Kriminalisté z pražské mordparty intenzivně pokračují ve vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové. Dvojčata sledují jednu stopu za druhou, vyslýchají svědky a splétají nitky, které postupně zase rozplétají. Docent Stehlík i kriminalistka Fousová se zdánlivě marně snaží v práci ukázat, že také patří mezi ty nejlepší. Šéf Šera občas uzná, že docentovy poznatky k něčemu jsou, ale Fousovou stále vnímá jako chodící katastrofu. Stehlík věří tomu, co vypátral nejen v archivu, a myslí si, že kriminalisté mají před sebou sérii vražd dívek, které nikomu nechybějí. Na rozdíl od Fousové i ostatních si docent uvědomuje, že jejich protivník nebude žádný amatér. (Česká televize)

salahadin

Díl s nejlákavějším názvem v dějinách filmu :-) Ale......Je to dlooouhé, těžko se orientuje ve jménech a Ramba je mega castingový a scénáristický omyl. Jenže ani Vetchý, ani Trojan na mě nepůsobí kdovíjak. Ondra jede svůj máčo/řvací standard, Ivan na mě působí tak, jako by byl unavenej a natáčení ho ani moc nebavilo. Působí hrozivě mdle a odevzdaně. Naprostá lidská a profesní blbost paní Fousové je ovšem do nebe volající, kdo mohl takovou postavu napsat? Mám ale tušení, že Fousová o fous unikne. Nedá mi to, abych volně necitoval Jiřího Menzela: dobra detektivka musí být přehledná, zřetelná, držená v zajímavém rytmu a tempu a doplněná o úspornou práci s herci. Zdá se mi to, nebo Docent selhává ve všech uvedených ohledech? Docent přehledný není, rytmus a tempo je v podstatě nulové, protože se potácíme na pár lokacích bez ladu a skladu (do lesa se jede vždy, když policajty něco napadne) a herci asi dostali notičky tlačit na pilu, jakoby byla tupá, aby něco uřízli. Kéž by místo Taclíka hrál Stach :-) ()

subic

Někdo žere Ivana, někdo žere Ondru, tomu už by v reálu musela prasknout cévka v mozku, mně se líbí ostrá Tereza Ramba. Jeeenže ten konec v jejím podání byl takový dost naivní. A kdo by to byl řekl, že padouch bude Marek Holý, daleko známější je spíš jeho hlas než tvář, tak tady dostal záporáka. A starej Švehlík si tu střihnul jako duchna na lavičce sledku. 7/10 ()

honajz

Prostřední části filmů a seriálů obecně jsou nudnější, pokud nevymyslíte nějakou podzápletku, což tady nic nesplňuje. Takže i tato prostřední část je v podstatě nudná a pro mne zajímavá jen naší příbuznou Maruškou, která zde hraje sekretářku policejního oddělení. Jinak doufám, že Jirka Strach pojede ve stopách Labyrintu, takže nakonec zhebne nejenom Fousová, ale i dvojčata. A furt čekám na entrée Honzy Hrušínského. ()

ArthasKarfa

Na rozdíl od předchozích sérií tady se to točí kolem lesa, jednoho bezduchého úchyla a několika poměrně předvídatelných postav, nerozhodný docent, uřvaná kapitánka a vedoucí, který všechny a všechno zpucuje a sám jen sedí za stolem a rozhoduje. Málo tajemna a vyšetřování se stále dokola točí kolem jednoho nepřihlášeného nájmu a lidí, kteří tam bez souvislostí nějak zapadají. Chybí tomu nějaký dynamika a nebo detaily. které člověka nutí přemýšlet. Pachatel bez vlasů a obočí, je vlastně jediné netypické co zde uvidíte. ()

Frajer42

Spoilery! Po slušném úvodním dílu zaznamenal seriál poměrně strmý pád dolů. Mám výhrady ke hromadě postav, které se chovají tak, jak se to scénáristům zrovna hodilo a moc se neřeší, že to nedává mnohdy ani zrnko smyslu. Ani se nechce věřit, že tento scénář mají na svědomí taková dvě kriminální "esa" pánové Mareš a Malinda. Účast Vetchého začínám v rámci tohoto seriálu brát pouze jako mrhání jeho talentem. Jeho postava kromě křiku nedostává takřka žádný prostor. Ramba hraje Ramba a moc mi do této role nesedí. Až by se skoro dalo napsat, že mě mírně začala srát. Finální rozuzlení se sklepmistrem super a trošku celý dojem zachránilo, avšak neubráním se přesvědčení, že 2hodinová stopáž by bohatě stačila. Místy je to nechutně rozvleklé, stereotypní a předvídatelné. [55 %] ()

• V jedné scéně vidíme rozhovor velitele Šery (Ondřej Vetchý) a Lukáška (Oldřich Navrátil), během kterého Lukášek prohlásí, že pochází z Třebíče, které je Navrátil skutečně hrdým rodákem. Následně se ptá i Šery, který mu řekne, že pochází z Okříšek, tedy městysu na cestě mezi Třebíčí a Jihlavou. Zřejmě ani zde se pak nejedná úplně o náhodu, jelikož Ondřej Vetchý pochází z Jihlavy. (BrMikes)
  • Natáčelo se i v kavárně Kabinet v pražských Dejvicích. (Winster)