Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný Dvojčata budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu. A možná že nejen u jedné vraždy (Česká televize)

Ukážka z filmu

EllienPM

Zatím perfektní po nálado-pocitové stránce. Až na patologa skvělé obsazení. Lenka Vlasáková a Petr Stach osvěžující. Moc se mi líbí linka otce (A. Švehlík), který se dme, že má syna na vraždách :). Už jak jsem pana Aloise viděl sedět v té posluchárně, bylo mi dobře po těle. Nemusel nic říkat, dělat - a přesto "hrál" skvěle. Některým ikonám prostě stačí "jen" umět sedět. :)  Dvojčata se zatím taky povedla. Po stránce detektivní/krimi slabší, člověk si ze střihu odvodí pachatele už po půlhodině. Agatha byla jen jedna. ()

quido_zidle

Námět dobrý. Použijete dva outsidery a dáte je do machistického prostředí = divák jim fandí a nemůže se dočkat až těm posměváčkům nakopou zadek. No jo, to se ale ti dva nesmí chovat jako úplný, ale úplný jelita - jeden tak submisivní, že si nechá srát na hlavu od každého kdo jde kolem, až vám ho přestává být líto a druhá neurotická nevychovaná ublížená nedoceněná fůrie, která by víc než cokoli jiného zasloužila pár přes držku. Takže při srovnání s 1.oddělením (sorry, nejde nesrovnávat), zklamání jako hrom - toho dobrého ubylo (uvěřitelná policejní práce, skvělé herecké výkony i ve vedlejších rolích, napětí, dialogy...) a přibylo scén nad kterými jen kroutíte hlavami (jeden příklad za všechny: docent omdlí na patologii, doktor na něj čumí a po příchodu a otráveném dotazu policisty "Co jee...?" jen pokrčí rameny a oba dál čumí na postavu ležící na zemi ve skleněných střepech) a divných replik kde jedna postava řve na druhou, ta si to nechá líbit a jen něco mumlá... Takže jsme na konci pronesli slavnou hlášku  tučňáků z prvního Madagaskaru "Tak to bylo na prd..." ()

