We Are Lady Parts

Veľká Británia, 2021, 2 h 26 min (Minutáž: 24–25 min)

zdepapepa

Zábavné. Originální. Specifické a mně trochu vzdálené a přesto jsem se tam našel, protože některé pocity jsou... tak nějak... univerzální? Aby taky ne, když nemalá část (v dobrém i ve zlém) We Are Lady Parts je svým způsobem romantická komedie. Funguje ale dobře jak z romantického, tak komediálního hlediska. Dost tomu pomáhá pro mě neotřelé složení postav, kde je zábavná i manažerka Momtaz, což vzhledem k tomu, že ji prakticky vidíme pouze v niqabu je úctyhodný výkon. Dost tomu také pomáhají různé snové sekvence a celkově zábavný střih i práce s kamerou. V neposlední řadě jsou tam i slušné bangery, co se týče songů. Vyhnul jsem se dlouho přirovnání s jinými počiny, tak si to nyní vynahradím. Zvolil bych přirovnání Derry Girls meets Scott Pilgrim vs The World. Ale má to bonusový efekt v podobě reprezentace menšin. ()

melo.d

První 2 minuty vypadaly slibně. Pak to začalo oscilovat na hranici trapnosti, kde se to udrželo až do úplného konce. Škoda. ()

ScarPoul

Muslim girls rulez! Nida Manzoor je objav. V tejto krátkej sérií nám ukazuje ženskú silu alá Islam v plnej zbroji. Je tu Punk, je tu špinavé prostredie Londýna, množstvo originálnych a žánrovo podmienených nápadov, drsný vtip, vizuálna hravosť, pätica žien z ktorých každá predstavuje iný aspekt spoločenskej a sociálnej triedy a hlavne to má určitú hodnotovosť, ktorá celú túto zmes motívov, tém a scén robí originálnou aj napriek tomu, že od začiatku do konca ideme vo vodách zaužívaných klišé. Herecky je to bezchybné a veľkým plusom je to, že je to značne pozbavené pátosu a emocionálneho zdierania. Funguje to, hoci niektoré motívy sú ukončené na môj vkus až zbytočne rýchlo. Ale bavil som sa. Určite to stojí za videnie. Je to iné, ale so všetkým čo potrebujete, aby ste si z toho zobrali presne to, čo si z toho zobrať máte. ()

Pafnuc

První čtyři díly neskutečně našláplé, ale pátý díl to totálně sundá a v šestém už jen povinné moralizování, životní bilancování a happy end. Škoda. ()