Kriminalisté z pražské mordparty intenzivně pokračují ve vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové. Dvojčata sledují jednu stopu za druhou, vyslýchají svědky a splétají nitky, které postupně zase rozplétají. Docent Stehlík i kriminalistka Fousová se zdánlivě marně snaží v práci ukázat, že také patří mezi ty nejlepší. Šéf Šera občas uzná, že docentovy poznatky k něčemu jsou, ale Fousovou stále vnímá jako chodící katastrofu. Stehlík věří tomu, co vypátral nejen v archivu, a myslí si, že kriminalisté mají před sebou sérii vražd dívek, které nikomu nechybějí. Na rozdíl od Fousové i ostatních si docent uvědomuje, že jejich protivník nebude žádný amatér. (Česká televize)

EllienPM

Hudba pana Gregora na začátku epizody byla k nesnesení, infantilní. Vlastně je fajn oddechnout si od Prvního oddělení, které leccos svazovalo, zejména nutnost držet se zpracovávaného případu a vyřešit vše v rámci jedné epizody. Stopáž mi nevadí v žádném případě. Jen škoda té nevyváženosti a nedokonalosti z detektivního/krimi hlediska. Agatha byla jen jedna. ()

JaKl odpad!

Demence. Mojí demence! Toho chtějí dosáhnout ti, co mají na svědomí tuto sérii. Neskutečně podělaný druhý díl, kde rozum zůstal někde v záchodové míse a jede to podle šablony, aby nám to tak nějak dobře a zajímavě navazovalo na sebe a divák byl spokojenej. Ne. Divák je totálně nas*anej! Za mně odpad a třetí díl nikdy. NIKDY !!! Ztráta 1,5 hodiny života. Další díl raději strávím na té záchodové míse. ()

IvcaSammet

Druhý díl byl pro mě dost velkým zklamáním. Nejen, že postava Terezy Ramby je ještě víc nesnesitelná než v prvním díle, navíc je k tomu ještě úplně blbá. Taky mi vadí, jak byly "dvojčata" v prvním díle neustále chválení, přitom ale celou dobu zatím jenom sekají jednu chybu za druhou. Celé to zachraňuje jenom postava Docenta, což ale bohužel nestačí. Dvě a půl hvězdičky, začíná mě hodně mrzet, že si to Strach nenapsal celé sám. ()

kumite

Tak tenhle uřvaný seriál se Strachovi bohužel fakt nepovedl. Jak správně řekl jeho tata Švehlík, Trojan je hňup. Copak tohle by fakt mohlo být docentem ? Dvojčata jsou idioti a ne elitní duo vyšetřovatelů (asi záměr), Vetchý je uřvaný magor, který už měl být po psychotestech dávno vyhozený od policie a Voříšková hraje uřvanou, hysterickou a afektovanou krávu. Budiž, možná obraz české policie. Ale ta logika ... Např. recepční v penzionu jim šel dohledat zapsané jméno chlapa z auta, který se chtěl ubytovat a o minutu později policie řeší, jak vypátrat jeho totožnost. ()

quokam

Ztracime tempo. Typickej problem druheho dilu trilogii - uz to neni zacatek, neni tedy cim prekvapit, ale jeste to neni konec, tudiz neni ani co ukoncovat. Jako pobavi chyby "arogantnich dvojcat", bavi mne i neduraznost docentova. Ze Ramba je nadhodnocovana herecka se dokazuje i zde, byt si doma zapomina oblict neco, co by si oblict mela. Byt se rika, ze Vetchy hraje to same co v Pripadech, mne se zda, ze v Docentovi je takový uvolnenejsi a prirozeneji uvolnuje komickou stranku sve postavy. Jakobyho nesvazoval az tak velkej pocit zodpovednosti, jako v Pripadech, a zde si hrani vice uziva. 6.5/10 ps: tu fotku na zdi s bilou dodavkou jako mysleli scenariste vazne? Update: v těch poslední scénách ve sklepě jaksi scenáristé "zapomněli" na tu unesenou Rusku, která už tam musela být. ()

• V jedné scéně vidíme rozhovor velitele Šery (Ondřej Vetchý) a Lukáška (Oldřich Navrátil), během kterého Lukášek prohlásí, že pochází z Třebíče, které je Navrátil skutečně hrdým rodákem. Následně se ptá i Šery, který mu řekne, že pochází z Okříšek, tedy městysu na cestě mezi Třebíčí a Jihlavou. Zřejmě ani zde se pak nejedná úplně o náhodu, jelikož Ondřej Vetchý pochází z Jihlavy. (BrMikes)
  • Natáčelo se i v kavárně Kabinet v pražských Dejvicích. (Winster)