozaděn, aby mu konec patřil především. A já si ho tu užil nejvíc ze všech jeho dosavadních rolí. ()