verbal

Tak dneska tu mám tři vzkazy. Ten první je pro dvě brutálně zamindrákované, těžce nemrdané, ovšem veskrze silné a svého pos(l/r)ání plně uvědomělé muženy, Adélu a Táňu. Když se ke kritice v relativně hlavněproudých médiích dostane zoufale špatná pissatelka a nesnesitelná neomarxistická pizda, která z bezpečného prostoru sluníčkové nadace „Poštěvák v plísni“ nemá sice ani šajn, jak se točí svět kolem, ale zato z utopistických firemních bulletinů, pirátských oběžníků a rudých komunitních vytřiprdelníků Deníku P a A2Ass bezpečně ví, že by to mělo být sterilní, bezkrevné a nevzrušující místo plné usměvavých dobroserů, hystericky se starajících o všechny komplexy kolem, jen ne o ty svoje, to je pak chudák každé druhé dílo, bezvýhradně neplnící demagogickou indoktrinaci militantního inkluzního utopistického pičismu, prostě odsouzeno k vláčení bahnem. I Hřebejk by moh řehtat. A nejhorší je, že to takové ryze stranné bolševické krávě s maligně přebujelým egem někdo pustí celé předem, a ta hned vyblije své zhrzené, žlučovité patonázory ještě před premiérou prvního dílu, čímž apriori účelově manipuluje s názorem budoucích slabodušších diváků, kteří si to pak málem mají Strach pustit, aby neutrpěli morální újmu, když je to plné těch zkurvených šovinistů. Elegantním oslím můstkem se tak dostávám ke vzkazu číslo dvě, který je určen pro Jirku. Tak nastraž uši, vole, nebudu to opakovat! Tak takhle by to tedy nešlo, soudruhu režisére!!! Doufám, že se po téhle ostudě podrobíš řádné stranické sebekritice a ve druhé řadě bude Rambo labilní slepice s traumatem z brutálního mentálního zprznění nějakým tím odporným šovinistickým mluvkou, popřípadě konzervativním páprdou! Dále kategoricky požaduji, aby Taclík explicitně prcal Hádka, minimálně jeden z nich byl vegan, na akce sebou vozili hladítko, každého vraha, násilníka či kariérního mukla procítěně pohladili a dlouze objímali, načež by cokoliv sebeanimálnějšího řešili výhradně soudružskou domluvou, protože přeci kdo ví, jak traumatické měl ten chudák dětství a určitě tím pádem za nic nemůže! A v neposlední řadě by bylo více než kýžené a veskrze realistické, aby byl Vetchý negr!!! Ale pozor, ne takový ten globinový, to by byl odporný rasismus a pohrdání čokoládou, pěkně šup s ním na stáž do Afriky, ať tam přirozeně zpigmentuje, přinejhorším ho pošlete na reverzní terapii Míši Džexna. Alespoň mě chvíli nebude v každém druhém filmu srát svou obskurní divadelní dickcí. A samosebou se všichni zúčastnění budou VŽDY A ZA VŠECH OKOLNOSTÍ řídit pokyny a radami silných angažovaných mužen! Jen ty totiž vědí, jak to ve světe chodí a jejich sluníčková vize utopistického Mumulendu, plná pokrytectví, cenzury a bonzáctví, je jediná světospásná. Třetí vzkaz snad vyvolá jen vztek, Fatty Rogers těm dvoum život … Aha, pardon, to se mi jen posral autokorektor. Účelem třetího vzkazu je poslat do zevního genitálu všechny ty zdejší kokotky, co nedbali moudrého přísloví a soudili dnu před kačerem, nebo k dílu přistoupili s despektem po přeslabikování výše zmíněných bolšofrigid. Celé to má více než čtyři a půl hodiny. Čili trochu pomalejší a nesmělejší úvod a to, že ten nový Marešpštajn zpočátku mírně pokulhává v dialozích, neznamená, že to tu po prvním dílu, DMSM kvalitním, budete popravovat jak hysterické buzny! To je něco, jako byste odsoudili porno hned poté, co opravář pračky teprve vešel do koupelny a ještě ani nevybalil vercajk a nadržená hospodyňka předvedla jen macatý pár toporných předehrových replik. Ne, nevěštím tu budoucnost, měl jsem to ponížení vidět to předem celé, a to ve trojce spolu s Anetou a Táňou, které jsem u toho šovinisticky nutil olizovat koule. Samozřejmě až po podepsání konsenzuálního souhlasu za přítomnosti státního notáře! A musím říct, že nemusíte mít strach, protože jde o Stracha v obvyklé vrcholné formě. Dále tedy bude pokračovat zcela sebevědomý, přímočarý, zábavný a svižný procedurální český napínač bez volných konců a artových pičičand s nezvyklým Ivanem v roli přizdisráčského, neprůbojného a veskrze dobrotivého dědka (Ideální neomarxistický hrdina, sic!), se standardně afektovaným Vetchým, milým obézrachitickým duem krásně přirozeně vystřižených čmuchalů a přeqapivě totálně skvělým Rambem, který mi tou žlučovitou harpyji napřesdržku způsoboval trnutí šíje a kdo ví čeho ještě. Takže mě moc neserete, milí rozumbradáči, na Bubáka mi tu nikdo predicktivně plivat nebude! Druhý díl je čiré potěšení z toho, že vcelku sysluplné a zábavné filmy v našich lůzrech a hnojích ještě nebyly úplně vybity žumpoidními telenovelami a hovnometnými kokotmediem retardovaných kinderscénáristů, a ten třetí pak vytasí solidně zvládnutý a rutinérsky dotažený nehtohryz nadstandardní úrovně. P.S. Paní Marhoulová by si měla ihned koupit vícerychlostní vibrátor! () (menej) (viac)

Ricci

Příjemná rozehrávka pro další díly. Postava Terezy Voříškové (proč zrovna Ramba, máme tolik jiných příjmení/chlapů…) je možná trochu víc pošuk než by bylo zdrávo, ale uvidíme. Ondrovi Vetchému, prosím, nedávejte dalších 20 let hrát policistu ve vedoucí úloze, prostě je to cholerický Kozák a ne… no, ani nevím jak se po prvním dílu jeho postava jmenuje. Těším se na další pokračování Strachoviny. ()

jungewolf

Vynikající rozjezd, chemie mezi doc.Otto Stehlíkem (jako vždy vynikající Ivan Trojan) a Fousovou s prořízlou hubou(Terezka R.-Voříšková) funguje velice dobře. Aneb Dempsey a Makepeacová "po česku po 35 letech" ..... :-). Šéf týmu Milan Šeda (O.Vetchý) a "dvojčata" Jaroslav Málek (M.Hádek) + Dan Plesl (M.Taclík) nemají chybu. Vynikající je i starý pán,vysloužilý policista Václav Stehlík(jako vždy perfektní herecký bard, pan Alois Švehlík). 1.díl : 4 - 4,5 * a 70 % . ()

• Ve 38. minutě je na dveřích kanceláře vidět hodnost a titul doc. Stehlíka (Ivan Trojan), je zde hodnost kapitána a titul PhDr. (Winster)
  • Benzínka, kde dvojčata ve večerních hodinách pátrají po oběti, je benzínová pumpa Šafránka na Jeremiášově v Praze – Stodůlkách. (Brain)
  • Natáčelo se mj. v kavárně Místo v pražských Dejvicích. (Winster)