Keďže zneužívanie OxyContinu sa šíri po celej krajine, Bridget začína bojovať proti spoločnosti Purdue. Rick a Randy sa snažia nájsť v spoločnosti Purdue informátora, aby ich vyšetrovanie potvrdil. (Disney+)

castor

K prvním třem dílům jsem měl drobnější výhrady, uchopení totiž žádalo značnou diváckou pozornost (mimochodem za prvními dvěma díly stál režisérský matador Barry Levinson). Čtvrtý a pátý díl nicméně usilují o nejvyšší možné hodnocení. Z OxyContinu se má stát první miliardový lék firmy. Je ovšem třeba udělat další klíčový krok: na trhu se má objevit první 160 miligramová tableta. Holt prachy až na prvním místě. Ricku Mountcastlovi (Peter Sarsgaard) a Randymu Ramseverovi stále chybí klíčoví svědci, kteří by se nebáli vystoupit před velkou porotou. Jedné takové (která se na pilulkách rovněž stala závislou) se spustil relaps ze stresu. A takový doktor Finnix už ani neudrží skalpel. Je zajímavé sledovat, kam až jsou schopní v té dokonalé Americe zajít… Stejně tak vnímat rozdíl mezi narkomanem, který si takovou cestu „zvolil sám“ a narkomanem, kterého do nekonečného koloběhu dostal legální lékařský systém. ()