Dívka z malého města (Molly Nutley) sní o tom, že se stane tanečnicí, a v převlečení za muže zkusí svoje štěstí v nepříliš úspěšném travesty klubu. (Netflix)

Arsenal83 odpad!

Netflix opäť pľuje svoju propagandu. Máme tu ženskú prezlečenú za chlapa i chlapov prezlečených za ženské, no proste tak ako to v narušenom svete má byť. Všetko podstatné sa odohráva v úchylnom bare, čiže devianti určite zaostrili pozornosť. Keby to bolo aspoň vtipné, milé, zlatučké, ako sa nám snažia podsúvať. Ale ono to je presný opak, šeredné, hnusné, na grc. Samozrejme sú osoby, ktoré sa pri namejkapovaných zarastených mužoch v šatičkách a sukničkách budú oblizovať, avšak stále platí to isté: Keď zvrhlosť povyšujete na normu, neznamená to, že prestáva byť zvrhlosťou. Hovoriť o drag queens ako o kultúre môže len nekultúrne hovado. ()

BarVo

Film nižší priemer, ani dráma, ani komédia, postava Dylan taká nemastná neslaná, klišé na každom rohu, ale na ten švédsky ostrov a tanečníka Victora som sa nevedela vynadívať. ()

CheryLka

Námět to nebyl špatný a mohla to být docela fajn komedie či dramádie, jen to bohužel až tak nevyšlo. Tento film však není umělým naplněním povinných kvót či všech pravidel, aby mohl Netflix něco pustit do éteru, jako nejlépe nacpat všechny menšiny a etnika do jedné rodiny apod. Tento film prostě byl a měl být o určité menšině, subkultuře, do které pronikne lstí mladá tanečnice, či spíše holka, která ráda tančí. Dylan se tanci moc nevěnuje, neboť trpí po smrti matky, která tanec milovala, což je zde nedůsledně vyjádřeno (když tančí, pláče). Dylan se stará o tátu, obchod a svůj nudný život na malinkém švédském ostrově. Tanec miluje, ale nic kvůli tomu nedělá, tedy i vítezství nakonec zařídí další postavy, v podstatě zajímavější než celá Dylan. Závěr nebyl moc uvěřitelný, ale dalo se to čekat. Každopádně se na celý film dobře koukalo kvůli tanečníkovi a choreografovi Victorovi, který byl super cute. ()

Azurose

Režisérka se rozhodla pro kombinaci dvou rozdílných témat, smrti matky a drag queens, která spojuje tanec. Ovšem tady tvůrci narazili na řadu problémů. Ani jedna tematická linka není pořádně dokončena, takže to celé působí zmateně. Hlavní hrdinka je nezajímavá, její osobnost se v příběhu nevyvíjí a vlastně se ani nesnaží dosáhnout svého cíle... Na závěr se ji její cíl vyplní, avšak s pomocí jiných postav, které jsou mnohem zajímavější. Tvůrci evidentně ani neví nic o drag queens, protože mají šablonovité chování a úplně chybí typické rysy této "kultury". Rovněž tvůrci rezignovali na základní pravidla vazby záběrů a nějakou obrazovou dramaturgii. Smát jsem se začal až v posledních deseti minutách, což je na komediální snímek poměrně sebe sabotáž. Film je určitě nejen pro mě ohromným zklamáním... ()